Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple tulajok miért nem...

Apple tulajok miért nem látják be, horrorisztikusan túlárazott a telefon amit használnak?

Figyelt kérdés

Nem szidni szeretném konkrétan a márkát, mert jó, de nem ennyi pénzért.

Pl haverom 3 éve megvette az 5S-t 230 000-ért. Mai napig használja, de lassan cserére szorul, pedig vigyáz rá nagyon. Csoda ha el tudja adni és akkor is maximum 50 000 körül tud érte kapni. Tehát 180 000-ért volt 3 évig egy telefonja, azaz évi 60 000-ért.

Én vele kb egy időben vettem egy akkor nagyon jó hardveres tulajdonságokkal rendelkező, azóta már befutott kínai gyártó telefonját újonnan, mindössze 50 000 Ft-ért. Szintén cserére érett, de éves 16 500 forintért volt telefonom. Ha egy év után kidobtam volna a sajátomat a kukába, még mindig 10 000-al beljebb vagyok és vehetek új telefont. Márpedig abban az egy évben konkrétan semmi baja nem volt a telefonnak, nem akadt,csinált mindent hibátlanul. Megkockáztatom, életének 2. évében sem voltak különösebb problémák.



2017. szept. 13. 17:11
1 2
 1/17 Alex Fly ***** válasza:
84%
Nem kell hülyének nézni az Apple tulajokat. Természetesen tudják, mennyire túlárazott a készülékük. Viszont valószínűleg ezzel együtt is megéri nekik, különben nem azt vették volna meg. Egy informatikai készülék esetén (az okostelefon nem más, mint egy zsebre vágható számítógép) amúgy sem lehet kiindulni a hardver előállítási költségeiből; a használat szempontjából ez a teljes rendszernek csak egy igen kis részét jelenti.
2017. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez még nem is drága, majd az új X, 437000 ft lesz.

[link]

2017. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Tapasztalatból beszélek régen egy Sony Xperia Z-m volt most egy Iphone 6-s-em van. Körülbelül ugyan az a kategória volt mikor kihoztam mindkettő de a Sony-val rengeteg problémám volt abban a 2.5 évben míg használtam. Az iphonet is lassan annyi ideje használtam de semmi baja azon kívül hogy itt ott megkopott. A másik az IOS mindig is megbízhatóbb volt és lesz is mint az Android.
2017. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Más oldalról..

A hobbi pénzbe kerül, forintos hasznot nem hoz, viszont örömöt jelent a vele való foglalkozás a gazdájának.

Az ő hobbijuk, hogy Apple-t használnak, és nem kell belátniuk semmit.

2017. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem Apple tulajok miért nem látják be, hogy semmi közük ahhoz, hogy ki mennyiért és milyen telefont vesz? Kérdem én...
2017. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

Aki tehetos miert ne vehetne Apple telot? Amerikaban szinte termeszetes, itt meg megnezik az embereket, kesz vicc.

Akinek ossze kell gyujtenie ra a 2 havi fizeteset nem eri meg, de o dontese.

Neked nem mindegy amugyis? Hasznald a 50k-s telodat, sok egeszseget hozza.

2017. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Az egyszer használatos dolgokon kívül csak az árat nézni nem lehet (egyszer használatos tárgyat venni pedig - talán az óvszeren és az eldobható sterilizált egészségügyi cuccokon kívül - butaság :-) ).


Nálam pl. számít az is, hogy (akár a tudtomon kívül) ki fér, vagy férhet még hozzá azokhoz az adatokhoz, amiket a telefonon tárolok. Nyilván nem kergetek illúziókat, egy amerikai IT termék/szolgáltatás esetében is előfodul, de legalább kb. egy táborban vagyunk. Kínait inkább ne, a Google-nak önként adnám, akkor túl sok választásom nem marad azon kívül, hogy nem használok ilyet, de azt meg nem tehetem meg, pontosabban nem akarom megtenni.


Az ember ideje nagyon drága. A szabad ideje egyenesen megfizethetetlen, így abba fektetni némi plusz pénzt, hogy ne azzal verjem el az időt, hogy tutujgassam az eszközeimet, nekem simán megéri. Tudom, sokan most arra gondolnak, hogy próbálom ideologizálni a konzumidiotizmust, de tényleg nem erről van szó. Az Apple adja a „just works” érzést sokkal jobb hatásfokkal, mint a versenytársai, és tudom, hogy ez sokba kerül. Ilyesmire törekszünk pl. mi is a munkánk során, és azoknak nyújtunk minőségibb szolgáltatásokat a versenytársainknál, akik hajlandók ezeket a törekvéseket finanszírozni. Ennyi a történet. Aki kevesebbel beéri, tegye, engem nem zavar, aki meg többre vágyik, fizesse meg, mindenki megtalálhatja a saját piacát, nincs ezzel semmi baj.


