Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magas feszültségű telefon,...

Magas feszültségű telefon, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokan kérdeztek már itt az alacsony feszültségű töltésről, de még senki a magas feszültségről.


Sajnos kénytelen vagyok egy Samsung notebook 5v-os töltőjét használni a Huawei p8 lite-emhez.


Töltés közben fokozatosan emelkedik 6-8mw al a feszültség 10percenként.

Ahogy lassan feltőlt úgy a feszültség is emelkedik, mire eléri a 85%-ot úgy a telefonon lévő feszültség már a 4.300mv-ot üti, a 3.600-3.800mv helyes értéke helyett.


Mikor lehúzom a töltőről a telefon csupán 150-200mv-al esik vissza és még így is 4.000mv vagy a fölött van.

Ami normális esetben akkor van ha tölt a telefon,de már nem tölt. Ami azt jelenti hogy az akkumulátor valószínűleg túlterhelődik és nem képes eloszlatni a fölösleges 1V veszültséget.


Mert egy telefon üzemelédéhez csupán 3V feszültségre van szükség.


Mit tehetek az ügyben hogy ezt a magas feszültséget eloszlassam gyorsan.

Nem rég óta a telefon ki szoktam kapcsolni, hogy a feszültség eloszlatódjon. A gond hogy ez bár működik de nagyon lassú folyamat, mert az akkumulátor kivehetetlen. Csak szervíz képes kivenni.


Köszönöm mindenkinek segítő válaszát



2017. nov. 6. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
"és lőn sötétség"
2017. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az általad megadott feszültségértékek nem helyesek.

A Li-Ion akkumulátorok feszültsége 3,6-4,2V közé esik, teljes töltöttség és kisülés között.

Ez mobiltelefonokra igaz.

Katonai alkalmazásoknál mások az értékek, a miértbe nem mennék bele, de meg van az oka.

2017. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jót mulattam a kérdésen.

Se az akkunak, se a telefonnak nincs baja.

Sose gondoltam volna hogy valaki képes lehet ennyi sületlenséget összehordani.

2017. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
Nem tudod te mi az a magas feszültség...
2017. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jujj....


Nah, akkor az én telóm aksija is gyárilag... Na jó, nem játszom a hülyét.


Nállam ezek az értékek voltak eddig rögzítve a még szinte teljesen új telómon (ami persze teljesen rendben lévő adat):


3554mV (3% -nál) - 4399 mV (100% -nál)


Körülbelül tehát (persze akku típusonként változhat, illetve táplált berendezéstől is függhet) 3,5V -tól 4,4V -ig terjednek a fesz értékek (telóban legalábbis, de vannak olyan li akkuk, ahol ez pl.: 2,5V-3,8V) persze le lehet meríteni minden akkut pár mV -ra is, de az már messze nem rendeltetésszerű és nagyon nagy mértékben károsítja az akkut. Akár fél is robbanhat (elvileg, de még ilyet nem tapasztaltam, pedig volt, hogy egy li-ion akkut 383mV -ig merítettem véletlenül, de az pont egy kisebb feszültségű példány volt és ez a terhelés kb 70% -osra roncsolta a kb 4 hetes akkut).

2017. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Li akkucella névleges feszültség értéke eleve 4.2V, szóval nem értem a kérdést, most ezzel akkor mi a baj?

Egyébként meg a magasfeszültség fogalom egy kicsit túlzás 4V-ra. Arra mondjuk nem gondolsz, hogy persze az elektronika egy részének van 3V-os része, vagy 3.3V-os része és hogy ezeket egy stabilizátor szabályozza?

2017. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!