Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott telefon nem érzékeli...

Beázott telefon nem érzékeli az érintést. Mit kell benne cserélni?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy Lumia 535. Úgy két hónapja kiüzemelve állt a szekrényemben betört touch screennel. Azt ma kicseréltem rajta, de a telefon bal oldala teljesen érzéketlen továbbra is - csak most jutott eszembe, hogy ez még "régen" beázott. Az LCD-je nem sérült elvileg: a képet hibátlanul jeleníti meg.


Az addig teljesen egyértelmű, hogy valamelyik alkatrész kuka benne, de micsoda? Az alaplap ment tönkre, vagy mégis az LCD?


2017. nov. 23. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az erintopanel valoszinuleg.
2017. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na várj. Az érintőpanel, a touch screen, a front glass és a digitizer az ugyanaz, nem? Egész konkrétan ez.

[link]


Csak azért, mert ez tört be és én ezt cseréltem rajta.

2017. nov. 23. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem ha olyan rég volt akkor már kiszáradt. de persze maradhatott benne pár csepp valahol eldugva. tedd jól szellőző meleg levegős helyre estére oszt majd kideül. meg néha mozgasd más pozitúrába.


minden csatlakozót megfelelő polaritással, megfelelő helyre és megfelelő mélységig belenyomtál?

2017. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyedül a touch screent bolygattam meg... eddig. Most azonban gyakorlatilag atomjaira szedtem a műszert. Ezen a ponton jegyezném meg: nem vagyok szaki, nem vagyok telefonbolond, csak szeretem itthon megoldani a műszaki jellegű problémáimat, minél olcsóbban, minél gyorsabban, illetve szeretek tapasztalás útján tanulni.


Ennek tudatában: az LCD fényes oldala gyanús nekem, arról készítettem is egy végtelenül profi fotót. Higgyétek el, hogy ez a fényes oldala, még ha a képen nem is úgy látszik. A pirossal bekarikázott pöttyök lekopott felületek, a két párhuzamos vonal közt egy karcolás rejlik, a többi meg por. Tudom, hogy nem igazán illik így ráhajintani a takaróra az LCD-t, meg úgy egyáltalán: semmilyen számtech cuccot, de "ennél rosszabb már úgysem lehet" alapon kb. tök mindegy. Ezek a kopások lehetnek a probléma forrása? Mert ha igen, akkor megvan a válasz. (Bár itt jegyezném meg, hogy a telefon bal oldala érzéketlen, ezek meg az alján és kisebb mértékben a jobb oldalon vannak.)


[link]


Ja igen: a szóban forgó szeptemberi napon fogyatékos voltam, és nem esett le először, hogy beázott a Nokiám, így nem húztam ki egyből az akksit és vágtam rizsbe. Mentségemre szóljon, hogy a legenyhébb párásodás után is önálló életet kezdett a telefon, azt hittem, megint ez történt. Nem ez történt, mint kiderült. Korrodálódott alkatrészt mondjuk én nem láttam, illetve hát mint mondtam, minden működik rajta a bal oldalt leszámítva.

2017. nov. 23. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem, de ha letakaritod nem arthat. en inkabb valami csatlakozora gyanakodnek amit nem vettel eszre es belul korrodalt
2017. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!