Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi idős androidos telefono...

Mennyi idős androidos telefonod, amit használsz, vagy meddig húzta idáig leghosszabban androidos telefonod?

Figyelt kérdés
Mindig azt lehet olvasni, hogy 2-3 év egy androidos telefon élettartama, aztán cserélni kell. Érdekelne, hogy ez a gyakorlatban valóban így van? Ennyi idő után annyira használhatatlan, hogy le kell cserélni? Ha emiatt cserélted le, akkor milyen állapotban volt? Ha használtan vetted, akkor mennyi idősen? Tehát nem csak az érdekel, hogy te mikor vetted, hanem hogy a telefon mennyi idős, mióta van használatban.

2017. júl. 30. 20:25
 1/8 anonim válasza:
67%

Valoban 2-3 ev az elet tartamuk.

Kb.masfel evente cserelem a telefonom mert addigra tonkre megy az akkumlator, belassul, akadozik, a toltoresz nem erintkezik, erinto panellal gondok lehetnek.

A jelenlegi telefonom pont 1 eves, de mar vannak vele gondok, pedig nem egy huszezres keszulek.

2017. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi ( egy Xcover4) pár hetes.

Az előzőt ( Xcover2) 4 évig nyúztam. Ma is hibátlanul működik, csak éppen át lett minősítve "tartaléknak".

2017. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Galaxy Note 1 - 5 év.

Az utolsó évében már eléggé belassult, de négy évig szépen használható volt, szerettem.

2017. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első androidos telefonom azért cseréltem 2 év után mert belassúlt és gyenge volt (galaxy s advance).

A másodikat azért cseréltem 2 év után mert betört a kijelzője. Viszont nem volt lassú, majdnem olyan volt mint új korában. Bár szoftveres támogatás nem volt hozzá mert egy noname telefon volt. A hardvereivel is voltak gondok, de legalább nem lassúlt be. (Ez is 60-80 ezer volt).

A harmadik, mostani telefonom fél éve van meg és nincs gond vele. Szerintem minimum 3 évet ki fog bírni. (ez 50-70 ezer volt, Xiaomi redmi 4 prime)


Egy mai minimum 60-80 ezerbe kerülő telefon kibírhatja elég sokáig, de ez attól is függ hogy milyen igényeid vannak. Akkumulátort azért nem árt cseréltetni néha. (Bár nekem még sosem kellett de valószínűleg 2 év után már szükség lehet rá)

2017. júl. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Galaxy S-t használtam 4 évig. A végére már tényleg belassult, de még mindig működik (igaz, kijelzőt kellett rajta cserélni, mert eltörtem), tartaléknak jó az. Jelenleg egy S5-öm van, használtan vettem egy éve. Nem tudom, mennyi idős volt, de gondolom, 1-2 éves :)
2017. júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy sztem csúcsmodellek 3 év, középkategória 1-2, árfekvéstől függően, alsó kategória meg már akkor szar, amikor kijön a gyárból. De persze van, akinek csak arra van pénze, ezért megvan a létjogosultsága annak is.


Egyébként ennek megvan az oka: ahogy jönnek ki az újabb és újabb, egyre nagyobb teljesítményű modellek, úgy pakolják a fejlesztők az egyre újabb és erőforrásigényesebb fícsöröket az alkalmazásokba. Ezzel párhuzamosan az optimalizálás is csak arra terjed ki, hogy a legújabb modelleken jól fusson a cucc, a régebbiekre optimalizálni munkaóra és pénz, amit a fejlesztőnek nem fizet ki senki. Ezért avul el az androidos telefon ilyen gyorsan. Apple-nél is megvan ugyanez, csak kevésbé látványos, mivel a vas sem fejlődik olyan ütemben.


Emlékszem, a Galaxy S-em akkor reccsent meg először igazán, amikor a Google Maps egy frissítés után nekiállt 3D-ben megjeleníteni a térképet. Szegényt nem erre tervezték. A gyári szoftverével döccenésmentesen fut ma is (persze 2010-ben más számított döccenésmentesnek, mint ma), de az alkalmazásfrissítések nagyon betesznek neki.

2017. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Samsung galaxy ace 3-as telefonom van és 2,5 éves. Az akksija nagyon rossz már, nem sokat bír, de maga a telefon jó.
2017. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Samsung Galaxy mini bírta a legtovább nálam
2017. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!