Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » EU expressz szállítás, próbált...

EU expressz szállítás, próbálta már valaki? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék rendelni egy telefont külföldről. Egy picivel 22 euro fölött van az ára. Létezik egy EU expressz nevű szállítási módszer, ami szerint elvileg nem akad meg a vámon, és nem verik rám az áfát sem. Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valakinek tapasztalata ezzel a szállítási módszerrel kapcsolatban, és hogy az jó vagy esetleg rossz tapasztalat-e :D

2018. febr. 5. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

22€ ?? kb 6.000 Ft?

Azt amúgy sem vámolnák el.

2018. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"picivel", kb 150 euro :D
2018. febr. 5. 23:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes az a picivel nálad.
2018. febr. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent a külföd ? Nálad ,németországot vagy kinát ?
2018. febr. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kína
2018. febr. 6. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Én telefont pont nem rendelnék kinábol ,az egy dolog de e tekintetbe nem ismerem ezt modszer csak azt tudom hogy kinábol telefont rendelni vám és áfa köteles amugy .
2018. febr. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én rendeltem Kínából telót és köszöni, jól van még 3 év után is. Tegnap épp jött rá frissítés is...

Kérdezőnek:

Az EU Express szállítással is előfordulhat, hogy fennakad a vámon.

De ha itthon veszed meg, akkor azon meg már többnyire rajta van a vám és az itteni kereskedő haszna is.

Ha tudsz, keress EU raktáráruházból telót. Azon nem lesz számodra plusz vámköltség. Kicsivel drágább, mint Kínából, de olcsóbb, mintha itt fizetnéd a vámot.

A garanciális javíttatás körülményesebb minden külföldről rendelt termék esetén, ha esetleg meghibásodik garancia időben. A saját költségeden postázod vissza és ha Kínába megy, kb. másfél..2 hónap, mire visszaküldik. Aztán vagy kitalálják, hogy nem garanciális hiba, vagy elismerik, vagy javítják, vagy cserélik, vagy javítatlanul visszakapod... számtalan végkifejlet lehetséges.

Nekem volt egy előző telóm, Neken Neo M1 talán.. ultravékony, 5mm körüli szép teló volt, pár nap után bedöglött a hangszórója.

Levelezés a Supporttal... "Küldjem vissza, megvizsgálják"... 5 nap alatt mezei postával, ajánlott küldeményként kiért Kínába a csomag, ott utazott egy hetet, mire a cél városba ért, aztán 3 hét múlva még mindig a helyi postahivatalban szobrozott a csomag, nem vették át.

Na, ekkor berágtam, panaszt kezdeményeztem a PayPal -nél. Leírtam mindent. Értesített a PayPal, hogy kivizsgálják az esetet... egy hét múlva pedig jött még egy utolsó email, hogy igazat adtak és visszakapom az árát. Két órán belül a számlámon volt a pénz. A telefont a csomagkövetés szerint még egy hónap múlva sem vették át...

2018. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!