Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nem a szolgáltatótól...

Ha nem a szolgáltatótól vásároltam a telefonomat, akkor is ők tudják letiltani IMEI szám alapján?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha újan vetted, akkor semmi közük hozzá.

Ha használtan vetted, de az előző tulaj szolgáltatótól vette, netán lopott a telefon, akkor szolgáltató tudja letiltani.

2017. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mégis melyik szolgáltatóra gondoltál?
2017. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vodafone-os vagyok, de kártyafüggetlenül vettem a telefonomat (újonnan).
2017. aug. 13. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor semmi köze a szolgáltatónak a telefonodhoz. Legyen rajta egy eszközkezelő app, legyen bekapcsolva a helymeghatározás, és ha elhagyod, vagy ellopják, akkor a számítógépeden megtudod nézni, hogy hol van helyileg, és zárolni is tudod.

A szolgáltató csak a saját mobiljait tudja letiltani, azoknak az adataival rendelkezik. Ha bárhol máshol veszel egy független telefont, annak nem tudják az IMEI számát.

2017. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De minden telefont le lehet tiltani, rendőrségen is mondták. Egyébként már ellopták, csak régebben, és nemrég találtam a dobozt, ekkor jutott eszembe, hogy már letiltanám (eddig a rendőrség az alapján kereste).
2017. aug. 13. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:
A kártyát tudja letiltan a szolgáltató, nem a telefont.
2017. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

"eddig a rendőrség az alapján kereste"


Csak az a különbség a rendőrség és a szolgáltató közt, hogy a rendőrség nem a hálózaton keresi a telefonodat, hanem ha valahol felbukkan a telefonod, fizikai valójában a látókörükbe kerül, akkor tudják, hogy az a tied.

A szolgáltató pedig amikor vásárolsz náluk egy telefont, akkor az IMEI száma az előfizetésedhez van rendelve, benne van a rendszerbe, így hálózaton keresztül is elérik.

Az őket nem érdekli, ha te veszel egy kártyafüggetlen telefont. Ők nem foglalkoznak annak a letiltásával.

2017. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem fizikailag keresték csak, mivel azt mondták, hogy "hátha bekapcsolják és használják majd". Továbbá lekérték a híváslistákat is központilag, tehát erre vonatkozólag is van hatáskörük.

De akkor ezek szerint nem is lehet letiltani?

2017. aug. 13. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet letiltani, de hívd fel a Vodát, és kérdezd meg.

A híváslistát lekérik, de senki nem olyan ostoba, hogy a te kártyáddal használja, mert az biztos bukta. Másik kártyával gond nélkül használhatják.

2017. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaj ezt nem erre értettem. Csak példának hoztam fel, hogy ha ilyet tudnak, akkor talán a hálózatot is tudják olyan szinten figyelni, hogy rákapcsolódnak-e a telefonnal, főleg hogy direkt mondták is, hogy még ne tiltsam le.
2017. aug. 13. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!