Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mért hívogatnak és kapok...

Mért hívogatnak és kapok SMS-eket a vadi új SIM-kártyámra?

Figyelt kérdés

Múlt héten vásároltam a 20-as szolgáltotónál az feltöltőkártyás SIM-kártyát.

Betettem a telefonomba. Még senkinek nem adtam meg az új számot. Ehhez képest ismeretlen számok naponta többször hívogatnak. Folyamatosan kapok sms-eket az OTP Banktól, hogy most "készpénzt fizettek a számlámra" és hogy mennyi a "számlám" egyenlege, holott sosem voltam ügyfele enneka banknak.

Ez mért van? És mit tudok ellene tenni? Folyamatosan fel kellene vennem az ismeretlen számoknak a telefont és elmagyarázni hogy ezt a számot most vettem?

Munkaidőben egy nap szabadságot beáldozva állhatok sorba az otp-ben és ott is tájékoztatni őket, hogy ne küldjenek már sms-eket más számlájáról?

És még ki tudja honnan nem fognak jönni értesítések, hiszen csak 6 napja lett aktiválva a kártya...


2017. aug. 1. 10:59
 1/10 anonim válasza:

Troll on:

Lépj be a "számládra" és utalj át mindent.... :)

Troll off:

valakié volt ez a szám, és ezért szerintem a legjobb, ha igen, megkeresed az OTP-t, meg az összes üzengetőnek elmondod, hogy ez nem a "Józsi" száma.... :)

2017. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen problémám. A Raiffeisentől jöttek értesítések pénzfelvételről, kártyahasználatról. Felhívtam az ügyfélszolgálatukat, kb. 10 perc alatt elintéződött a dolog.

Ami a hívásokat illeti, egyszer érdemes felvenni, és elmondani a hívónak, hogy a szám már nem az ismerőséé. Hidd el, sokkal hamarabb híre megy, és remélhetőleg a régi tulaj is észbe kap, hogy tájékoztatni kellene az ismerőseit + a szolgáltatókat a változásról.

2017. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Lépj be a "számládra" és utalj át mindent.... :)"


És hogyan csináljam?

Amúgy olyan jól nem járnék vele, mert mínuszos az egyenleg, amit küldtek.


Az marha jó, hogy most még én szophatok vele! :( Mivel 0Ft-ért rendeltem, nem került semmibe, pénzt még nem töltöttem rá, úgyhogy lehet hogy hagyom a pinkába, aztán veszek egy másik kártyát reménykedve hogy azzal nem járok így.

2017. aug. 1. 11:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyszer fölvettem. Valami öreg fószer volt. És egy istennek nem akarta megérteni, hogy én nem a Jóska Pista vagyok akivel beszélni akar. Akkor is csak azt hajtogatta, hogy adjam oda az ismerősének a telefont, mert ő tudja hogy ez az ő száma és vele akar beszélni.

Kb háromszor elmagyaráztam neki, aztán valamit káromkodott és lecsapta.

Még nekem kéne kellemetlenül éreznem magam és elnézéseket kérnem, hogy más számát adták oda... :(

2017. aug. 1. 11:31
 5/10 anonim válasza:
Kis fáradtság, de szerintem megéri a dolog és semmi garancia nincsen arra, hogy a következő szám nem ilyen lesz...
2017. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég sok számot nem regisztráltak. Azt a szolgáltató most kiszórja .
2017. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%

kérdező

ez a kártyát használtan vetted vagy mi?

ez ijesztő

2017. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6 -os válaszoló is írta, sok számot fognak mostanában újra kiszórni.


Nem rég kellett (volna) a feltöltősöknek a számukat regisztrálni. Ezt sokan nem tették meg hanyagságból, mégtöbben információ hiányában (sok idős ember nem tudta hogyan is oldhatná meg ezt, hisz a TV -ben is csak az online regisztrációt hangsúlyozták).


Azokat a számokat amik akkor megszűntek most bizony a szolgáltatók (mindegyik) előszeretettel osztja ki új felhasználóknak teljesen legálisan. Szóval a következő szám amit kapnál az is nagy valószínüséggel nemrég még más felhasználóé volt...

2017. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
utólsó válaszoló ez nagyon hasznos válasz így csendben én is megköszönöm
2017. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogyan a 8. hozzászóló is írta, a szám korábban valaki másé volt. Valószínűleg nem töltött rá pénzt, és egy idő után megszűnt a rendelkezésre állási idő + hívószám-lekötési idő, ezért újra kiosztották.

Az is lehet, hogy az illető meghalt, megszüntette az előfizetését, vagy zaklatás miatt lecserélte a számát. Nálam ez lehet a helyzet, mert új előfizetéses számon hívogatnak, erre jöttek a banki sms-ek. (#2-es voltam.)

2017. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!