Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik mobilintern...

Szerintetek melyik mobilinternet a legkedvezobb jelenleg? (telefonra)

Figyelt kérdés

Telenoros feltoltokartyas vagyok, mobilinternetem egy ideje nem volt mar. Telefonalni szinte soha nem szoktam, ezert valami olyasmi erdekelne elsosorban, ami kulonallo adatforgalomrol szol csak.

Nem vagyok egy heavy user, a legtobbet wifivel rendelkezo epuletekben tartozkodom, de azert jo lenne, ha lenne mobilnetem neha utkozben. Telenornal nezegettem a lehetosegeket, bar nem tudtam meg donteni. Ha veszek egy 1,5 gigas adatcsomagot, es azt elhasznalom, akkor teljesen megszunik az elerhetosegem vagy csak nagyon lelassitjak?


A segitseget elore is koszonom!



2017. nov. 16. 19:07
 1/8 anonim válasza:
A upc 1.200huf körül adja az 1gb adatot. Ha elfogy akkor belassitják. Csak adatra tudod használni a kártyát, és kell lenni valamilyen upc előfizetésednek.
2017. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Telekomos vagyok, de feltöltőkártyás, nekem olyan van hogy 4000ért kaptam 4 gigát, és addig használom míg el nem fogy, akár fél évig is, így nincs olyan hogy kifizetek egy csomót a netért és felét se használom, vagy hogy hónap felében elfogy a netem és letiltják. Telenornál nincs valami hasonló?
2017. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A UPC-s tokeletesnek hangzik nekem, kiveve, hogy dual SIM-es telefon kell, ha telefonalni is szeretne az ember. Bar mar ugyis ideje lenne keszuleket valtanom.


Telenornal egyenlore csak olyan adatkeret-feltoltest talaltam, ami egy honapig hasznalhato fel, az pedig nem tul kedvezo.


Igazabol minimalis keret eleg lenne, ha utana csak lassitjak. Tobbnyire csak chat, email van hasznalatban, azok pedig tokeletesen mukodnek lassu kapcsolattal is, neha egy-egy kozepes csatolmanynal szamit csak a sebesseg.


Koszonom a segitseget, amint gep ele kerulok, atnezem par szolgaltato oldalat :)

2017. nov. 16. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Ma már lassítós csomagok nincsenek a nagy szolgáltatóknál, csak teljesen kikapcsolós, de pl a blue mobile-nál 1190 Ft-ért kapsz 1 GB-ot, és ezt ha lehasználod akkor lassítanak csak. Plusz ezzel telefonálni is ugyanúgy tudsz. Sima feltöltős előfizetés.

A Telenoros számodat is megtarthatod mert tudod hordozni.

2017. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, link lemaradt: [link]
2017. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Telekom szerintem a legjobb, lefedettség terén egyértelműen győztes illetve az egyedülálló lehetőség bizonyos csomagnál átvinni az el nem használt adatokat következő hónapra. A Vodát meg UPC kerüld, főleg 3G van csak ami jelentősen lasabb mint 4G illetve lefedettség sem vmi jó. A telenor jó lenne ha előfizetésbe lennél havi 6 ezerért korlátlan mobilinternet, de lefedettség rosszabb Telekomnál és időként hajlamosabb belassulni túlterhelés okán
2017. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de lefedettség rosszabb Telekomnál"


Nem rosszabb. Szinte 100%-osan megegyezik a két szolgáltató lefedettsége főleg hogy a 800 MHz-es LTE frekvenciát közösen használják.

2017. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Telenornál a Klikk1GB csomag 1390 Ft havonta feltöltőkártyásoknak. Ez havi 1 Gb adatmennyiséget ad, ha túlléped, akkor nincs túlforgalmazási díj, viszont kikapcsolják az internetet.


A Vodafonenál 1400 Ft az 1 Gb feltöltőkártyásoknak.


A Telekomnál 1600 Ft az 1 Gb adatmennyiség feltöltőkártyásoknak.



Igazából attól függ, hogy elég lesz-e, hogy mire szeretnéd használni. Ha csak böngészés, Email, illetve Messenger/Facebook szöveges és fényképes tartalmak böngészésére kell napi átlag fél óra használat mellet, akkor szerintem kitart egy hónapig az 1 Gb. Mondom ezt úgy, hogy nemrég váltottam át a 6 Gb-os csomagra a Telekomnál, mert elég szűkös volt a régi tarifám 3 Gb-a. :D

Pedig otthon én is WiFi-ről használom...

A viccet félre téve sajnos az 1 Gb nem sok, csak alkalmankénti internetezésre ajánlom.



Ha több netre van szükséges, és nem szeretnél hűségidőt aláírni, a Telekomnál van egy olyan csomag, hogy Maraton 4 Gb. Ennek a díja 4000 Ft, és szintén feltöltőkártyás. Ebben az a nagy, hogy nem 30 napra adják az adatforgalmat, hanem amíg el nem fogy a 4 Gb-od.

2017. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!