Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy 3.8V-os telefon akkumuláto...

Egy 3.8V-os telefon akkumulátort miért lehet 5V kimeneti feszültségű töltővel tölteni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok zseni az elektrotechnika terén, ezért lennék kíváncsi arra, hogy a meglévő Samsung Galaxy S3 telefonomhoz (3.8V 2100mAh) van egy gyári töltő (5V 1000mAh). Ha a telefon akksija 3.8V-on üzemel, akkor a töltőből érkező 5V hogy nem teszi tönkre? Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2015. júl. 10. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert van a készűlékben egy töltésvezérlő, ami szabályozza a töltőáramot.
2015. júl. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha pl. a 2100 mAh akksira 2500mAh kimeneti feszültségű töltőt kötnék, akkor az ugye egyből tönkretenné. Akkor ha 5V megy be a telefonba, aminek max. 3.8V kell, akkor ott miért nincs hasonló gond? Töltésszabályozó...ok...de engem a számok zavarnak meg...
2015. júl. 11. 00:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk töltőn sosem láttam Ah vagy mAh jelzést csak feszültséget és a áramerősséget. A feszültség evidens, az áramerősség pedig a maximális áramerősséget jelöli amit a töltő ki tud köhögni magából.

Az, hogy valójában mennyi árammal tölti az akkumulátort az a töltő "intelligenciától" és az akkumulátor jellegéből is adódik. A töltő feszültségnek nagyobbnak kell lennie mint az akkumlátor feszültsége, de nem tudom, hogy a telefonakkumulátoroknál mekkora különbség az ideális.

2015. júl. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A telefon töltő azért 5V, mert az USB-szabvány tápfeszültsége 5V. A telefon ebből állítja elő a töltőáramot, ami az akku töltöttségi állapotától, hőmérséklettől stb függően annyi, amennyi az akkunak kell.

A töltőre írt "mA" érték csak azt jelenti, hogy a töltő legfeljebb mekkora áramot képes leadni tartósan. Köthetek én egy USB töltő kábelt egy 5V 100 amperes tápra, akkor sem fog tönkremenni a telefon akkuja. Az áram érték csak annyiban számít, hogy a kisebb terhelhetőségű töltővel tovább tart a töltés. (Ha a telefon nagyobb áramot "szeretne" kivenni a tápból, de az nem tud ennyit leadni, értelemszerűen tovább tart a töltés)

2015. júl. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
100%

Fogalmi zavarban vagy. Amit te telefon töltőnek nevezel az nem töltő, hanem egy egyszerű tápegység.

Maga a töltő a készülékbe van beépítve. Az adapter ennek biztosít nyers tápfeszültséget. A töltő ebből állítja elő az akkumulátor helyes töltéséhez szükséges feszültséget és áramot és figyeli a z akku állapotát, a töltést felfüggeszti amikor megtelt.


Tehát a telefon akkuja nem addig töltődik amíg be van dugva (csak ha kihúzod a teljes feltöltődés előtt).

2015. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell nyelvtannáciskodni. A köznyelv "töltő"-nek nevezi az USB-csatlakozós vezetékkel rendelkező 5 voltos stabilizált tápegységeket.


Persze ha te oéldául nem "autózol", hanem a tulajdonodat képező személygépkocsiban gépjárművezetéssel foglalatoskodsz, akkor én kérek elnézést, jogod van magad bonyolultan kifejezni.

De az egyszerű földi halandóknak engedd már meg, hogy egy telefon töltésére szolgáló stabilizált tápegységet hadd nevezzenek egyszerűen csak töltőnek.

2015. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:
40%

Annak amit írtam nincsen semmi köze sem a nácikhoz, sem a nyelvtanhoz.


A szóban forgó eszköz neve adapter vagy tápegység.

Engedd már meg hogy annak nevezzem ami! :)

Persze ha épp annyira túlozni akarok ahogyan tetted akkor 5V stabilizált egyenfeszültséget előállító kapcsoló üzemű hálózati tápegység, de feltételezéseddel ellentétben nem várom el senkitől hogy így nevezze.


Ha tovább is elolvasod a válaszomat és értelmezni is sikerül, talán észreveszed hogy a megnevezés "pontosítása" alátámasztja amit később írtam a töltő áramkörről.

De ha nem, hát nem. Lehet így is :-)


(Az hogy te a fénycsövet neoncsőnek hívod az nem az én problémám...)

2015. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mondom én hogy nyelvtannáci vagy. Azonkívül egy szarrágó is, aki nem tud veszíteni.


Köznyelven a töltő az töltő. Nem fog mindenki szaknyelven hívni mindent. A fénycsövet pedig fénycsőnek nevezném, ha még használnám, de nem használnom.

Amúgy meg ne adj a számba olyasmit, amit nem mondtam. Szó sem volt neonról, fénycsőről te gyökér.

2015. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

"Amúgy meg ne adj a számba olyasmit, amit nem mondtam. Szó sem volt neonról, fénycsőről"


Bizony bizony! Miért is lenne más a válaszom mint a tied ha így állsz hozzá?


" te gyökér."


Ez volt a legjobb érved? :-D


Ne kísérletezz tovább a válaszom értelmezésével! Először azt hittem menni fog, de csak az ellenkezőjét bizonyítottad.

(miért is nem lepődtem meg ezen?)

2015. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BaMark03 válasza:

Tisztázok mindent!

Az akkuk műszaki jellemzői: a névleges feszültség (V), a kapacitás (mAh) és a max. áramerősség (mA).

A tápegységek műszaki jellemzői: a feszültség (V), és az áramerősség (mA).

És hogy a kérdésre is válaszoljak:

Mert a szabály az, ha 0% = 3.7 V és 100% = 4.2 V, akkor a töltőfeszültségnek 255% = 5 V-nak kell lennie

2019. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!