Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 12 évesnek milyen telefon való?

12 évesnek milyen telefon való?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk. A szolgáltatónk ad kamatmentes hitelt telefonra, a telefonokat eleve jóval olcsóbban kínálja akció miatt, valamint pontokat is számol be. Tehát nekünk most náluk érdemes vásárolni. Ezeket a telefonokat találtuk az olcsóbb, de nem utálnivalóan elavult kategóriában : Sony Xperia E5 16 GB, Samsung Galaxy J3 16 GB ; Samsung Galaxy A3 16 GB ; Huawei P9 32 GB, Apple iPhone SE 32 GB ; Huawei P10 Lite 32 GB ; Apple iPhone SE 128 GB ; Samsung Galaxy A5 32 GB. A termékek ár szerint növekvő sorrendben vannak. A gyerek apja szerint közéről kéne választani, mert a 16 GB manapság már kevés, főleg mert a telefont minimum 2 évre veszi, de az iPhone Se 128 GB már túl jó. Ilyet a 15 éves fiának vett, akinek 12 évesen még Motorola telefonja volt. Nem lenne igazságos, ha a lány rögtön ugyanolyat kapna, mint most ő. Tehát az apa szerint : Huawei P9 32 GB / Apple iPhone SE 32 GB / Huawei P10 Lite 32 GB. Persze lehetne máshonnan is telefont vásárolni, de itt olcsóbb és kiváló a garancia ügyintézés. Szürkeimportos boltot nem akarunk. Olyan telefon márkát sem, ami nálunk nincs elterjedve pl. Xiaomi. Én szerintem elég lenni egy ekkora gyereknek a Samsung J3 / Sony is. A férjem erre azt feleli haladni kell a korral, ne csesszünk már ki a gyerekkel azért, mert nekünk annó még mobilunk sem volt vagy a fiúnk idejében kevésbé voltak modern telefonok elérhető áron.

A 12 éves kislány egyébként kitűnő tanuló és nagyon vigyáz minden holmijára. Utoljára oviban hagyott el / tett tönkre valamit. Telefonon szeret zenét hallgatni (főleg Spotify) és nyelvet tanulni. Ja és ez biztonságos ország, a mi környékünk különösen. Nem szokás lopni. Főleg kelet-ázsiai kisebbség van. Cigány egy sem.


2017. okt. 2. 05:44
 1/9 A kérdező kommentje:
* középről
2017. okt. 2. 05:46
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Én nem adnék okostelefont egy 12 évesnek.

Elfogja vonni a figyelmét a tanulásról.

Szvsz. 14 éves koráig várnék vele.

De a felsorolt tipusok közt a samsungok a leggyengébbek. P9, P10 lite és az iphone se közt kell gondolodniuk.

2017. okt. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden osztálytársának okostelefonja van. Neki is van egy alap, de az már nem elég és sokszor fagy. Nem vonja el a figyelmét semmilyen gép a tanulástól. Ő szeret tanulni. A bátyja is ilyen. Apjuk is ilyen "stréber" volt. GPS miatt is kell okostelefon. Hátha nem talál valahova. Felénk már nem mindenhova szülő viszi a 6. osztályos gyereket. Tanuljanak önállóságot, hogy életképes felnőttek legyenek. Apjuk országában 4-6 éves gyerekek is már egyedül metróznak (Japán). Lehet kapni a szolgáltatónál buta telefont is, de azzal nem büntetnénk egy mai gyereket.
2017. okt. 2. 06:11
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

"GPS miatt is kell okostelefon. Hátha nem talál valahova. ... Tanuljanak önállóságot, hogy életképes felnőttek legyenek."


Ha önállóságra akarod tanítani, akkor ne arra neveld, hogy a GPS-re hagyatkozzon (ami bármikor lefagyhat), hanem arra, hogy kérdezze meg valakitől, hogy merre van a merre.

2017. okt. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

# 4: fene nagy önállóság, ha mindent kérdezni kell.

Igenis tanulja meg a GPS/térkép használatát, sokkal jobb, mint az utca emberétől kérdezni, aztán ki tudja, merre tájolja őt.

#Kérdező: csak ezek a telefonok jöhetnek szóba? Én ajánlanám a Xiaomi Mi A1-et is, ami igazából a Huawei - Honor 8-nak a Xiaomi változata, amin ráadásul nem a Xiaomi módosított, hanem a gyári Android OS fut és a frissítések is garantálva vannak rá.

Huawei P9 32 GB, Apple iPhone SE 32 GB ; Huawei P10 Lite 32 GB, Samsung Galaxy A5 32 GB: ezt a négy telefon jó, de érdemes őket kipróbálni. Samsungnak van sajátos felülete, ezen kívül az iOS teljesen más OS, úgyhogy azt ki kell próbálnia. Huawei-nek is vannak külön megoldásai is, de nem eget rengetően mások, mint a többi androidosoké. Én a Huawei P10 Lite-ot ajánlanám, de nem nekem lesz az okostelefon.

