Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lenne ha az okostelefonok...

Mi lenne ha az okostelefonok full felhőben működnének?

Figyelt kérdés

Azaz: mivel ma már a mobil szélessáv szinte mindenhol megvan, nem kellene a telókra letölteni az appokat, nem kellene a telókat örökké frissíteni, nem kellene örökké elavultnak nyilvánítani, ha a teló csak úgy lenne egy felhő alapú klienssel összeköt e mint mondjuk a teamwiewer a számítógépekkel. Tehát a felhőbben lenne egy fakkod, ott lennének az appok, ott lenne minden, az okosteló csak egy net alapú 'távirányító' és 'monitor'lenne. Max a telefon funkció nyilván megmaradhatna benne,mhogy net nélkül is lehessen GSM-ezni.

Bocsánat nem vagyok informatikus sak egy laikus felhasználó, ha valamit nem úgy fogalmaztam, akkor tudjátok be ennek. Szerintem a telók életciklusát fel lehetne húzni ezzel.



#okostelefon #GSM #felhő #4G #cloud #mobilszélessáv
2018. jan. 3. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy nagy lépés lenne a full Nagytestvér felé.
2018. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
A nagy sebességű és vezeték nélküli elérés rengeteg helyen nincs még kiépítve, vagy nagyon megbízhatatlanul működik. Erre talán nagyon jó példa a Budapest–Hegyeshalom–Rajka vasútvonal, ami az egyik legfontosabb vonal az országban, ennek ellenére több olyan szakasza is van, ahol rettentő rossz több különböző hálózat is. De ez csak egy példa volt. Amit leírtál, az alapvetően jó is lehetne, de a hálózat még korántsem áll készen erre.
2018. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A gyártóknak pont az a célja hogy ne legyenek örök életűek a telefonok, hanem minél sűrűbben cserélgessék, vegyenek újakat. Sőt , még bizonyos gyártók ezt is gyorsitják, szándékosan rontják el a telefon működését.
2018. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudom. De nekem felhasználónak nem érdekem a gyártók eltúlzott éhességét etetni.


Ahogy másnak sem hogy pl az én vállalkozásom jól megy vagy sem.

2018. jan. 3. 10:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Pedig minden vásárló a gyártók kapzsiságát segiti automatikusan.
2018. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"mivel ma már a mobil szélessáv szinte mindenhol megvan..."

Hol élsz te? Sok helyen még a mobiltelefont sem lehet használni, mert nincs egyik szolgáltatónak sem lefedettsége.

Nem csak BP létezik.

A felhő alapú app pedig rohadt lassú lenne még szélessávú mobilnet esetén is. Ahhoz gigabites kapcsolat kell. Azt a gépek elég nagy része még vezetékes hálózati kapcsolatnál sem tudja, még manapság sem.

Álmodozz csak..

2018. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus az elképzelésed. Egyébként, ha most bajod van azzal, hogy a gyártók óriási pénzeket elnyelnek, akkor gondolom, azért sem fizetnél szívesen, havi x-ezer forintot, hogy ezt a felhő szolgáltatást elérd. Mert ingyen senki nem csinálna neked virtuális szervert.:)
2018. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Srácok ez csak egy témafelvetés volt. Mint érdekesség, mint elmélkedés. Mivel totál outsider vagyok, és így csak a józan paraszti logikámra hagyatkozhatom.

Mondjuk felettébb érdekesnek tartom, hogy ma nagyin sok engedelmes szolgalélek van, aki százezreket öl a telójába csak azért mert kijött az újabb és újabb és mégújabb és legeslegújabb ami kb fél évig marad az vagy max egy évig.


Amúgy ha a felhőszolgáltatás teszem fel működne és akadálytalan lenne, nyilván ésszerű keretek között fizetne érte az ember, ahogy én spec a készülékért is. Én is szeretem ha valami jó és szépen teszi a dolgát, de amióta ilyen nemtartós eldobható tucatáru lett még az iphone is, azóta nem áldozok sokat telóra. Én akkor vegtem drágán telót amíg exkluzív életérzés volt a drága teló (Nokia 8910i és 8800) de amióta egy gördeszkás hülyegyerek is iPhone X-szel mászkál, már valahogy nem egy exkluzív dolog, csak drága.

2018. jan. 3. 13:58
 9/14 anonim ***** válasza:

"Srácok ez csak egy témafelvetés volt. Mint érdekesség, mint elmélkedés. Mivel totál outsider vagyok, és így csak a józan paraszti logikámra hagyatkozhatom. "


Elég érdekes témafelvetés. Meg a gondolatmenet is. Nem lenne olyan egyszerűen megvalósítható, ahogyan azt gondolod. Másrészt teljesen felesleges is. Lényegében ugyan azok a dolgok lennének benne az általad kigondolt mobilnak, mint a mostaninak. Ugyanúgy lenne benne akkumulátor, wifi, bluetooth, simkártya, processzor, tárhely, stbstb. Az csak bonyolítaná, hogy máshonnan éred el. Mellesleg akármilyen jó a mobilnet, a kép mindenhogyan csúszna.

2018. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges.
2018. jan. 3. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!