Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől írásvédett microSD...

Mitől írásvédett microSD kártya telefonban?

Figyelt kérdés

Sony Xperia Z3-ban lévő microSD kártya bizonyos helyzetekben írásvédett.


Első lépésként a telefonnal formáztam a kártyát. Számítógépbe helyezve (adapterrel) nagyszerűen lehet másolni, törölni. Tehát nem írásvédett.

Telefon tud írni rá. Szintén nem írásvédett eset.

Kábellel összekötve telefon és a számítógép: ragyogóan ír/töröl.


Azonban ha különféle wi-fi-s file transfer progit használok (FTP-s, vagy webes; ingyenes, vagy pénzes) a telefon belső memóriája írható, törölhető, de a microSD-n lévő állomány csak olvasható. Csak ebben az esetben írásvédett. Érdekes hogy csak ilyen programoknál és csak az SD. Egyik programnak sem találtam erre utaló beállítási módot a menüjében.


Egyéb ötlet?



2016. nov. 30. 21:26
 1/4 anonim válasza:
Marsmallow? Mert az szívás. Irasvedette teszi a kártyát bizonyos alkalmazasok számára. Lollipopnal meg root engedéllyel meg lehetett kerülni.
2016. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mégis mik azok az alkalmazások?
2016. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaja, Android 6.0.1


Ez esetben semmi esély root nélkül kiütni ezt a butaságot?


Jelenleg kettő ilyen progi van fent:


WiFi FTP (WiFi File Transfer)

WiFi File Transfer

2016. nov. 30. 21:59
 4/4 anonim válasza:
Én mág rootal sem tudtam engedélyt varázsolni egyes appoknak
2016. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!