Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidon rendszeresen megjele...

Androidon rendszeresen megjelenik kek hatteren egy feher macska, majd automatikusan alkalmazast ajanl letoltesre. Mi ez? Hogyan tudom eltavolitani?

Figyelt kérdés

2017. júl. 9. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valami gyanús dolog jelenik meg, akkor azonnal gyári visszaállítás! Nekem tegnap este írta ki, hogy 4 vírust észlelt, és még az akkumulátorom is meg lett fertőzve. Azonnal töltsem le az általa javasolt vírusirtót.
2017. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyári beállítások is jó, de minden beállításodnak, programodnak, fájlodnak búcsút inthetsz miatta...


Inkább egy JÓ víruskergető, amivel eltávolíttatod a fertőzést.

Kaspersky, Eset mobile security... Van sok jó app...


Ha ezek sem segítenek, akkor a visszaállítás, ha az sem segít, rakj fel tiszta androidot (legutóbbi csak root -olt telón releváns, mert root jogok nélkűl nem válhatott a vírus rendszeralkalmazássá).

2017. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:

Egyes esetekben egy dúrvább vírus akár törheti is a droidot (root jogot szerez) és ez után rendszeralkalmazássá válhat.


Megjegyzés2:

A telefon alkalmazáskezelőjében is megnézheted miféle appok vannak telepítve és ami gyanús onnan is törölheted. (Én már így is távolítottam el reklámvírust ismerős tabletjéről. Utánna persze javasoltam neki antivírus appot.)

2017. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat! Kb havonta eljatszom a gyari helyzetbe valo allitast,es egy ido utan ujra elojon.A virusirtok (tobbfele neves)nem ismertek fel virusnak. Tortenet:pl.a pdf olvasot ha megnyitom,elobb macska,aztan a net pincer ajanlasa,vagy valami strategia jatek, letoltesre.Bezarom es akkor tudom hasznallni a pdf olvasot.Furcsa az egesz...
2017. júl. 9. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt sokan szenvednek ilyen-olyan vírusírtókkal.Mentsd le a fontos cuccaid és factory reset.Kész.Nincs több probléma.
2017. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gyakran kell resetelni, akkor mindenképp vírusírtó!


Eset mobile security -ben alapból (sajnos) ki van kapcsolva a veszélyes alkalmazások keresése, de bekapcsolható itt:

Antivírus -> További beállítások


Ezek után az ellenőrzési szintet állítsd "alapos" -ra, majd "Készülék ellenőrzése".


Nekem a Play -ről is fogott már meg vírust, szóval a Play áruház sem vírusmentes...

2017. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az épitő jellegü hozzászolásokat !!!
2017. júl. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!