Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hamarabb fog cserére szorulni...

Hamarabb fog cserére szorulni egy telefon akkumulátora ha hagyjuk 20-30 százalék köré merülni, vagy még lejjebb, mintha már mondjuk olyan 50-60 körül rátöltenénk?

Figyelt kérdés
Ez érdekelne mint Androidos okostelefonok, mint Apple-eszközök kapcsán.

2018. jan. 28. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Mivan most ezekkel az akksi kérdésekkel?

Ma már a hatodik ilyen kérdést olvasom.

Egyébként az iPhonek lehet hogy hamar tönkre mennek , mindegy hogy hogy töltöd.

2018. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg igen. Legalábbis ezt írják cikkekben és ezt mondják youtube videókon.

Nekem a személyes véleményem az, hogy ennek nincs nagy gyakorlati jelentősége. Akkor töltöm a telefonomat ha szól, hogy gyenge az akku, azaz 20% alatt és 100%-ra feltöltöm. Nincs időm azzal foglalkozni, hogy folyamatosan lessem, mikor merül 50-60%-ra. És ha elkezdem tölteni folyamatosan figyelgessem, hogy 80% körül kihúzzam...

4-5 évente cserélek telefont, a mostani készülékem is 2014-es. Tehát nem cserélgetem sűrűbben mint az átlag. Eddig egyiket se azért cseréltem, mert az akkuja tönkrement volna. Sokkal hamarabb avulnak el ezek mind szoftveresen, mind hardver tekintetében. Lassú, akad, nincs támogatottság, újabb appok nem mennek rajta, mert azokhoz már gyenge, kevés a memória, sokkal jobb képeket készítő kamerák vannak már, kopik, karcolódik, "kéne már egy új", stb.

Tehát ha valaki 5+ évig tervez egy készülékkel és ráér egész nap a töltöttségjelzőt figyelni és észben tartani, nem tesz vele rosszat. Csak szerintem felesleges.

2018. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A telefon úgy is elavul, mire az akku tönkremegy. Szerintem az a kérdés, hogy 75% vagy 70%-os akkuval fogod kidobni
2018. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azért nagyon nem mind1, hogy valaki másfél naponta tölti 40-90% között, vagy napi 2x, szóval használattól is függ, mennyire fontos.


nyilván aki olyan brutálisan használja, hogy egy napot se bír ki töltés nélkül, az lehet, hogy. hamarabb elhasználja az akksit, mint hogy elavulna a telefon.

2018. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!