Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik adat számít leginkább...

Tmocil kérdése:

Melyik adat számít leginkább telefon vásárláskor?

Figyelt kérdés
antutu benchmark, ram, rom, processzor mhz, proci magok száma? Lehet attól még jó 1 teló, ha közepes 68000 körüli az antutu-ja?

2017. dec. 17. 16:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
sok közép árkategóriás xiaomiról mondanak jókat pl Mi A1 közepes antutu ellenére. Mennyire döntő az atutu és proci sebesség?
2017. dec. 17. 16:21
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Szinte semennyire, ha a rajta futó kezelőfelület szarul van optimalizálva.
2017. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
akkor a vásárlói visszajelzésekre hagyatkozzam, semmi másra? Vagy még is hogyan tudok megfontoltan, körültekintően dönteni?
2017. dec. 17. 16:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Vásárláskor leginkább az árcímke számít.


Amúgy őrülten nagy jelentősége nincs az ilyen teszteknek. Ott csalnak vele ahol lehet. Persze egy határt be lehet lőni hogy az egyik 60 ezer pont a másik 160, de ezt a hardverről is el lehet dönteni ugyanúgy.


Legjobb összehangolni az árkategóriát-elvárásokat és az alapján kijön 3-4 telefon amiből lehet tesztek (mobilarena, stb) alapján dönteni.

2017. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Az összes adat számít, nem lehet kiemelni egyiket sem, hogy most az a legfontosabb.

Szerintem az ár-értér arány számít, abban jó a Xiaomi

2017. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Az antutu benchmark alapján meg tudod állapítani egy telefon nyers erejét (de nem 100% pontossággal...) Főleg játékoknál számít ez. (egy xiaomi mi a1 már játszhatóan visz mindent, azért egy galaxy s8 mégis gyorsabban töltené a dolgokat és több fps lenne rajta.) Átlagos használatnál ilyen megoszlásban számít hogy milyen jó a felhasználói élmény: 40%nyers erő 60% optimalizált rendszer.

Vannak olyan dolgok is amit adatokból nem lehet megállapítani, ezért érdemes nézni review/teszt-eket a telefonról. (pl. mobilarénán vagy youtubeon)

2017. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek másra van szüksége, és ehhez mértem kell telefont választania. Nekem például azért lett LG V20-am, mert imádok zenét hallgatni jó minőségben, még akár út közben is. Cserébe vállaltam olyan hibákat, amit mások nem biztos, hogy megtettek volna (szellemképes képernyő, repedő kameralencse, gyenge hálózatérzékelés...)
2017. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
A legfontosabb adat hogy mennyi pénzed van.
2017. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8. válaszoló nagyon hasznos dolgokat írsz. Nyilván tudom, mennyit szánok a telóra, tehát az fix. Változó értékek a fent felsorolt dolgok lehetnek.
2017. dec. 17. 19:18
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Lehet több segítséget kapnál, ha el is árulnád ezeket a tök lényegtelen információkat, amiktől kb ötször leírták, hogy függ.
2017. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!