Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek egy vadonatúj...

Szerintetek egy vadonatúj boltból kihozott okostelefon kb hány évet bír ki?

Figyelt kérdés
Középkategóriás mobil, és ti milyen gyakran cserélitek le a mobilotokat??

2017. aug. 5. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hány évet bír ki?


nem igazán lehet megmondani, szerintem mondjuk csak pár évet.


én azt vettem észre ezek ilyen vedd meg dobd el dolgok, de a komolyabb márkák is mint apple vagy sony vagy samsung.


én olyan évente veszek új mobilt, van amikor apple-re van pénzem, de utána egy lenovo-t vettem. Ja és a legújabb egy sima Nokia, de azt csak néha használom.


De ha lesz megint egy nagyobb összegem erre akkor megint veszek egy iphone-t szerintem.

2017. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2 év vagy 3, de ezt befolyásolja az operációs rendszer frissítési támogatása, van amit már nem lehet gyártó által frissíteni ez már egy probléma. A másik a hardver felszereltsége, aki aktívan játszik az középkategóriás telefonon megtapasztalta hogy 1 év után van ami már akadozik, nem úgy működik. Ettől függetlenül internetezni, fényképezni, hívni még tökéletes.

Manapság egy 13-as hátlapi kamerával bőven használható a telefon 3-4 évig is, ha addig nem fut be valami kicsivel jobb, ami árban is baráti.

2017. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

ja még egy:


volt egy időszakom amikor sok iphone-t vettem, most olcsóbb telefonokat.

2017. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen relatív hány évet "bír ki".


Van aki 5-6 éves telefonnal is elvan a mai napig, mások meg évente cserélik. A középkategória is elég tág fogalom, vannak jobban támogatott típusok és vannak olyanok amit már újonnan sem igazán éri meg megvenni.

2017. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Relatív. A fiamnál max 1 hónap. Nekem évekig.

Igaz, okostelefont nem vettem vadonatújan, de ennek ellenére egy jó darabig használhatóak voltak. Első egy Defy volt, ezt addig használtam, amíg ki nem nőttem. Nagyon szerettem és máig az az etalon, de 2014 őszére mára a haszálhatatlanság határáig elavult. Ekkor jó áron hozzájutottam egy Lenovo S920-hoz. Sajnos ez hardverileg nem a legtartósabb. Egy év alatt tönkrement a hangerőállító gombok alatt a fólia illetve ami fájóbb pontb az USB csati szépen levált az alaplapról -a padekkel együtt. Pedig még jól használható készülék lehetne ma is. Aztán a Jézuska hozott egy LG G2-t. Négyéves létére még ma is bőven megállja a helyét és csúcsmodellként a tartósságával sincs probléma. Természetesen némileg korlátozza a használhatóságát, hogy a gyártó csak két évig biztosította a szoftverfrissítéseket, a legfrissebb Android verziója 5.0.2b de szerencsére custom ROMokkal szárnyakat kap és még egy jó ideig megkapja a legújabb verziókat. Ami viszont tényleg gond volt, az az, hogy valószínűleg hibás példányt fogtam ki és a GPS nem igazán úgy működött, ahogyan annak kellett volna. Mivel ez nálam sarkalatos pontb ezért fájó szívvel megváltam tőle. Az utód a fiatalabb testvére lett, aki G5 névre hallgat. Szerintem ebben is van még legalább 3-4 év...

2017. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!