Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hova menti az android a...

Hova menti az android a jegyzeteket? Hogy lehet azt PC-re másolni? (Gyári telepített Jegyzettömb programmal készült) Belső tárhelyet használó, nem áthelyezhető program. Huawei / Honor készülékeken?

Figyelt kérdés

Nekem Honor 4c (EMUI: 4.0, Android 6.0, Modell: CHM-U01) van, végignéztem minden mappát pc-ről is ami a telefonhoz köthető, de amik elérhetőek, azok mind vagy 0 méretűek, vagy olyan ami tuti nem lehet az a jegyzettömb szöveges fájl-ai.

(HiSiute-ból nem lehet ezeket elérni, és nekem olyan formában kéne megjelenjen a pc-n (windows op.) mintha a notpad.exe-vel írtam volna. vagyis egyszerű szöveges fájl-ként, nem pedig befordított bináris adatként. pl, hogy egy total commanderrel F3-at nyomva emberileg is értelmezhetően jelenjen meg a tartalom.

Tehát, ha a telefonon annyi volt beleírva, a jegyzetbe, hogy "nyúl" akkor PC-n is ennyit lássak csak, csak olvasásra megnyitáskor: "1 - csak szöveg" vagy "2 - bináris (rögzített sorhosszúság)" mód megjelenítéssel is, és nem vmi nagyon zavaros bináris kódolást.


Rootolást nem szeretnék.

Nincs office-om (és outlook-ot se használok és nem is szeretnék később se), nem akarok szinkronizálást, csak másolni.


Milyen (melyik ingyenes, reklám és adatlopás mentes) program képes ezt kimenteni?



2017. júl. 23. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Goggle Keep-be jegyzetelj. Nem kelk semmit sehová másolni, a Keep jegyzetei automatikusan szinkronizálódnak a Google accountoddal. A PC-n elég beírni a böngészőbe, hogy [link] , és máris látod és szerkesztheted a jegyzeteidet.


A régi jegyzeteidet is átkopizhatod bele természetesen a telefonodon.

2017. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor nem értetted én mit akarok!


Pont azt akarom, hogy a jegyzeteim oda kerüljenek ahová én akarom, a saját gépemre egy adott mappába és azt úgy olvassam ahogy én akarom.

tehát ha van egy jegyzet fájlom, akkor az ilyen adatokat tartalmaz fájlként:

file neve.kiterjesztés létrehozás dátuma, módosítás dátuma, hozzáférés dátuma, jogosultság, méret.

pl:

nyúl.txt 2017.07.21. 2017.07.23. 2017.07.22. írható, 23(kb)

Ha kell tudjak az egész szöget tartalomra is vagy részére keresni ahogy azt a total commanderben lehet.


Ha elolvastad, amit írtam nem akarok semmit se szinkronizálni!!! És a google számára pedig végkép nem akarok semmit se nyilvánosságra hozni, vagy lehető legkevesebb dolgot. Kik ők, hogy mindent tudni akar rólam? Milyen alapon? Miért ilyen erőszakosan? Már az fb is kezdi ezt az adatok gyűjtését add meg a "tel számod" minek az neki? Had döntsem már el, hogy kinek milyen adatot akarok megadni ne akarjon kényszeríteni rá, és ne akarja adataimat rendszer szinten látni ha vhol meg is adom a rendszerén belül nem olyan adatként kezeltnek.


Amennyire az lehetséges nem adom ki minden adatom nekik, illetve had döntsem el már én, hogy kinek mit adok meg.

Nem véletlen, hogy tiltva van telefonon a gmail, drive, fotók, Google alkalmazás, Google play filmek/-Játék/-Könyvek/-újságos/-zene, Google-billentyűzet, Google+, Hangouts, fb alkalmazás(nincs teleítve), messenger(fb) törölve, stb.


Személyes jegyzeteimet miért kéne megosztanom egy google rendszerrel, ami átlát mindent, így is az emailjaimat és egyéb csevegőket használva leellenőrizve mit ki ír be és küld el? Minden email, ami átmegy rajtuk vagy egyéb csevegő rendszerén azt ellenőrzik. Mert ők mindent tudni akarnak a felhasználóról. De ne akarjon!!!


Ha terrorista lennék tuti nem ilyen közösségi rendszereket használnék a kommunikációra, hanem saját weboldalon egy rejtett részen jelszóval, nem email alapú kommunikáción. Fájlokat elhelyezve ftp-n feltöltve. A fájlok feltöltésének kész állapotát pedig egy másik helyen jelezném az illetékesnek.

Ez a kommunikációs megoldás kihagyja a közösségi ellenőrzéseket és az emailokat. a hatóságok ezen helyeken hiába keresnének bármit.


Legalább, akkor már jegyzeteim legyenek privát! Ne akarjanak már ennyire bepofátlankodni az életembe!


A fent leírt problémára keresek megoldást, nem egy új olyan alkalmazást, ami másképp működik (adataimat is kiadja), ellentétben azzal mint amit szeretnék.

Az általad írt módszer nem pc file alapú, hanem felhős internet függő megoldás ahogyan a freemail/gmail.com stb webes email-ozás is. Már ezért is rossz megoldás volna.


kb. azt szeretném, amit a HiSuite-al meg lehet oldani, internet kapcsolat nélkül bármikor hozzáférni a tartalomhoz, másolni törölni, és nem képződik nem kívánt másolatok a "világűrbe az interneten". (mert tudjuk, hogy az internet a műholdakkal kommunikál. Az meg különösen nem hiányzik, hogy egy vagy több űrlény olvassa a privát irományaim.)


