Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy szebb a felvétel FullHd...

Hogy szebb a felvétel FullHd ben vagy 4k ban?

Figyelt kérdés
Videózni akarok a csucskategorias mobilommal, de nem tudom hogy full hd 60 fps ben vagy 4k 30 fpssel lennének szebbek a felvételek. A 4k-t amugy se használná ki semmi, amugy is csak full hd ben lenne megtekinthető, szval nem fontos igy a 4k ugye ? meg aztán a 60 fps is élvezhetőbb videót ad szerintem

2017. szept. 6. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Alapvetően mindkettő tök felesleges, de ha már választani kell akkor a 60 fps egyenletesebb mozgást ad vissza.
2017. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Captain Logic ***** válasza:
29%

Tök jó, hogy te eldöntöd, mi a hasznos, és mi nem…


Én a 1080p 60FPS-t ajánlom, mert sokkal smooth-abb lesz a felvételed. A mobilod kijelzőjén pedig amúgy se veszed észre a különbséget a 4K és a 1080p között.

2017. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

FHD kijelzőn valóban nem lehet észrevenni a különbséget, QHD kijelzőn viszont annál inkább, mivel felbontásban az a középút! FHD-nál nagyobb, így minimálisan pixeles lesz az FHD felvétel, 4K-nál viszont kisebb, így azt kristálytisztán jeleníti meg!

A 4K videózás manapság még nagyon gyerekcipőben jár, ilyen videókat ritkán hébe-hóba a neten lehet csak találni, viszont 16:9-es mozifilmek, Blu-Ray-filmek, és HD-tévécsatornák is "csak" FHD felbontásúak!

Minél nagyobb a felbontás, annál részletesebb a kép, annál valósághűbb a részletessége, tehát egyáltalán nem felesleges, nagyon is van értelme!

Ugyanakkor ahogy előttem említették, 60 fps-nél sokkal egyenletesebb a mozgás, és elvileg 60 fps a maximum, amit az emberi szem képes érzékelni (normál lejátszási sebességnél, nem lassítva), bár a különbséget 30 és 60 fps között ha nem is lehetetlen, de nagyon nehéz észrevenni. Így összességében ha 4K-nak nem is, de FHD-nak van értelme, de annak teljes élvezéséhez a kijelző is FHD legyen, ami akkor gondolom csúcskategória miatt nem nehéz (iPhone 6S Plus, 7 Plus, OnePlus 3T vagy 5, esetleg Samsung S7-S8 széria kijelzője kisebb felbontásúra állítva)

2017. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Captain Logic ***** válasza:
18%
Nem tudom, miért lettem így lepontozva. Tán' nem igaz, amit mondtam? A 60FPS-től nem smooth-abb a videó? Vagy te látod a különbséget a 4K és a 1080p között mobilon? Vagy szerinted sincs se a 4K-nak, se a 60FPS-nek értelme, és megsértődtél? Gratulálok!
2017. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Én például kék kezet adtam neked, mert: 1080p @ 60 fps okés, viszont észrevenni a különbséget nem teljesen egyértelmű, hanem a kijelző felbontásától (is) függ!
2017. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A full Hd monitoromon jobban néz ki a 4k mint a full hd videó, ez hogy lehet?

mind két felvételt telefonnal vettem fel, és döbbenetes a külömbség pedig csak full hd a monitorom!

2017. szept. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!