Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lett a telefonom rootolt?

Hogy lett a telefonom rootolt?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung A5 (2016) telefonom. Egyik napról a másikra pár alkalmazás használhatatlan lett, mert azt írja, hogy rootolt eszközön nem futtatható. Ilyen pl. a Samsung Health, de a Samsung böngésző titkos módja sem használható. Alkalmazás telepítés nem történt, gyanús oldalakon nem járkálok, a telefon a Telekomnál lett véve. Ötletek?

2018. febr. 23. 09:06
 1/4 anonim válasza:
Én bevinném szervizbe ,hogy ez hogyan lehetséges .. Én rootoltam már ki a saját telefonom de nem egy olyan hű de magától megcsinálja dolog ez .. sőt sokan azt se tudják hogy kéne neki kezdeni ..
2018. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rootoláshoz program és felhasználó kell. Nagy a valószínűsége, hogy a telefont vagy adok-veszek boltban vetted, ahol ők, vagy az előző tulaj rootolta a telót ( rendszer módosításokhoz, újratelepítésekhez..). Amennyiben szolgáltatónál vetted a telefont, valaki az ismerőseid / családtagjaid közül csinálhatott vele valamit. Vagy valakinek kölcsönadtad ( vagy kölcsönvette engedély nélkül), és ő "poénkodott" vele, titokban ki akarta olvasni a mentett jelszavaidat, titkosított fájlokat.....


Állítsd vissza gyári állapotba, a root progikat ( Pl. kingo, kingroot appokat töröld le róla, a superuser, kinguser appokat is. Ha utána is kiabál, akkor vidd be a vásárlás helyére, és kérd a rendszer újratelepítését. Nagy a lehetősége, hogy ez pénzbe fog kerülni.

2018. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy a gyári visszaállítás után is problémázik. Én használtam, nálam még jó volt egyik nap, aztán másnap sírt, hogy nem megy az app, mert rootolt.
2018. febr. 25. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyári visszaállítás után azért problémázik, mert a rendszerben a rootolás alapvető beállításokat módosított, és egy két fájl-t módosított ( Pl. SU binális). Sok program ellenörzi, hogy egy adott könyvtárnak, rendszerrésznek milyen jogosultságai vannak. Amennyiben érzékeli, hogy nem az alap jogosultságok vannak a rendszerben, jelezhet továbbra is rootot. A rootoláshoz programmal sok esetben vissza is lehet vonni a rendszermódosításokat. Ez esetleg megoldhatja a problémát.


Ha neked nem sikerül, akkor vidd vissza oda, ahol vetted, és kérd meg a tulajt/boltost, hogy törölje a rootot.

2018. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!