Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Pontosan mire szolgál a...

SIDLER22 kérdése:

Pontosan mire szolgál a bootloader nyitás?

Figyelt kérdés
Van egy LG G2 Mini (d620r) telefonom. Hallottam (és meg is csináltam) a bootloader nyitásról. Nem tudom, hogy pontosan mi célt szolgál csak annyit mondtak, hogy ha ezt nem csináljuk meg akkor nagy baj lehet. A telefon fejlesztői indítása (csak így hívom mert igazából nem tudom mi a neve) a gombok lenyomása után a factory resetet hozza be. Ha végigmegyek az igenekre akkor egy pillanatra behozza az android fejet (ami általában recovery-knél szokott bejönni), de magába a recoverybe nem lép be hanem újraindul és kész. A bootloader nyitás után meg ha végigmegyek és telepítek is egy recoveryt akkor valójában meg nem resetel hanem a telepített recoveryt hozza be. Szóval akkor pontosan mit is csinál? Engedélyezi a custom recovery telepítését vagy pedig valamilyen script-et indít el, hogy a factory reset valójában a recovery belépő legyen?

2018. febr. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

tipikus esete annak hogy miért nem kell olyan dolgokkal kontárkodni amihez nem értesz


te jó ég, bődületes baromság ez: nem nyitunk BL-t, nagy baj lehet


szerintem a ha helyet behaluztad a nemet

2018. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó az biztos, hogy nem nagyon értek hozzá. De pontosan mi célt szolgál? Feltétlen szükséges ez a recovery telepítéséhez? És ha nem csinálom meg a jövőben milyen problémák merülhetnek fel?
2018. febr. 7. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:

most írtam le, hogy baromság hogy BL nyitás híján probléma lesz


am cutsom romokat tudsz így telepítgetni

2018. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát e nélkül is nyugodtan telepíthetek recovery-t? És ha visszatettem LG flash tool-al a gyári ROM-ot akkor a bootloader nyitás is visszakerül eredeti állapotába?
2018. febr. 7. 20:45
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
Arra szolgál, hogy ne csak a gyártó által aláírt boot-szekvenciával tudd elindítani. Ergo bármilyen hülyeséget indíthatsz -aztán vagy működikb vagy lesz egy féltéglád...
2018. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát, hogyha android rendszeren belül telepítek egy recoveryt (mert ezen a telefonon igazából csak így lehet ezt megoldani) mindezt úgy, hogy nem nyitom ki a bootloadert. És újraindítom a telefont ebben a speckó módban akkor mit fog csinálni?
2018. febr. 7. 20:54
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
Nagy valószínűséggel hibával leáll.
2018. febr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!