Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri kinyitni egy Sony...

Megéri kinyitni egy Sony Xperia Z3 bootloaderjét (több lent)?

Figyelt kérdés

Sony Xperia Z3 telefonomat szeretném rootolni, azonban ez nem lehetséges lollipop 5.1.1-en, a bootloader kinyitása nélkül (ha jól értelmeztem az interneten olvastakat). Az lenne a kérdés, hogy megéri-e? Mi fog változni? Ha jól tudom garanciavesztéssel jár. A telefonnak nem lesz baja? Utána vissza fogom tudni zárni, a garancia örökre veszik? Brickelődés lehetséges? Ha esetleg van lehetőség a rootolásra zárt bootloadernél arra is kíváncsi lennék. Esetleg eleve rootolt firmware-ek léteznek-e amit az xperia flashtool-al fellehet-e flashelni a mobilra?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. okt. 8. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
En ehhez hasonlo hulyeseget csinaltam, mentem bolondul masok utan es a bootloaderrel babraltam a HTC-met. Na lett is belole egy nagy sz@r. Tobbet nem tudtam gyari frissitest csinalni, aztan felraktam ra valami cyanogen-t, azzal egy csomo hibat adott ki, vissza akartam tenni a gyari szoftot de mar nem fogadta el mert a bootloder meg volt babralva. Vegul kidobtam.
2015. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Relatív hogy megéri e vagy sem.


Én azt vallom, hogy csak akkor fogjunk ilyenbe, hogyha nem sajnáljuk esetlegesen kukába dobni a telefont, mert elég kényes és lutri tud lenni az ilyesmi.


Egyrészt egy Z3 elég drága cucc, a teljesítménye hatalmas, a garancia is többet ér, a stabilitás még inkább, én nem kísérleteznék ilyennel ha ennyi kérdésem van.


Egyrészt, ha ügyes az ember, akkor vissza tudja állítani a rendszert gyárira, de ha épp emiatt lesz gond a telefonnal, és mégsem tudnád, akkor garantáltan megy a garancia.

2015. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Megéri ha tudod mit csinálsz, és hogy miért is csinálod.

Csak azért, hogy elmondhasd neked rootolt telefonod van nem éri meg.


Mi változik? Felrakhatsz olyan programokat amihez root jog szükséges pl. ad blocker. Leszedhetsz egy csomó olyan applikációt amire semmi szükséged mégis "rendszer" appnak van megjelölve ezért egyszerű user nem törölheti.


Nem jár automatikus garancia vesztéssel de azzal járhat. Magyarul ha a telefonodból féltégla lesz mert te valami olyasmit akarsz rárakni amit nem kellene akkor senki nem fog neked újat adni vagy ingyen megcsinálni.


Nem lesz baja ha nem csinálsz hülyeséget. Persze azért némi rizikó van benne.


Nem fogod tudni visszazárni ha már egyszer kinyitottad.


Brickelődés mindig lehetséges, ezért kell nagyon jól megnézni mit is csinálsz.


Nem tudok róla, hogy lehetséges lenne a zárt bootloader + root kombináció.


A bootloader kinyitása nélkül nem fogsz tudni 3rd party dolgokat rárakni, így erre mindenképp szükséged van.

2015. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el az összefoglalót, minden benne van (Összefoglaló kinyitása): mobilarena.hu/tema/re_sony_xperia_z3_finomhangolas/


[link]


Root-oláshoz nem kell kinyitni a bootloadert (azt gyárilag függetlenen lehet csak, és csak akkor kell, ha a gyári kernel neked nem jó)!

2015. okt. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!