Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SD kártyát formázni kivanja a...

SD kártyát formázni kivanja a telefonom de vannak rajta fontos adatok, és a gép sem ismeri fel (csak észleli). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehát egész részletesen:Vissza raktam gyári beállitásokra egy Lenovo A7000es telefont(az SD kártyát addig kiszedtem) és mikor minden ujra indult,formázni kivánja a telefonom.Azt hittem majd a gép felismeri az SD-t és majd oda át tudom rakni az adatokat(képek,videók),később meg formázni...csak hát a gép észleli(mert hangot ad) de nem tudok rámenni(A particióknál nem látom és nem tudok rámenni).Mit lehet tenni ebben az esetben?

2017. nov. 27. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem ismerte fel a gép. Szerintem megsérült a kártya, vagy nem jó a kártyaolvasó. rakd be a kártyát és menj bele windows-ban a sajátgép vagy számítógép ikonra jobb egérgombbal-kezelés és utána lemezkezelés a bal menüsorban. Akkor jobb oldalon megjelennek az elérhető partíciók. Ott kell megnézni, hogy alul a kártya ott van-e és nem "raw" filerendszerű-e.
2017. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyjad leformázni. Mást úgysem tehetsz..Ugyanis azok az appok, amiket a telefon megosztott a kártyával csak részben vannak a kártyán, és részben a telefonmemórián. Mivel te kivetted a kártyát, ott van az appnak a kisebb része, ami magában semmire sem jó, meg a telefonon van a nagyobbik része, ami megint nem jó semmire sem. A Lenovod ban megnézheted, hogy pl. a Messengerből 140 Mb van a telefonmemórián, és kb 27 Mb a memóriakártyán. Egyik nélkül a másik sem jó semmire, és nem csoda, ha a töredéket a gép sem tudja megnyitni. A többi adat esetében ugyanez a helyzet. Egy részük a telefonon, más részük a mem kártyán. Ezért nem szabad a kártyát fájlművelet alatt kivenni a telefonból. Vagy pedig vissza kell másolni a kártyán lévő anyagot. Remélem érthetően írtam le.
2017. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreértettétek.Az első kommentnél az a bökkenő,hogy nem is tudom megtalálni az SD kártyát,sem a gépen sem a telón.Hiába észleli,nem tudok rámenni,megtalálni.

A második kommentnél meg az,hogy nem csak app részek vannak rajta hanem képek,videók.Az appok hiányosan tudom hogy nem fog futni,de a média fájloknak attól még futniuk kell(Persze egyik sem zárja ki hogy nem hibásodott meg az SD).Ezért nem tudom mi a gond.Ha meg meghibásodott hogy lehet visszanyerni az adatokat?Ha nem hibásodott meg akkor mit lehet tenni?

2017. nov. 28. 18:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, amit leírtam, ott ha a gép érzékeli, de te nem látod vagy nem jelenik meg, akkor a sajátgép/kezelés menüben ott van. Ott tudod megnézni, hogy mi a baj vele. Filerendszert is kiírja. Az asztalon a sajátgépet ne nyisd meg, hanem az ikonra jobb egérgomb és úgy kezelés, ne a sajátgépben keresd a meghajtót.
2017. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!