Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert merul ennyire a telefonom?

Miert merul ennyire a telefonom?

Figyelt kérdés
Xiaomi Redmi 4x telefonom van. Kb 80%-ig szoktam tolteni este es persze kihuzom a toltobol. Reggel re 5%-ot merul, vagy van, amikor egyet sem, de mire hazaerek a sulibol, mar 15%-ot merul. Ez eleg idegesito, mert amikor hasznalom, kevesebbet fogyaszt, mintha nem is csinalna semmit. :/ Es azert megis csak 4100 mAh van benne. Lehet, hogy anyukam delelott hasznalja a wifi routert es attol, vagy valami fogyasztja a hatterben?

2018. jan. 5. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Az Android kiírja hogy melyik komponens, melyik alkalmazás fogyasztotta le az akkumlátort. Ezt keresd meg a beállításokban.
2018. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alkalmazasokban 1. Android rendszer, 2. Android, 3. Chrome, 4. Instagram, 5. Aviary

Az a baj, hogy a Chromeot nem lehet letorolni, az Instagram pedig fontos app nekem, ugy sincs sok alkalmazasom. Az Aviaryt letorlom, hatha hasznal. Koszonom! :)

2018. jan. 5. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibírja az egy napot és este töltőre tudod dugni, akkor majdhogynem mindegy. Használd, ne az akksi százalékát figyeld.
2018. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Próbáld ki hogy éjjel repülö módra rakod, akkor sem a gyenge wifit, sem a hálózatot nem próbálja keresni folyamatosan.
2018. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 tudod nemreg sokkal tobbet tudott a telom es mostanaban kezdett el lemerulgetni. Es ha mar 4100 mAh van benne, toltsem naponta? Tobbet tud az annal..

#3 koszi :D

2018. jan. 5. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ötlet, ha még nem próbáltad: tiltsd le a Beállításokban az Engedélyek - Egyéb engedélyek menüpontban az alkalmazások háttérben való indítását (alkalmazásonként külön-külön meg lehet tenni). Egy próbát megér.


Amúgy nekem is 4x-em van és nekem nincs ilyen bajom a telefonnal.

2018. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"mire hazaerek a sulibol, mar 15%-ot merul"


15%-ot vagy 15%-ra merül? Mert nem mindegy.

80-ról indulsz, 5%-ot esik este, suli időben 15%-ot, akkor ott vagy hogy 60% van még benne.

De ha 75%-ról indulsz reggel és hazaéréskor 15% van benne az is "csak" 60% csökkenés. Aktívabb használattal ez is simán elképzelhető.


Na meg akárhogy nézzük, akármekkora az akku ha a kapacitása 25%-át elpazarlod/ki sem használod.

2018. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Utolso, igen, jol irtam, 15%-ot.

2018. jan. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!