Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fődarab cserével újraindul a...

Fődarab cserével újraindul a garancia?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést a helyesírási hibákért, telefonon írom meg a kérdést. Elég érdekes helyzetben vagyok a telefonommal. Egy Sony z3 compactrol van szó, ami 2014 decemberében lett vásárolva. 2016 októberében fődarab csere történt rajta és mindeddig azt hittem, hogy ez azt jelenti, hogy a garancia újraindult. Problémák jelentkeztek újra a telefonnal így beadtam a telekomba, ahol megnézte a ügyintéző beírta az imei (vagy mi) szamomat a rendszerükbe, és megnyugtatott hogy él a garancia. Felirtuk a hibákat, beküldték, cseretelefont nem kaptam. 2 hét mulva megjött a szervizbol a teló, és a papírra, amire a Telekom üzletben meg azt írta az ügyintéző, hogy "garanciális, nem lezárt", most ráírták hogy "a garancia idő lejárt". Bementem újra a Telekomhoz, megkérdeztem hogy most akkor a fodarab cserével újraindul a garancia vagy nem. Erre határozottan bólogattak, hogy "persze, újraindul". Megkerdeztem, hogy akkor miért kaptam vissza a telefont egy papírral amire az is rá van írva hogy garanciális, meg az is hogy lejárt a garancia, és nem javították a hibákat. Erre csak kétségbeesetten néztek egymásra, majd a főnököt behívták hátulról, aki némi gondolkodás után azt mondta, hogy szerinte amúgy csak akkor indul újra a garancia ha új telefont kapok, ugyanis a fodarabcsere szerinte két dolgot takar: vagy azt hogy új telefont kapok, vagy azt, hogy komplett alaplapot cserélnek a telefonban. Az enyémben az utóbbi történt ezért a garancia nem indult újra. Na most ez már azért is furcsa, mert amennyire én tudom, azt, hogy új telefont kapok a meghibásodott helyett, nem úgy szoktuk nevezni, hogy fődarab csere. Másrészt meg a Telekom honlapján feketén fehéren le van írva hogy a telefon teljes belsejenek cseréje esetén a garancia ujraindul. Szerintetek van még értelme visszamennek ide reklamálni? Vagy keressek másik üzletet, esetleg hagyjam a francba az egészet, mert azt mondták ha visszaküldom megint, ugyanúgy nem fogják megcsinálni.

2017. aug. 2. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
)A telefon új IMEI számot kapott amikor fődarabcsere történt)
2017. aug. 2. 20:41
 2/3 Alex Fly ***** válasza:

Fődarabcserénél az adott fődarabra kezdődik el a garancia.

Pl. Adott egy telefonb 2015 januárjában vásárolva egyéves garanciával. Fél év múlva (júliusban) alaplap lett cserélve. Ekkor a garancia az alaplapra 2016júliusig tartb a többi alkatrészre januárban lejár.

2017. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem az ipadom lett tavaly fődarab cserés,adtak helyette egy újat+plusz az új készülékre adtak a gyári egy év helyett két év garanciát,szóval,gondolom itt is újraindul a garancia..
2017. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!