Mindenféleképpen legyen rajta szülői felügyelet, ha Androidos, akkor az airdroid app-ot is tegyétek fel rá, stb.

" Olyan telefon márkát sem, ami nálunk nincs elterjedve pl. Xiaomi."... Őőőő miért? Mi vele a gond? Nem tudom, hogy melyik országban éltek, de nem egy országgal az a gond, hogy ki piac a Xiaomi számára, bár nem egy Európai államba készülnek, köztük Magyarországra is.

2017. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit még hozzáteszek:

tokot tegyetek rá, amitől ütés/esés és vízállóvá teszi a telefont. Félre ne értsetek, nem a 12 éves korú gyerek ellen szólok, de fő az óvatosság, mint egy törött kijelző. A felnőttek egy (nem kevés) része is képes elejteni, vagy olyan helyre kerül, ahol a telefon meg tud sérülni. Emiatt is csinálnak már strapatelefonokat, amikre a kínaiak is nagyon ráálltak, pl. a HomTom is adott ki ilyen készüléket, amit nagyon olcsón adnak.

Nade nem a HomTom-ot akarom reklámozni, csak azt írom, hogy egy jó tokot tegyetek rá, aminél nem sérül az okostelefon.

2017. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük a tanácsokat. A Xiaomi nem jöhet szóba, mivel nálunk nincs elterjedve ez a márka, ezért másik országba kéne javítani küldeni. Huawei, Nokia, Samsung, LG, Apple, Sony, Doro, Alcatel van.

Azt pedig nem értem miért jobb idegeneket kérdezgetni, mint térképről megtanulni tájékozódni. Ha lemerül a telefon, akkor ott a papír alapú térkép vagy beül valahova (pl. Meki) feltölteni. Biztonságos helyen élünk, de sose lehet tudni kitől kérdez az ember. Lehet elcsalja vagy nem szándékosan elnavigálja a francba. Mi is mikor Budapesten kirándultunk, ahány ember volt annyiféle útvonalat javasolt tök más irányban. Végül inkább elővettük a térképet. Ez a 12 évesnek nem való okostelefon mondat durva. Én sem ezen nőttem fel, nem örülök, hogy itt tart a világ, de itt tart. Ennyi erővel én is minek borotváltam a lábam gimiben, mert anyám a mai napig nem használ, pedig 60 körüli. Ő idejében ez nem volt divat, én időmben meg szőrős majomnak hívták azt, aki nem csupasz volt. Ugyanígy minek a sütő, mosógép, amikor régebben megfelelt a kemence, patak is. Egy mai felsősnek - felénk legalábbis - szükséges van elekronikai eszközökre, mint pl. telefon, gép, mert egyrészt ciki iskolában, ha nincs, másrészt kimarad több dologból. Pl. osztály Facebook csoportjában sok hasznos információt osztanak meg nemcsak diákok, hanem tanárok is. Android / IOS alkalmazásból is van egy csomó hasznos. Pl. Duolingo, Memrise.

2017. okt. 2. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Nehagarugjon de ez tény, hogy nem való. Nincs pozitív hatással a fejlődésére, antiszociállisá válhat, életképtelené, hogy mindent csak telefonal akarna csinálni, hogy ilyen fiatalon kap okostelefont... Aztán belese merek gondondolni, hogy vmi kék bálnás undormányba keveredne akkor mi lenne. Attól hogy itt tart a világ ,hogy a szülők nem tudnak nevelni, s inkább kezébe nyomják a gyereknek a telót h elegyen vele ezt nem követni kéne. Ez inoább botrány Lehet, hogy 12 évesen még jó gyerek ,de 15 16 évesen már jöhetnek vele a gondok.Megnézzük ,hogy a mai fiatalok milyen neveletlen pernahajderek, mind arra vezethető vissza hogy túl korán csöppentek az internet világába és onnan felvették a sok butaságot.
2017. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jajj... A kék bálnáról kiderült hogy média szenzáció az egész. Azt ne mondja nekem senki, hogy Oroszországban ezért az öngyilkosságba való hajszolás miatt (ráadásul gyerekekről van szó), csak ilyen, enyhe büntetést kap az elkövető? Jajj... Jobban informálodni kell.

Ilyen az, amikor anonim ember mondanak dolgokat, van amikor rosszul tudja és rossz helyre küldi az embert.

Most ha keres valamit, akkor igen is, használja az okostelefont. Nem kell az antiszociális viselkedést erre a számlára írni. Antiszociális emberek léteznek okostelefonok és internet nélkül is és nincs egyértelmű bizonyíték, hogy az okostelefonok miatt leszünk antiszociálisak. Most mitől lenne fontosabb a mellettem lévő ember, mint az, akivel a Föld túloldalán van éd éppen neki írok? Ja ez, látom, fel sem merül.....

Kérdező: nincs szervíz kérdése, az nem ilyen egyszerű... . Máshol is tudják javítani, még Magyarországon belül is.

2017. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!