Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphonera létezik olyan appliká...

Iphonera létezik olyan applikáció, ami pl. dátumozza a fotókat?

Figyelt kérdés
Miután le van mentve a kép semmi infót nem tartalmaz.

2017. okt. 24. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapbol datumoznia kene.
2017. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De tartalmaz metaadat szinten, meg gps pozíciót is...
2017. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Fel nem foghatom, hogy miért szeretik az emberek a fotókat szép narancssárga dátum feliratokkal elrontani, miközben az EXIF tökéletes
2017. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

minden digitális fényképezőgép elmenti a készítés dátumát és a gép beállításait, sőt ha van benne GPS (mint a legtöbb mobilban is) és ezt engedélyezik neki a beállítások, akkor a készítés helyét is az EXIF metaadatok közé. emiatt a digitális fotóknál már nincsen szükség külön dátum feliratozásra, mert nem a képen, képi információként jelenik meg a készítés, hanem a fájl információi között. ezek kiolvasásához megfelelő program kell, de a zömét a legtöbb operációs rendszer is képes ma már kezelni, legfeljebb a fájlkezelő program nézetét kell megnézni és ott a készítés időpontja, egy jobb klikk és valamilyen infó lehetőség pedig általában felfedi a többit is. legrosszabb esetben egy erre alkalmas(abb) képkezelő program kell, mint pl. Windows alatt az IrfanView, vagy Macen az OSX beépített Preview képnézegetője...


ezen kívül felhasználás és beállítás függő lehet, de nekem pl. a telefon eleve úgy menti el a képeket és letöltéskor is így látom őket, hogy a fájlnévben is benne van a készítés időpontja. nálam így néz ki egy tipikus iPhone fotó fájlneve: 2017-10-10 20.08.11.jpg

én általában DropBoxszal töltöm le a képeket, amivel egyszerre felkerül egy felhő tárhelyre is, meg a gépemre is, így nagyobb biztonságban vannak és bárhol bármikor el tudom őket érni azután is, hogy a telefonról töröltem őket.


ha valamiért mégis szükség lenne rá, hogy a képen jelenjen meg a készítés időpontja, mert pl. vetítést akarsz rendezni belőle és minden áron azt akarod, hogy látsszon rajta a készítés ideje, akkor vannak olyan képfeliratozó programok, amik képesek a képfájlból kinyerni a készítés idejét és rögtön ráírni a képre. Ilyen pl. a FastStone Image Resizer

[link]


viszont ilyenkor mindig érdemes az eredeti fájlt megtartani, mert az ilyen feliratokkal képi információt veszítesz és rontja az élvezeti értékét is. a másolatokkal csinálhatsz bármit, de mindig érdemes az eredeti, módosítás nélküli képeket mindig megőrizni, hogy szükség esetén vissza tudj hozzájuk térni és előről kezdhess bármilyen módosítást, amit végezni akarnál rajta.

2017. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha a telefonon akarod megnézni, akkor ott a fotóalbumban mutatja a kép felett a készítés időpontját, de egy csomó képkezelő/szerkesztő app is képes az EXIF adatokat megmutatni.
2017. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pl. ha driveba mentem a képeket akkor IMG_3354.jpg néven menti, tehát sajnos nem dátum néven, mint az utolsó előtti hozzászólónak, akinek köszönöm a részletes választ.

Természetesen nem vagyok gyenge tudású a műszaki dolgokat illetően...

Amikor a fotóalbumban nézem a képet, igen látom fent mikor készült, de mivel a laptopom tárhelye betelt, így kénytelen vagyok google drivebe menteni a képeimet, ott pedig azt a dátumot adja hozzá, amelyik nap feltöltöttem oda. Sajnos.

A képekre nem szeretnék dátumot, mint a hagyományos fényképezőgépek esetében.

Azt szeretném, hogy a fotó neve az aktuális dátum és idő legyen, de ezidáig nem sikerül így használni, mert nincs erre beállítási lehetőség sem.

Köszönöm!

2017. okt. 25. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:
A onedrive-nál napra lebontva meg lehet nézni a képeket. Nálam alap, hogy ode feltölti.
2017. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!