Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Évente új mobilt venni az...

Évente új mobilt venni az túlzás? Ti milyen gyakorisággal szoktatok?

Figyelt kérdés

Feltételezem lesz aki azt irja majd, hogy addig használja, amig úgy el nem romlik úgy, hogy annak a javitási ára már több lenne, mint egy új telefon :D


Magamból kiindulva, most egy szimpatikus mobilt választottam, de tervezem, hogy 1 év múlva veszek egy újat. Remélem nem viszem túlzásba, csak 12 hónap használat után ergó megérdemlek valami újat, nem? :d

Mármint havonta félretenni 10-12K és azt mondani, hogy ez mobilra lesz, nem is olyan vészes, mint egyben kifizetni egy 120-130ezret. (Kb 1,5 munkanappal többet vállalok / hónap)


A mobilőrülteknek igaz kijár, hogy akár évente újat vegyenek? :d valaki nyugtasson meg


2018. febr. 27. 23:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%

Én már legszívesebben cserélném az A5-ös Samsungom. Gyűlölöm.

Amint tudok, Lumia 530-at veszek.

2018. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a Lumia 530-at azért gondold még át. 2 GM RAM alatt már nem ajánlanék mobilt venni :D
2018. febr. 28. 00:00
 3/19 A kérdező kommentje:
GB*
2018. febr. 28. 00:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
másfélévente veszek ujat általában
2018. febr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 évig gyürtem az i6+omat, amit nem azért dobtam, mert elromlott, hanem szimplán úgy éreztem, kell egy új..elötte ilyen középkategóriás androidjaim voltak, amiket havonta vitten szervizeltetni :D Szóval igen, azokat maximum 1 évig bírtam, most pedig vettem egy iX-et, amivel szintén pár évig tervezek, hacsak addig nem lesz olyan innováció, amitöl úgy fogom érezni, hogy dobnom kell ezt a telót, de ez nem hiszem, hogy be fog következni..mellesleg egy év szerintem elég gyakori váltás úgy, hogy semmi probléma a telódnak, dehát a te döntésed not judging :D de szerintem felesleges, ugyanis 1 év alatt elhanyagolható szinten fejlödik a technika..
2018. febr. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

5-10 év...? Amikor menthetetlenül elromlik vagy elhagyom, akkor szoktam újat venni. A legutóbbi sok éves és 5 ezer volt, tökéletes számomra.

Ez merőben igények kérdése (s persze anyagi lehetőségé).


Szerintem nulla meglepő van abban, ha évente veszel új telefont, sokan teszik ezt. Az elborultak minimálbérből is vesznek évente egy drága telefont. Na az már kissé beteg, bár joga van hozzá. Ha neked telik, s van értelme, a te dolgod. Új telefon, csak mert eltelt egy év, az megint beteg, de ha kicsit is ki tudod használni vagy valamiért téged az kellően boldogít s emiatt megéri, az OK :)


Tuti van, aki havonta többet költ animefigurákra vagy akár a luxus guminője ruhájára s ki vagyok én, hogy belekössek az ilyenekbe? Mások vagyunk s ez így rendben is van. Kinek mi fontos.

2018. febr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 évenként veszek közép felső vagy felső kategóriás telefont.. Probléma és lassúlás nélkül kiszolgáltak eddig. Android.
2018. febr. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Volt idő hogy évente csináltam ilyet de kinőtem belőle ,most karácsonyra kértem új mobilt férjemtől ajándékba mert kezd lassulni a másik de még bírja a mostani telefonom adig marad ,most 2 telefonom van de csak régit használom 3 éves androidos telefon .
2018. febr. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzed, akkor miért ne? :)


Általában 1-2 év garancia van mobilokra, szóval szerintem a garancia lejárta után már nem lehet újat venni.


Ráadásul évente jönnek ki új modellek és elég sok újdonsággal szoktak szolgálni, szóval kényelmesebbé teheted sokkal az életed, ha nem vársz egy évnél tovább.


És ha alsókategóriás telefonokat szoktál venni, akkor 2-3 év alatt már érezhetően belassulnak az egyre növekvő erőforrásigények miatt.


Ettől függetlenül nekem eddig három okostelefonom volt:


- Az elsőt 2 évig használtam

- A másodikat fél évig, mert utáltam

- A harmadikat már 2,5 éve használom


És mindegyik alsókategóriás volt, 20-30 ezer. Idén tervezek újat venni.

2018. febr. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"a garancia lejárta után már nem lehet újat venni. "


*már lehet

2018. febr. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!