Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Iphone 7-et venni?

Mangadrawing kérdése:

Megéri Iphone 7-et venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy iphone 7-et, de előtte azért szeretném megkérdezni hogy megéri-e? tapasztalatok? és ti mennyiért vettétek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 2. 19:46
 1/2 anonim válasza:

Szerintem olcsóbban is lehet jó telefont venni, bár azt hozzá teszem, hogy nem vagyok iPhone használó. A márkás telefonoknál a csúcs modellek erősek, de a közép kategória a többi telefonhoz képest gyenge.

Előnyei:ismert, így könnyen szervizelhető(bár drágán),használtan könnyű eladni, nem utolsó sorban menőzhetsz vele.

2018. jan. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én másfél hónapja vettem újonnan egy iP7 256 GB-t, eddigi tapasztalataimat foglalnám össze neked.


Pozitív:

- kamera: gyönyörű képeket lehet vele készíteni akár minimális fény mellett is, nagyon színhűek; viszont optikai zoom nincs, illetve “portré mód” sem, azaz ha nagyon szeretsz fotózni, egy 7+ jobb a dupla lencséjével számodra

- minőség: alumínium ház, mindenén látszik a telefonnak, hogy minőségi, igényes

- sebesség: 2017es iphoneokat leszámítva a második leggyorsabb mobil, egy idejűleg rengeteg minden lehet nyitva és nem lassul egy cseppet sem

- megbízhatóság: eddig mindig Androidoa telefonjaim voltak (drága flagship is) és hát mit ne mondjak... hatalmas megkönnyebbülés utánuk az iOS. Egyszerű, letisztult, és nem fagy, bug is sokkal ritkább, biztonságosabb (vírusok 97%- ka droidos), még 3-4 évig biztosan megkapja majd a legfrissebb verziót. Élmény használni a mindennapokban.

- sztereó hangszórók, olyan mint egy mini JBL, baszott jól szól

- IP67 szabványú, azaz mérsékelten vízálló (de garancia nincs rá Apple részéről)

- méret: 4,7 colos, szerintem tökéletes méretü mobiltelefonnak (szubjektív)


Semleges:

- kijelző: HD+ felbontású, ami 2018-ban már elég szarnam hangzik, tény hogy van nála már jobb is a piacon, de nem igen lehet érezni a legtöbb esetben a különbséget egy Samsung Amoled és eközött szabad szemmel (nyilván színek másak a kettőn), erre a méretre szerintem nem kell több, így sem lehet látni a pixeleket.

- akksi: nem rossz, nem a legjobb. 1960 mAh, ennek ellenére lenyom sok fizikailag dupla akkora telepes droidot is, de tény, hogy a többi gyártó csúcskategóriás telefonjaival nem veszi fel a versenyt. Egy napot átlagos használattal simán kibír, WIFI + böngészés/chat mellett én 12 órás üzemidőket kapok, nyilván nehéz használat (videó/játék) esetén ez jóval kevesebb. Lassan tölt viszonylag, 2-2,5 óra nulláról maxra, iPad töltővel sokkal gyorsabb.

- tárhely: nem bővíthető, de a beépítettsége miatt minőségi és ultra gyors. 32 gigásat szerintem ma már ne vegyél, lehet drágább, de 128 gigás minimum, amit érdemes. 128/256 gigásak bizonyítottan nagyobb írási sebességgel rendelkeznek, így van különbség iphone7 és 7 között is.


Negatív:

- ár: na igen, megkérik az árukat. Én 210k-ért jutottam hozzá egy 256os modellhez (Laptopszalon, black friday), sarko GSM boltból nem ajánlom semmiképp, normális helyeken a 32-es modell újonnal olyan 185 ezertől van, 128-as 205e. Használtan is érdemes lehet venni, úgy olcsóbb.

- nincs jack dugó, ami nem feltétlen hátrány, de kell adapter (nem tétel), hogy egyszerre tudd tölteni és fülhallgatót használni, mivel a felefonon csak egy lightning csatlakozó van, ami ha elromlik kuka.

- nincs vezetéknélküli töltés


Ha van rá zseton, és egy olyan telefont szeretnél, ami nem hagy cserben, egyszerű használni, és megfelelő törődéssel éveken át szinte új állapotban akarod használni, akkor szerintem megéri.


Egyéb esetben, ha mondjuk szeretsz babrálni, akkor egy Androidos telefon jobb lehet. Android vs iOS vitába nem mennék bele, ez a telefon is azt tudja mint a többi ami ezt futtatja. Eredetileg iOS 10 fut rajta, én frissítettem már 11-re, teljesen jól működik az új verzió, semmi gond nincs vele, stabil.


Ha van még kérdésed, csak nyugidtan.

2018. jan. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!