Azt kellene belátni, hogy itt nem csak a tárgyról van szó. A _szolgáltatásról_ van szó, ami mögötte van. Az 50.000-es telefonodra milyen szolgáltatásokat épített a gyártó? Semmilyet. Az általad nem nevezett gyártó milyen módon próbálja „közösséggé” formálni a vásárlóit? Semmilyen. Mi lesz 2-3 év múlva a vásárolt termék használati értéke? Semmi. Van bármilyen - akár több marketing értékkel, mint valós értékkel - bíró közösségi cél, amit a nem nevezett gyártó még esetleg támogat? Nem hinném. Ráadásul ha ezek a gyártók nem kapnák ingyen az Androidot, mint rendszert, akkor nem nagyon kapnád meg ennyire olcsón, ez rendkívüli módon torzítja az összehasonlítást.


Pénzügyileg ha beleállok abba, hogy évente cserélem, akkor nem bukok rajta olyan sokat, mint amit írsz. Te viszont igen és folyamatosan. Az első évben ugyanis egy iPhone nem veszít arányosan annyit az értékéből, mint amennyit írsz (Apple termékek esetén az értékvesztésre egy laposabb exponenciális görbe írható fel, mint általában), egy 50.000-es viszont már az első évben kb. 0-ra írható. Ergo ha évente cseréled, neked mindig 50-be fog fájni egy új vacak, míg ha egyszer kicsengetsz mondjuk 230-at, akkor a következőt szintén 50-ből kb. megoldod és így már nem is olyan vészes. Így 5 év múlva már kb. én járnék jobban...

2017. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Csak ismételni tudom az egyik válaszolót : mi közöd hozzá ki mennyiért vesz telót ? Ha ennyire idegesít, akkor szerintem kezeltesd magad, mert ez nem normális.


Azt is vedd figyelembe, hogy Magyarországon és egyéb nyomorgó országokban drága az Apple. Pl. ahol mi élünk nincs 27 % áfa és fizetés is emberi. Akár egy gyárimunkás is megveheti magának részlet nélkül. Ebből következik, hogy az iPhone nem menőzés tárgya. Mondjuk amúgysem foglalkozunk ilyen hülyeségekkel, hogy kinek milyen telója van. Nekem Androidos telóm van és egy nagy rakás kaki. Apámnak iPhone van, hogy a közeli körömből mondjak valakit. Imádja a telefonját velem ellentétben. Az övé minőségi anyagból készült, nem merül ilyen hamar le, sokkal stabilabb a rendszer rajta, jó használni. Én az enyémet heti többször falhoz szeretném vágni. 43.000 Ft volt. Megérte ? Rohadtul nem. Apámé 4-szer ennyi volt, de ez bizony megérte.

2017. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Tudják hogy túlárazott, de megfizetik a "minőséget"*

* számomra ez a minőség ios 8tól ios 9.3.3 ig tartott*


Android fannak hiába írom, de:

Régen úgy volt hogy az androidos telefon, hogy tiszta rommal bírt 1 évet utána belassult akkor jött a romozgatás majd az is belassult 1-2 hónap után, majd a cserélgetés, visszaállás tisztára és eladás...


Én annó ebbe untam bele, akkor megvettem még ios 8-al rendelkező iphone 6+ telefonom... (havi 12300x22 hónapra telenor)


Tökéletes volt, nem volt rendszer akadás, vitt mindent, nem lassult stb...

Jailbreakkel még szabadabb voltam mint androidon, tehát az sem volt gond hogy más téma kéne stb...


ios 10 óta nekem nem tetszik a szoftver egyszerűen szar... sokkal lassabb lett mint régen, rondább. Jailbreak alig van kb 0.5-1 év mire feltörnek egy régebbit.

Sajnos visszaállítani nincs lehetőség, az apple nem engedi.


Úgyhogy kénytelen voltam visszatérni androidra egy s8+ al, remélem ez majd tovább bírja 1 évnél lassulás nélkül..

2017. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Az élet nem csak arról szól, hogy minden pillanatban azt nézem, hogy jövök ki belőle olcsóan.


Ennyi erővel az élet minden területébe bele lehetne kötni.


Minek vesznek az emberek 5 millióért autót, mikor van 500-ért SWIFT, az is elvisz mindenhova.

Minek laknak az emberek 60-100 milliós házban, hiszen vidéken 10-ért is van családi ház.

Minek veszed meg 300-ért a fél literes kólát, mikor 400-ért van 2,5 literes is?

Minek mész étterembe ha otthon töredékéért tudod ugyanazt enni?

Minek van több pár cipőnk mikor mezítláb is lehet járni nyáron?


Ráadásul a kérdés ott bukik, hogy manapság már a kínai telefonok is 150+ ezertől indulnak, lásd Oneplus, Xiaomi, a Huawei meg már a koreai és japán gyártók árszínvonalát is eléri.


Egy új csúcs Sony onnan indul hogy 250 ezer, egy új Samsung Note 300+ ezer. Ehhez képest nem annyival drágább az Apple sem. És a támogatás, közösség tény hogy ott van mögötte.

2017. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!