Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez az Edge mánia?

Mi ez az Edge mánia?

Figyelt kérdés
Sose értettem meg miért jó ha egy telónak az oldala is kijelző, szóval fogod a telót normálisan marokra és közben minden menübe összevissza belépsz ami éppen a szélén van. Van erre normális magyarázat?

2017. nov. 10. 01:17
1 2
 1/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
65%
Sosem volt még a kezedben ilyen telefon, ha így látod a használatát. Van akinek kényelmes másnak pedig nem. Van bőven nem Edges telefon is.
2017. nov. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na és mégis hogyan kell akkor használni?
2017. nov. 10. 01:44
 3/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
57%
Ha normálisan fogsz egy telefont az Edge kijelzőbe nem érsz bele max ha úgy fogod, mint aki életében nem kezelt még mobilt...
2017. nov. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg nem kényelmes az Edge kialakítás, ráadásul értelmetlen is. De mondok nagyobb baromságot: kávamentesség. Tök jó, hogy minél nagyobb a kijelződ az ugyanakkora vagy kisebb készülékházban, csak épp a stabil fogás, kezelés rovására megy. Már attól is sikítófrászom van, mikor meglátok egy Samsungot, aminek alul vannak az érintőgombok a kijelző alatt, alatta pedig nincs káva. Szerencsére pár gyártó (pl. Sony) még tud kényelmesen használható készülékeket kiadni.
2017. nov. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Bihar Valatonon ***** válasza:
57%
Ha a kacsa nem tud úszni a víz a hülye hozzáállástól nem lesz jobb... ne használjatok akkor olyat, és megvan oldva :)
2017. nov. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem Samsung edge van, nagyon szeretem. Semmi gond a fogasaval, sehova nem lóg bele a kezem. Az oldal kijelzo nekem pl tökéletes, amikor olyan helyzetben vagyok, hogy a telefon nemara van állítva, de az oldalán továbbra is látom, ha üzenet vagy hívás jön és ha fontos, tudok rá reagálni.

Nyilván van, akinek nem jön be az ilyen telefon. Nem egyforma az emberek ízléses. Én pl az iPhone mániát nem értem. A férjem csak azt használ evek ota, neki az vált be, nekem anno nagyon nem jött be. Ettől még nem gondolom azt, higy a készülék hibás és nem ertetlenkedek, hogy ugyan más azt miért szereti

2017. nov. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Wadmalac ***** válasza:

S8+


Néha bizony beleérek a képernyő peremébe. Meg kell szokni a megfelelő fogást, éppenséggel nem kell megerőszakolni hozzá az ember kezét.

Akik a vastag alsó kávát igénylik, gyakorlatilag még nem szoktak át a régi billentyűs telók fogásáról, úgymond alsó perembe kapaszkodnak.

A kávamentesség és a szélen lehajló kijelző csupán egy vásárlófogó dizájnelem, erre a célra működik is. De azért igyekeztek másra is kihasználni, ha már ott van.

Egyébként amióta megvan, kifejezetten zavar, ha egy másik telefont kezembe véve ott vigyorog a vastag gyászkeret.

A tévéknél sem véletlenül csökkentik minimálisra a keretet, a vizuális élménybe kevésbé zavar be.

Az EDGE alatt eldugott plusz kezelőpanel viszont nem rossz, okosan tele lehet rakni gyorselérésű dolgokkal.


A peremig kiérő kijelző a teló szélét érő ütésnél tényleg törési hátrány, de maga a szélein ívelt kijelző a szemből jövö ütésekre viszont ad egy plusz rugalmasságot, ami meg megmentheti a kijelzőt a töréstől, sőt, a farzsebben görbüléstől is.

Az sem egy utolsó pont, hogy jóval nagyobb kijelzőt lehet így relatív kicsi készülékházba tenni. Egy Huawei Mate 9 farzsebben nonszensz, az S8+ simán passzol bele.

Szóval van + meg - is.

2017. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi "mánia". A Samsung találta ki, hogy ha már hajlítható az AMOLED kijelző, akkor hajlítsuk is, más úgyse tud ilyet. És meg is csinálták. Komplikált, annyira nem hasznos, de abban a kategóriában, ahol az S széria indul, belefér ez is. Olyan, mint a sirályszárny ajtó egy autón.
2017. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igazából csak esztétikusabb, meg jobban kiér a széléig a kijelző, de mondjuk szerintem sem praktikus, pl. az üvegfólia nem tudja teljesen fedni a kijelzőt, még a 2.5D üveges telómnak is éppen hogy csak kiér a széléig.
2017. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:

Az üvegfólia probléma igaz. Már 3 fajtát próbáltam, egyik sem illeszkedett rendesen.

Kénytelen leszek műanyagot felrakatni, ami karcvédelemre oké, de törésre nem valami hatékony.

2017. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!