Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudom használni az...

Miért nem tudom használni az új telefonomat külföldön?

Figyelt kérdés

Vettem egy Samsung A/3-as telefont a Media Marktban, minden valószínűség szerint kártyafüggetlenül, hiszen ezt árulják ott, ugye, no meg alapból is külföldön élek, amit mondtam is, mire kaptam a választ, hogy nem gond, csak nem lehet kapásból kivinni külföldre, hanem előtte Magyarországon, de legalább is Európában vagy Közép- vagy Kelet-Európában kell egy pár órát vagy egy-két napot használni, regisztrálni, mire mondtam, hogy az nem gond, úgyis vagyok annyit M.o.n. Még egy ajándék Vodafone-os SIM-kártyát is kaptam hozzá, és meg is csináltam tudtommal a regisztrációját.


Most akartam elkezdeni külföldön is használni, most sikerült belevaló nano-kártyát szerválnom a külföldi szolgáltatómtól, és nem fogadja el. Miért?


A külföldi szolgáltatómnál azt mondták, hogy nem kártyafüggetlen a telefon.


De én biztosan úgy vettem.


Létezik az, hogy a regisztrálással elköteleztem a készüléket a Vodafone-hoz...? Ne már...! Kinek van ötlete, hogy mit lehet csinálni? Csak hónapok múlva megyek újra M.o.ra...



2017. dec. 12. 00:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

Vágd körbe késsel a nano sim-et


de úgy tudom eleve úgy adják már a SIM-et hogy letudod törni akkorára amekkora kell vagy élből nano-t adnak? Nem?


Mástól nem tudsz kölcsönkérni kipróbálni?

2017. dec. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Illetve ha Voda kártyával EGGYÜTT vette, akkor esélyes hogy vettél egy VODA lockos telefont!


ha az ára sokkal olcsóbb volt így mint a független akkor egyértelmű VODA lockos.


neten esetleg tudsz venni pár euróért függetlenítő kódot, csak az IMEI kell hozzá szerintem.

2017. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Félreértés: SIM-et kaptam már másikat itt külföldön, és gondoltam, ennyi a történet, hogy SIM bele és már működik is, de ez az, hogy nem.


És nem, nem Vodánál vettem, hanem kaptam hozzá ajándékba egy Vodás SIM-et, amit nem volt kötelező használnom, viszont azt mondta az eladó, hogy regisztrálnom kell a telefont, méghozzá még Magyarországon, és pár órát használni is Magyarországon, ami vmi regionális kódolás, elmondása szerint pont azért, hogy ne legyen az, hogy Magyarországra járnak a világ népei telefont venni kilóra, hiszen minden olcsóbb.


A kérdés most az, hogy mi az a regisztrálás.


Én asszem a Voda app.ján regisztráltam a telefont, amivel akkor Vodássá tettem a telefont magát...? Ilyen létezik...? Hogy veszek a Media Marktban egy kártyafüggetlen telefont, majd én kötelezem el egy bármilyen magyar szolgáltató SIM-kártyájával, amivel a telefon elveszíti a kártyafüggetlenségét...???


Meg ha ez így lenne, akkor miért mondta volna az eladó, hogy nem gond, utána használhatom külföldön is, és akkor most miért nem tudom mégsem használni? Ez a kérdésem.

2017. dec. 12. 05:14
 4/27 Bihar Valatonon ***** válasza:
Vagy az eladó cseszett át vagy te néztél be valamit nagyon...
2017. dec. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Amúgy az is érdekes, hogy kiderült, hogy normál és mini SIM között simán van átjárás, mármint tényleg már egy csomó helyen alapból úgy adják a SIM-et, hogy normál, de belül kipattintható a mini méretű is, a nano méretű viszont külön van, amihez vettem is egy olyan műanyagkeretet, adaptert pár forintnyi értékben, hogy a régi telefonba is bármikor visszatehessem, szóval nem a kártyaméret a lényeg.


Az IMEI téma érdekel, azt kifejtené valaki, egy haverom is pedzegette, hogy az kell hozzá, mit kell vele csinálni? Meg kicsit félek elrontani az új telefonomat, a garanciáról nem is beszélve - ettől nem vész el a garancia...? Bár szerintem nem, hiszen ez szoftver téma, nem hardver, ugye...?

2017. dec. 12. 05:18
 6/27 A kérdező kommentje:

Azt meg honnan tudom, hogy az ára sokkal olcsóbb volt-e...? Mihez képest olcsóbb?

És mennyi esély van arra, hogy a Media Marktban Vodás nem független készüléket árulnak...?

Miért hangzik kamunak az, hogy helyi vagy regionális kódolású telefonok, amiket legelőször M.o.n vagy Közép- vagy Kelet-Európában kell használni? Miért annyira hihetetlen ez a történet?

2017. dec. 12. 05:21
 7/27 Bihar Valatonon ***** válasza:
A3 olyan 70-80 ezer átlagos áron az alatt gsmes vagy szolgltatós
2017. dec. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Bihar Valatonon ***** válasza:
Az meg hogy az IMEInek utána nézel az miért rontana bármit is a telefonon vagy a garancián?
2017. dec. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Valamit te rosszul csináltál ,vagy sikerült függö telefont vened a media marktban ,ami ritka mert töbségük független.
2017. dec. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem, helyi regisztrálás, ennyi.
2017. dec. 12. 06:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!