Vagyis csak a 2 eszköz kábeles kapcsolatú, internet nélküli kommunikációja.


A HiSuite-al az a gond, hogy a jegyzeteimet az nem képes átmásolni.

De gondolom a jegyzetek azok külön fájlban mentődnek csak olyan területre amihez egyszerű user hozzáféréssel nem látok bele az USB kapcsolattal.

A jegyzetek időpontja is fontos lehet, így a fájl másolási időpontok is az eredeti dátumok kéne legyenek a másolatnál is.

Más telefonoknál (ami szintén Android) mivel "db" fájl van amibe menti az már eleve gondot jelenthet a megnyitáshoz, mert valószínű az olyan kódolást tartalmaz ami egyszerű szövegmegnyitóval nem olvasható és ömlesztve van az összes jegyzet benne.)

Szinkronizáló programban ezek nem maradnak meg eredeti dátumban vagy egyáltalán nem mentődnek. Nem egy rendszer vmilyen adatbázis állományába szeretném meglátni a tartalmat. Hanem egyenként saját fájlaimként.

Ahogyan azt látszólag létrehoztam. Feltételezem nem adatbázis fájl-ban tárolja a jegyzeteket a "Jegyzettömb v.010" program. Mert, ha mégis, az eléggé probléma.

2017. júl. 23. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy paranoiásnak tetszik lenni. Hát úgy bizony nehéz lesz. Nem olvastam egészen végig, de főleg az a rész tetszett, hogy az űrlények a te jegyzeteidet olvassák kíváncsian.


Hát akkor csak dolgozgass rajta szépen.

2017. júl. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2!

Azt hiszed, hogy a szinkronizákás kikapcsolásával az valóban ki is van kapcsolva?

Az egész op rendszered a google terméke. Azt lát a telódban amit akar. Nem te szabályozod. A google ellnőrzi a play en lévő programokat, de a google t nem ellenőrzi senki.

Ezt vagy megemészted, vagy ne használj netet.

2018. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem használom a googleplay-t.

Nem a szinkronizáls van csak kikapcsolva hanem minded szar felwseges google app. Ami egyébként mint programok nem kitörölhetőek, de nem futnak soha a készüléken. háttérben sem.

Google play nélkül is va élet. pl az ApptoIde, ahol régebbi verziókat is ki lehet választani programokból, amit a playben pl nem tudsz. így ha pől a skype-t lcseszik és playből frissítetted nem tudon ionnan visszatenni az előzőt. De az App to ide-val pedig simán lecserélheted arra a verzióra mi neked megflelőbb.

PC-n nem tudsz válogatni melyiket tedd fel mert ha nem a lefgújjabb van fent amináltalában a leg rondább vagy minimum kezelhetetlen szar, akkor így jártál. ezért PC-n már évek óta nincs fent a sjype, csak miobilon, de abból se a legújabb hanem, ami még felhaználói szinten is jól kezelhető.

2018. nov. 22. 19:15
 6/9 anonim válasza:

De srácok,megoldás csak nem sikerült ,mert leragadtunk az űrlényeknél :(

Hasonló problémám van nekem is (honor 4x,andoid 4.4.4),de én biztonsági mentés miatt szeretném lementeni

2019. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bocipulman válasza:
Tedd fel a telcsidre az X-plore alkalmazást nyisd meg keresd ki az Sdcard eszközmemória Beam memo mappát ott vannak a jegyzetek .zip-ként húzd át a gépedre és csomizd ki. A Windows fájlkezelöje is látja ezt a mappát csak .MEMO kiterjesztéssel nem tud mit kezdeni. Az X-plorerben a wifi-file megosztást indítsd el kisvártatva ki írja a helyi szervered számát (titkos más nem látja pl:172.20.202.196:1111) a megkapott számot be írod a böngésződ infósávjába entert nyomsz és megjelenik a telefonod a böngésződben innentől úgy tudod kezelni mint ha Web oldal lenne : ) vagyis letölteni is lehet a telefonos adataidat.
2020. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bocipulman válasza:

Esetleg erről is azt gondolod hogy látható a google-ben akkor használd ezt a Progit


[link]


ha letöltötted win fájlkezelőjével, mindenféle attrakció nélkül simán a a memo fájlt a gépedre, ezzel a progival is olvasható szerkeszthető .stb

2020. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem "memo" fálj-ok. Hanem ezek txt.-ok. De a windows nem látja azt a területet ha van is könyvtár a fájlok számára nem látszanak. Ezért volt ez gond, hogy miért nem lehet tudni milyen formában van.

Kell telepíteni egy Vbox-os linuxot(vagy eleve vmi linux op.-on csatlakozni a telóval), vagy pl. Rasbian-t, és akkor már azon keresztül láthatóak a txt fájlok, amit a jegyzettömbe irkálhatsz és mented a telefonon.


Alábbi ok miatt derült ki: Egy SDHC kártya rasbian rendszernek a config.txt-jét kellett volna szerkeszteni mert a rendszer nem működött jól, és be kellett állítani vmi olyanra a boot fájlt, hogy mit hogyan töltsön be, amit saját magán érthető okból nem lehetett megtenni mivel lefagyott. És egyáltalán a rendszer tartalmát nem látta a windows. Csak egy elkülönített részt. így kellett a fent említett megoldás, hogy látható legyen, szerkeszthető, menthető.

Ez alapján lett kipróbálva a telefonnal csatlakozás, a fenti mód kipróbálva Linuxra.

2020. márc. 2. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!