Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ultrahangos tisztítás megoldha...

Ultrahangos tisztítás megoldhatja ezt? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Helyzet adott:

LG, G3, D855, 32GB, os kiadás EU-S

Ajándék lónak ne nézd a fogát alapon elfogadtam ha már adták, gondoltam miért ne kicserélem az akkut ránézésre a bootloop miatt először arra gondoltam mint hiba ok.

A hátlap levétele után szembesültem azzal, hogy itt bizony vízgondok lesznek.

Indikátor vörösen virít. Akkut valószínűleg eltávolították mivel az indikátora fehér maradt. Szerencse. A kiszáradás után bootloop maradt.

Utólag megkérdeztem egy hónapot állt akku nélkül az eset után meleg száraz helyen.

Sajnos szétszedve nem volt. Alaplapon vízkő/korrózióra utaló nyomok mindenhol.

Rendbe raktam az alaplapot korrózió ellenes kontakt tisztítóval majd egy friss adagba tettem ázni 2-3 óra hosszára.

Remélve, hogy BGA tokokat is kipucolja ultrahangos mosó híján.

Az áztatást egy hajszárítós hideg fújás követte közvetlen közelről, hogy mindenhonnan kijöjjön a nedvesség és az esetleges leoldott korrózió/vízkő darabok.

Majd egy fél óra langyos hajszárítózás után két napnyi radiátoros szárítás az alaplapnak.

Összeraktam és egy teszt akkuval élesztettem.

Azóta hajlandó elindulni sőt a legtöbb esetben működik is.

Néha viszont gondol egyet lefagy és kikapcsol.

Ekkor kifejezetten felmelegszik a hátulja de utána egyből újra is indul.

Szétszedve a DC/DC converter chip melegszik és a hővédelem kilövi a telefont.

Magától újra indul ezek után és minden megy tovább rendesen mintha mi se történt volna.

Vajon egy ultrahangos tisztítás megoldhatná ezt?



2017. dec. 9. 10:44
 1/1 anonim válasza:
Próbáld meg elküldeni a BestPhone Service-nek, ingyenesen kivizsgálják, és megmondják, hogy elegendő-e a náluk végezhető ultrahangos tisztítás!
2018. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!