Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kedves mobilhoz értők válaszát...

Kedves mobilhoz értők válaszát várom!?

Figyelt kérdés
Kisfiam tegnap elutazott Németországba és azóta azt mondja be a telefonja, hogy a hívott szám nem kapcsolható kérjük ismételje meg a hívást később. Feltöltő kártyás a mobilja Samsung Ace 3 . Valamit be kell állítani rajta? Este a vendéglátói felhívtak hogy megérkezett a gyerek és nem merült le a mobil. Tehát nem emiatt nem kapcsolható. Valaki esetleg tud segíteni? Trollok kerüljetek légyszi hiszen gyerekről van szó én meg nem értek ezekhez a témákhoz. Köszi.

2017. aug. 1. 07:38
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
A roaming általában alapesetben le van tiltva a kártyákon. Ezt engedélyezni kell(ett volna elutazás előtt). Ezt egyrészt engedélyeztetni kell a szolgáltatónál (az ügyélszolgálat megmondja, hogy hogyan lehet), másrészt a telefon beállításai között is előfordul, hogy kikapcsolható a roaming (barangolás), de ez meg alapból bekapcsolva szokott lenni. Azt szintén az ügyfélszolgálat fogja megmondani, hogy ha már kint van, akkor hogyan tudja aktiválni a szolgáltatást. Ha pl van online ügyfélszolgálat az előfizetéshez, azon keresztül biztosan lehet. De sokszor elég SMS-t küldeni a szolgáltató ingyenes számára (ami viszont nem biztos, hogy működik ha már kint van).
2017. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm gyors válaszod. Ha én itthon bemennék az ügyfélszolgálatra lehet hogy tudnának segíteni? Megpróbálom.
2017. aug. 1. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kár, hogy nem írtál szolgáltatót, sajnos én csak a T-Mobilt ismerem. Elvileg ott nem is kell bemennetek. Hívja fel a gyermek a *104# kódot, ez bekapcsolja a roamingot. Arra figyelj, hogy van egy limit, kb. 1500 Ft, aminek rajta kell lenni a kártyán, csak akkor működik a roaming. Ha adatroaming is kell (már ha van valamilyen adat csomag aktiválva) azt általában a készüléken lehet bekapcsolni. Telenornál, Vodánál sajna nem tudom, hogy működik...
2017. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Telecom a szolgáltató. van a kártyáján töltöttem rá neki mielőtt elutazott.
2017. aug. 1. 08:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Adatroaming az internet ugye? Az nincs neki.
2017. aug. 1. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Telekomnál működik a *104# külföldről is.


Igen, az adatroaming az csak az internetre vonatkozik.

2017. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Skálakópé nagyon szépen kösziii! ment a zöld kéz :)
2017. aug. 1. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!