Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírusos a gyári android a...

Vírusos a gyári android a Doogee X5 Max telómon?

Figyelt kérdés
Egy éve vettem, eddig jól működött. Egy hete valami reklám program települt rá és a vírusirtók nem tudták teljesen leszedni, mindig előjött. Tegnap hardveres resetet csináltam és az első dolgom az avast vírusirtó felrakása volt. Az avast rendszeresen jelez, hogy az "ismeretlen források" telepítése engedélyezve van és naponta ötször ki kell kapcsolnom, de magától visszakapcsol és jelez az avast. Mi lehet a baj?

2017. aug. 29. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van kínai telóm (Blackview, hasonló kategória) - folyamatosan beszopott egy trojant amire az ESET panaszkodott. Rájöttem hogy a saját(!) belső updater-e szedi ezért azt tiltottam. Olcsó kínai telók ezzel jönnek, le kell vakarni... Legjobb a custom ROM, szedjél egyet az XDA-ról.
2017. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly???

Honnan tudjuk, hogy a kérdező nem tett rá egy "külsős" app-ot és attól ilyen?

2017. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok. Én saját tapasztalatból. Amikor megjött a telefon Kínából első dolgom volt egy vírusírtót rárakni SD-kártyáról - még a hálózatra sem engedtem ki a telót. Talált jópár trojant. Azokat leírtottam, majd egy idő után jött egy frissítés, amit felraktam. Aztán elkezdett szinte naponta jelezni a NOD hogy trojan-t talált (mindig ugyanazt, pedig mindig töröltettem). Kiderült a gyári updater szedi, ezért azt is tiltottam. Végül csak egy custom ROM-mal nyugodtam csak meg.
2017. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat! Nem raktam semmi hülye programot a telómra, csak egy-két alap dolgot. Duolingo, hear we go, open camera, google translate. tehát, ha jól értem szerintetek a telón volt már eleve is ez a vírus, és néha szívat engem. Cseréljem le a gyári hóbelebancot és megszűnik a problem. Kipróbálom.
2017. aug. 30. 07:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a Google Play-ból szedtél le appokat és még így is vírusos, akkor igen - érdemes egy costum ROM-ot rátenni.
2017. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!