Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone vagy Samsung?

Iphone vagy Samsung?

Figyelt kérdés
letudnátok nekem irni a különbségeket az iphone és a samsung között

2017. okt. 5. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden különbözik. Szoftver, hardver. Keres összehasonlító tesztet videót. Szarásig van a net velük.
2017. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőből a 7-et érdemes venni. Az iPhone 8 még nagyon új, lehetnek hibái, akik huzamosabb használat után derülnek ki. A Samsung Galaxy S8 pedig nem akkora újítás, hogy megérje jóval drágábban, mint az S7. Úgy tudom az S7 akksija jobb, valamint az S8 az eddigi legtörékenyebb Samsung. Mindkettő képe szebb, mint az iPhone, kivéve az iPhone X-et, ami szintén Super Amoled lesz. Ha több évre szeretnél telefont, akkor az iPhone-t javaslom. Nem romlik el a Samsung sem 3-4 év után, de frissítést tuti nem kap. Az iPhone 5S, ami 2013-ban jelent meg, még idén is kapott frissítést. Ezt nem sok Androidos telefonra jellemző. A Samsung sajnos nem az a gyártó, akit érdekelnek a régebbi telefon tulajok. Van 2013-as Samsung is a rokonságomban, ez dehogy kap frissítést már. Android VS IOS téren annyit mondanék, hogy az IOS 1-2 készülékre készül évente, addig az Android ki tudja mennyire. Ahány gyártó, annyiféle működés. Az IOS jobban optimalizált nyílván. Felső kategóriás vagy kínai telefonok esetén te nem sokat fogsz érzékelni az Android ezen hátrányából, mivel pl. a legújabb Samsung Galaxy S-t telipakolják memóriával, erős processzorral. Az IOS-t nem nehéz ahhoz az adott iPhone-hoz belőni, ezért elég bele kevesebb memória, gyengébb processzor. Kiszámítható a rendszerigénye, mert nem sokféle gyártó telefonjaihoz kell egyszerre alkalmazkodnia. Az alsó és a legtöbb közép kategóriás Androidos telefonban nincs annyi memória vagy olyan erős processzor stb., hogy biztos ne vedd észre, ha esetleg az Android nincs jól belőve a te telefonodhoz. Fagyás, újraindulás lesz sok, kivéve ha leszedsz valami módosított cuccot és rootolod a telefont. Az Android előnye viszont a rendkívüli testreszabhatóság. Az IOS ilyen téren korlátolt. A Google Play Áruházban az appok száma is jóval nagyobb, bár ezek kb. 80 %-a szemét. Ugyanazon IOS és Android app esetén nem egyszer azt tapasztaltam, hogy az Android verzió butább. Pl. OneNote, Evernote. Nincs benne minden opció, ami az IOS verzióban. Persze fordított esetre is akad példa.
2017. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2#


Hát látszik ,hogy úgy ahogy tisztában vagy a dolgokkal ,de bitang laikus szinten. Nem venelek fel téged sem mobiltudósnak, de értékelem a segítőkészségedet.


Akik a 2#-t olvassák azoknak kérem nézenek maguk utána a dolgoknak, és úgy alkossanak véleményt.


Kérdező: kérdésedre oldalakat lehetne írni, szűkisd le a kört ,hogy konkretan mire vagy kiváncsi.

2017. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Röviden: az iPhone az egy készüléktípus, a Samsung pedig egy vállalat.


Ha ennek ellenére érteni vélem a kérdést, akkor azt mondanám, hogy ég és föld a különbség (de nem a jót és a nem jót értem ez alatt).


Használattól függ, hogy egyáltalán tapasztalhatsz egy a felhasználói felületen kívül bármilyen más eltérést, főleg, ha mindkettő kieglégíti azokat az igényeket, amelyeket támasztasz feléjük.


Szolgáltatás oldalról nézve az Apple előrébb jár, mivel az egyébként elég "zajos" piacon mindenki próbál megfelelni mindkét platformon (még a Google is), viszont az Apple bizonyos dolgokat csak iOS rendszereken tesz elérhetővé (lényegében csak a Music kivétel). Ebből a szempontból nyilván ez egy jobb választás lehet (már ha akarsz Apple-specifikus szolgáltatásokat vagy alkalmazásokat használni egyáltalán). Az iOS érdekes módon a zártsága ellenére több nyílt platformot és szabványt támogat natívan (tehát 3rd party alkalmazással), mint a „szuperópenszórsz” versenytársa (ami ugye nem a Windows).


Technológiai szempontból a Samsung bátrabb, ha azt szeretnéd, hogy a készüléked high-tech legyen legalább papíron mindenképpen, akkor egyértelműen ők a nyerők. Az más kérdés, hogy mire lehet ezzel menni, mert lesz egy k*va erős hardvered, de kb. azt tudod vele csinálni, mint az összes Androidos eszközzel, max. kicsit (vagy sokkal-sokkal) gyorsabban.


Ha csak egy eszközről beszélünk, akkor az iOS adta „ökoszisztémát” nem igazán fogod tudni élvezni, így ezek az előnyök elolvadnak, ha mellette van még egy Windows PC-t, oszt' jónapot. Android „ökoszisztémáról” meg nincs értelme beszélni, mert az nincsen, a Google messze nem ad olyan platformot, amiért én most sikítva mennék el ebbe az irányba.


Árban kategóriájában nincs nagy különbség, ezt nem is érdemes tovább ragozni.


Adatvédelmi szempontból a két platform fene tudja, hogy hol áll. A Google rendszere (amit ugye a Samsung is használ) nyíltan vállalja, hogy mindenféle adatot, amit használat közben gyűjt, azt árusítja, hiredtések jobbá tételére használja, stb. stb. Nincs ebben semmi különös, ingyen használod, információval fizetsz. Az Apple azt állítja, hogy személyes adatokat korlátozottan tárol, és még amit tárol, ahhoz sincs hozzáférése - ez persze ellentmond annak, hogy a hatóságok felé bizony szoktak információkat kiadni, azt mondjuk nem tudom, hogy azok pontosan micsodák, és a felhasználó megtett-e minden annak érdekében, hogy ez tényleg így legyen, vagy nem. Szóval ezt nehéz megítélni, vannak elképzelések, de mivel nincsenek alátámasztva, összeesküvés elmélet kategóriában nem gondolom, hogy érdemes erről véleményt formálni. :-)


Kis hazánk viszonylatában is vannak különbségek. Az androidos platformon levő cuccok (nem csak a Samsung, persze) ad lehetőségeket olyan dolgokra, amelyektől itthon nehezen szabadulunk (SD kártyára másolgatás, BT adatátvitel, USB storage-ként történő használat stb.), ezeket iOS-ben nem találjuk meg, és ugye pl. az iPhone-ban soha nem volt bővíthető tárhely. Ez egyrészről nylván szemét üzletpolitika, másrészt technológiai döntés. Az Apple sokkal korábbab épített az internetre, a netes szolgátatásokra, és sokkal aggresszívebben nyomja a felhasználók felé a cloud-élményt, nem nagyon hagy lehetősége „offline” megoldásokra. Ez van akinek bejön (nekem abszolút), és van, akinek meg nem.


És ami mind a kettőre jellemző: a legjobb „fícsörök” Magyarországon nem érhetők el, vagy ha igen, nagyon korlátozottan. És emiatt rohadjon meg mindkettő :-)

2017. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!