Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iPhone SE vagy Huawei...

Apple iPhone SE vagy Huawei P9? Miért?

Figyelt kérdés

Korábbi Huawei G8 telefonom romlott el 1,5 év használat után, és most a szolgáltatónál lehetőségem van nagyjából hasonló (kicsit drágább) árkategóriájú készüléket kapni cserébe, és azok közül, amit ajánlottak, ez a 2 tetszett a legjobban.

Nagy álmom lenne az iPhone, de ez az SE már több, mint 1 éves kiadás,az előlapi kamerája elvileg csak 1,2 megapixel, és garancia is csak 1 évig van rá. Kisebb, mint a mostani "tepsi" telefonok, de amúgy az nem lenne gond...

A Huawei sokkal nagyobb (tehát nagyobb képernyőn látok mindent), és az előlapi kamerája 8 megapixeles, az eladó azt mondta, ezzel lehet a legszebb képeket csinálni, ráadásul garancia is 3 évig van rá. De kicsit szkeptikus vagyok, mivel az előző is Huawei volt és az is elromlott kb 1 év alatt.

A többi tulajdonság megegyezik, 32 GB tárhely, 12 megapixeles hátlapi kamera, stb.



2017. júl. 12. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Én Huawei mellett vagyok g6 tol p10 plusszig használtam őket!

Talán annyival jobb a p9 keményebb a képernyője

2017. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

SE a legkényelmesebb méret és nem fog elromlani 1.5 év után :)

8 iPhone van a családban, a legrégebbi 3GS, mindegyik megy még a saját tempójában, alatalaban 3-4 évig zökkenőmentesen... a 32 gigás SE tavalyi telefon, simán jó hosszútávra is.

2017. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én meg azt mondom akkor iphone.


Ha alapból nagy álmod akkor akár ki is próbálhatnád.

Az 1 év garancia bőven elég rá, iphone-nál gyártási hibák jönnek ki de az az elején, egyébként nagyon masszív szívós készülékek, több évig is bírják.

Nekem eddig még egy apple készülékem sem nyekkent meg, bár előfordul de egyszerűen nem ez a jellemző, én nem ragaszkodnék ahhoz a 3 éves garanciához.

Persze nem való mindenkinek, meg más világ, de ebben a világban kevésbé jellemző ez az állandó meghibásodásdi, ebből a szempontból más szabályok játszanak.

A mérete az lehet szokatlan ez valakinek vagy élhető vagy sem, de nagyon jó kis kézbeilleszkedő kialakítása van, komolyan szerethető egy készülék.

Nagyon jó hardvert kapott, apple mércével, így főleg ne tartson vissza, hogy már 1 éves, az oprendszer eleve a végtelenségig van optimalizálva rá, így nagyon olajozott az egész, ha engem kérdezel ez még 3-4 évig telefon lesz.

Az előlapi kamera meg, hát nem tudom, ez mennyire lehet komoly szempont?

Tényleg kihasználnád?

Mondhatnám, hogy döntsön ez.

Szerintem remek lehetőség lenne neked, hogy kipróbálj valami újat, de ha fontos a 8 megapixeles előlapi kamera akkor válaszd a huawei-t.

2017. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Mindegyiknek meg van a maga előnye. A huaweinek valóban jobbak a kamerái. Azzal viszont egyáltalán nem értek egyet hogy egy év alatt kijön a hiba bármelyik telón is, mert ez nem biztos. És ha attól félsz hogy tönkremegy a p9, akkor megnyugtatlak nem fog, de ha mégis akkor mivel lesz rá garanciád ezért mindenképpen jobban jársz mint a SE-vel mert ott egy éven belül kellene meghibásodnia hogy foglalkozzon vele egyáltalán a gyártó. Ahogy olvasom az elvárásaidat, alapvetően neked kicsi telefon az Iphone SE,csak nagyon tetszik. Az IOS lehet az előnye a telefonnak, de jelen két készülék esetén az optimalizáltság azonos a két telefonon,egyik sem fog belassulni.

Szóval én egyértelműen a P9et hoznám ki győztesnek,mivel az Apple termékek nagyon jól tartják az árukat ezért azokat a megjelenéskor érdemes megvenni, azoknak éri meg manapság iphone SE telefont venni akik a kompakt telefonokat preferálják. Meg lényeges szempont hogy mennyi apple termék van az otthonodban pl apple tv ipad vagy macbook.

2017. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!