Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen androidos telefonok...

Milyen androidos telefonok vannak, amik nem lassulnak be egy idő után?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy viszonylag jobb árban lévő androidos teló vételén, viszont még az "újabb" androidos telefonoknál is 90%-ban előfordul,hogy egy bizonyos használat után belassulnak, bármit csinál az emberek (főleg samsung) - és itt nem az olcsó telefonokról beszélek. Nálam az a fő szempont,hogy gördülékeny, gyors legyen a telefon, mindig. Iphone-om van, nem divatból, egyszerűen ez a legstabilabb, és nem lassul le 1 év használat után. Milyen megbízható androidos telefonok vannak úgy 100-150 körül?

2017. szept. 3. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem Sonym volt kb. 3 évig (Xperia Z2), nem vettem észre, hogy lassulna.
2017. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyetlen telefon sem lassul le fizikailag. Csak az alkalmazások és szolgáltatások (mind a gyáriak, mind az utólag telepítettek) válnak erőforrás-igényesebbé. Ugyanis folyamatosan jönnek ki az új verziók, és a feljesztők általában nem optimalizálják, hogy gyengébb telefonokon is akadásmentesen menjenek (software bloat, feature creep, általános folyamatok ezek a számítástechnikában).


Szóval felsőkategóriás telefont kell venni (abban van erőtartalék), és ésszel töltögetni le alkalmazásokat.

2017. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Példának okáért, a Samsungoknál ez azért előfordult mindig is, tapasztalatból is mondom, meg a közeli ismerősöm 1 évig használt s6 edge+-t és az is lassult, pedig kevés alkalmazás volt a telefonon. Azért nehezebb több száz telefonra optimalizálni egy bizonyos szoftvert/oprendszert,mint mondjuk az apple-nél arra a pár fix-re.
2017. szept. 3. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:

A telefonok sem lassúlnak, mint ahogy a pc -k; laptopok sem...

A programok/rendszer frissítései igényelnek egyre nagyobb erőforrást minden eszközön.


Androidos eszközökön ez a "lassulás érzet" csökkenthető, ha a play áruház beállításaiban kikapcsolod az auto. frissítést. Hátránya lehet, hogy egyes appok mögött a szolgáltatás is változhat, emiatt szükséges lehet a manuális frissítés.


Én már ott tartok, hogy az áruházat tíltottam alk. kezelőböl (így a google egyik erőszakos vacka sem frissűl) és appokat megbízható weboldalakról töltök le szükség esetén. Persze használok vírusírtót is (még anno az áruházból letöltött egyik appra, ami 2 éve volt fent is jelezte, hogy kártevő, szóval az áruház sem teljesen megbízható) és persze jól megnézem, mit/honnan telepítek. + root + root -ot igénylő reklámblokkolási megoldás...

2017. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mégcsak nem is az, hogy egyre erőforrás igényesebbek a gyári appok, hanem az optimalizálatlan playből letöltött

programok okozzák a gondot.


Egyrész, mivel háttérben is futnak (lásd messenger, viber,

egyéb chatprogram), ezek zabálják mind a processzort,

mind a memóriát, mind az aksit. Folyamatként be kell áll-

niuk az android rendszerbe, eventeket kell küldeni/fogad-

ni. Ha egy eventet nem jól állítanak be, akkor képes meg-

fogni a teljes rendszert, ezáltal lassulási érzetet kelt-

ve.


Nekem 2 éve ugyanaz a rendszer van a telefonomon, nem

frissítettem se OTA, se major verziót, van rajta kb

10-20 app, de egyedül a viber az, ami állandóan fut

(már a háttérben). Wifit nem használok, mobilnet van.

Így 1 hét a telefon készenléti ideje, és bármit csi-

nálok vele, az pöcc röff :) Persze anno rendszerkalib-

rálás címszó alatt kilőttem egy halom appot, rendszer-

alkalmazásokat is, amit feleslegesnek ítéltem meg. Hi-

bátlanul működik azóta is :)

2017. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 -ösnek:

Én is csak az utólag telepített appokra gondoltam, hogy frissűlnek időnként. Viszont vannak, akik a rendszert is frissítik (így a gyári appokat a rendszerrel együtt).

2017. szept. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes... Három androidos teló van a családban, az egyik 1 éves lesz októberben (amúgy egy sokak által lesajnált kínai márka) és nem "lassul", de van egy 2 éves Samsung és egy hasonló korú LG is és azokkal sincs ilyen gond. Nem mellesleg, egyik sem felsőkategóriás...
2017. szept. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
Az ilyen amdroidos telefont még nem találták fel. Vegyél iPhone-t, az soha nem lassul be, és mindenben veri az androidos szutykokat.
2017. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Évekig androiddal nyomtam, aztán váltottam iphone-ra. A gyorsaságával tényleg nincs gond (nagyon minimálisan lassult 2 év használat után), meg én elég egyszerű felhasználó vagyok, pár appot használok, nem is nagyon játszom, androidon is csak kíváncsiságból cserélgettem a romokat, szóval engem ez a "zárt rendszer" annyira nem zavar, viszont gyakran jönnek elő hibák, amiknek nem 1 ft a cserélése, és ha nem frissíted a telót, elég hamar elavult lesz, na meg számomra elég nehézkes, idióta rendszer az iTunes használata. Elég márkafüggő a dolog egyébként, Samsung vérét sokan szívják,hogy nagyon lassul, kivéve az újabb telefonoknál. Anno az S3 volt egy idő után borzalmas. Igazából tényleg csak azért jobb (számomra) az iphone, mert egyszerű, gyors, és megbízható. Nem kell figyelni az appokra,hogy mi van fent, mi fut, mennyit eszik, vírusos-e, rossz ez a rom, az a rom, stb.
2017. szept. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!