Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aggódnom kéne? (Xiaomi telefon)

Aggódnom kéne? (Xiaomi telefon)

Figyelt kérdés

Rendeltem egy Redmi 4A-t a FirstPhone-tól és van pár furcsaság: kínai felirat van a dobozon, pedig a teszteken mindig a global version dobozzal találkoztam, a töltőfej is más fajta, nem EU-s.


Vett már valaki ilyen telót ebből a boltból? Ha igen, így kapta?


Előző teló "szokványos" töltőjével lehet tölteni vagy baj lehet belőle?



2017. aug. 1. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínai felirat normális. EU-s töltőjük talán nincs is, nekem viszont járt hozzá átalakító. Más USB-s telefon töltőjével gond nélkül töltheted.

Ami viszont fontos: Kínában más frekvenciasávokon működnek a telefonok, ha itt nincs 3G/4G, esetleg full offline, akkor sajnos tényleg nem EU-s piacra szánt chipkészletűt kaptál.

2017. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
SIM még nincs hozzá, de kösz, hogy említed! Nyomtam a zöldet!
2017. aug. 1. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb kerülném a helyedben az ilyen GSM boltos vásárlást. Sokszor szürkeimportos telefonokat árulnak, tartozékok nélkül, és nem kizárt hogy nem EU-s piacra szánt a készülék.


Modellszám alapján rá tudsz keresni, mely hálózatokat támogatja. A kínai felirat önmagában nem jelent semmi rosszat.

2017. aug. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló hibás dolgokat állít. A Xiaominak NINCS európába szánt készüléke (egy se) és a global illetve nem global verziójú Xiaomi 4A ugyanolyan, a különbség az hogy a globális verzió támogatja a B20-at is (gyérebben lakott területen használt 4G frekvencia). De 3G-t ugyanúgy látja mindkettő. Nekem pl. most a Balatonon is van 4G, Budapesten is volt, s pl. romániai kiránduláson is még a 20.000-es városokban is. Ahol meg B20-as 4G van ott maradsz 3G-vel.



Töltő nem mindegy, a telefont bármivel fellehet tölteni, de a gyári töltő gyorsabban tölti mivel direkt arra a telefonra tervezték s talán az akksinak is jobb. Ha kínai töltőfejet kaptál vegyél adaptert!

2017. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem még hogy ROM kétféle lehet, a kínai és a globális, ha kínai van rajta akkor 2 lehetőséged van, vagy használod azt angolul, vagy telepítesz rá global romot s lesz magyar nyelv.



Röviden akkor összefoglalom ha valami nem érthető:

Operációs rendszer két fajta van, a leglényegesebb különbség az az hogy a kínai az angol és a kínai nyelvet ismeri, a globális meg rengeteg nyelvet. De a nyelven kívül semmi problémád nem lesz. Európában is sokan használják a kínai romot.


S ami fontos!!! A Rom megváltoztatható, két hivatalos (globál és kínai) mellett vannak nem hivatalos de jól működó, akár android 7-et futtató rendszerek is.



A másik meg hardveres különbség, a Redmi 4A azon szerencsés készülékek közé tartozik amelyikek kaptak B20-as változatot is. A B20 a 4G egyik fajtája.

2017. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen használatba vettem: hálózat megy, a netet nem tudom mert csak wi-fi-t használok ha van, az android vagy miui vagy mi magyar (állítható), tölt a másik töltővel. Eddig jó.
2017. aug. 2. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!