Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudom használni az...

Miért nem tudom használni az új telefonomat külföldön?

Figyelt kérdés

Vettem egy Samsung A/3-as telefont a Media Marktban, minden valószínűség szerint kártyafüggetlenül, hiszen ezt árulják ott, ugye, no meg alapból is külföldön élek, amit mondtam is, mire kaptam a választ, hogy nem gond, csak nem lehet kapásból kivinni külföldre, hanem előtte Magyarországon, de legalább is Európában vagy Közép- vagy Kelet-Európában kell egy pár órát vagy egy-két napot használni, regisztrálni, mire mondtam, hogy az nem gond, úgyis vagyok annyit M.o.n. Még egy ajándék Vodafone-os SIM-kártyát is kaptam hozzá, és meg is csináltam tudtommal a regisztrációját.


Most akartam elkezdeni külföldön is használni, most sikerült belevaló nano-kártyát szerválnom a külföldi szolgáltatómtól, és nem fogadja el. Miért?


A külföldi szolgáltatómnál azt mondták, hogy nem kártyafüggetlen a telefon.


De én biztosan úgy vettem.


Létezik az, hogy a regisztrálással elköteleztem a készüléket a Vodafone-hoz...? Ne már...! Kinek van ötlete, hogy mit lehet csinálni? Csak hónapok múlva megyek újra M.o.ra...



2017. dec. 12. 00:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Mivel az EU alapvetően egy gazdasági egységként értelmezhető ebből a szempontból, így semmi értelme nem lenne EU-n belüli régiós egységeknek.

Van ugyan a mobiltelefon piacnak számos különböző szegmense, de az nem az amire te gondolsz.

[link]

2017. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Az egészen konkrét hibaüzenet még kimaradt a máig is megoldatlan maradt problémámmal, de most pótolnám:

"incorrect network unlock code entered

invalid SIM card

Network locked SIM card inserted"

...ami szerintem egészen teljesen a kártyafüggőségre utal. Nem?

2018. jan. 30. 05:42
 23/27 A kérdező kommentje:
És most írtam a Media Marktnak - jobb később, mint soha alapon... :) (Mint amúgy kb. minden az életemben, meg ennek az új telefonnak az ügye is: novemberben vettem, és most január végén egyrészt még mindig nem tudom használni, és csak most küldtem el a segítségkérő levelet...)
2018. jan. 30. 06:03
 24/27 A kérdező kommentje:
És frissítés, hogy egyrészt a media markt azóta sem válaszolt, másrészt azóta voltam M.o.n, de a telefonom nélkül (pf!), viszont voltam bent a boltban, ahol vettem, és a Samsunghoz irányítottak, ahol meg azt mondták, hogy öt percet beszélni kell rajta európai hálózaton, amit amúgy még külföldről is megtehettem volna, viszont ahhoz meg ugye roaming kell, amit viszont csak az adott számról, készülékről és csak ott lehet bekapcsolni, Európában, és most csak ezért fogok újra M.o.ra repülni, hogy öt percet onnan telefonálhassak... Pfff!!!
2018. márc. 21. 17:30
 25/27 anonim ***** válasza:

"ahhoz meg ugye roaming kell, amit viszont csak az adott számról, készülékről és csak ott lehet bekapcsolni, Európában, és most csak ezért fogok újra M.o.ra repülni, hogy öt percet onnan telefonálhassak... Pfff!!!"


Majdnem.

A roaming bekapcsolásához elküldöd a simet postán, itt berak egy független telóba, roaming bekapcs, posta vissza.

2018. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az is egy opció, tényleg. De ha már a postáig kb. annyit kell utaznom, mint a reptérig, és a repjegy ára is hasonló, mint az oda-visszaposta, akkor már jobban megéri inkább magam repülnöm, családolós-barátozós egy-két nap oda-vissza szabadság még gyorsabb is...

Viszont izgi-izgi, hogy most már remélem, tényleg fogom tudni használni, és ki is találtam, hogy amint a repcsim leszállt, már hívok is vkit öt perc dumcsira, és amint az öt perc letelt, már cserélem is ki a kártyát, mert legalább a külföldinek van simán roamingja, és akkor viszont onnan is működnie kell - pfff...!


Micsoda hülyeség ez az egész, pláne hányan mondják, hogy tuti átverés az egész, hát remélem, hogy nem, és végre használhatom már telefonálásra is a már lassan fél éve csak wifizős új telefonom... :S

2018. ápr. 7. 03:05
 27/27 A kérdező kommentje:
És itt a vége, fuss el véle: 2017. dec. 12-i kérdés 2018. április 17-ére megoldva, írva mindezt A telefonról, külföldön, wifi nékül, juhú, hogy végre így is működik, azaz probléma repüléssel és öt perc telefonálással megoldva, jee! :) Végül is csak bő négy hónap... Nem is fél év... :D
2018. ápr. 17. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!