Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet felturbózni egy...

Hogy lehet felturbózni egy autó USB-n leadott 1A alatti értékét 2A-re?

Figyelt kérdés
Adott egy gyári USB porttal rendelkező autó, ami az usb-n keresztül 1 vagy még kevesebb Ampert ad le, ez vezetékes töltéshez elegendő, de vezeték nélküli töltési funkcióval rendelkező autós tartónak min. 2A az input értéke. Próbáltam egy olyan megoldást, hogy az USB-ből bele vezettem az áramot egy olyan Power Bankba, ami outputba lead 2A-t, jó is volt, kb 4 napig működött is, de a Power Bank behalt. Valószínűsítem az tett be neki, hogy folyamatosan töltőn volt, és ezért lehet kiment benne a biztosíték, nem tudom. De a lényeg, hogy a Power Bank, már nem tölt hálózati adapterről sem, csak villog, ezért annyi neki. Egyébként nem egy gagyi Power Bankról van szó, ADATA 10.000 mAh. Létezik olyan Power Bank, ami nem mekkenik meg, ha folyamatosan töltés alatt van, hanem automatice lekapcsolja a töltést, ha feltöltött, és ha merül, automatice elindítja a saját töltését? Vagy valami más megoldás, ami folyamatosan felkonvertálja 2A-re az áramot?

2018. márc. 1. 10:05
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb Powerbank helyett egy olyan autós töltőt venni, ami le tud adni 2A-t? Csak mert valószinű, hogy olcsóbb, és nyilvánvalóan egyszerűbb megoldás, mint powerbankon keresztül... Kínait szerintem egy ezresért kapsz. Max 2.
2018. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szivargyujtóba egy ilyet, oszt jónapot:

[link]

2018. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima szivargyújtóról működő töltő leadja a 2 A t. Meg aztán 1 A es áramot nem lehet felkonvertálni. Ez marhaság.
2018. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos az hogy egy autóba minek powerbank, mikor ott a saját villamossága, meg ahogy említették, a szivargyújtó csatlakozó.
2018. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
ilyen gagyi kínait ne vegyél.olyat nézz amely quick charge tanúsítvánnyal rendelkezik mert ez minőségibb cucc.
2018. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha 1 amperrel töltődött, de a telefontartó 2 amperrel merítette, akkor a powerbankod túltöltődött??! Vagy esetleg pár nap alatt annyira leszívódott az akkuja, hogy többet nem lehet feltölteni.

Csak picikét gondolkozz, de tényleg...

2018. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs szivargyujtó a kocsiba, csak usb port, benn a kesztyűtartóba. Onnét tudom kihozni a kábelt. A vezeték nélküli töltő és tartó egyben egy nillkin qi wireles carger, a telefon tok ehhez gyártott mágneses tok, iphone 8 plus, Ez a legmodernebb ilyen cucc, minőségi. De a lényeg, hogy nincs szivargyujtó alljazatom, csakbusb portom. Ami 1 ampert ad le kb. És ebből kell 2 amert csinálnom.
2018. márc. 2. 00:17
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nincs szivargyujtó a kocsiba"

Milyen kocsi ez?

2018. márc. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:
akkor húzz be egy kábelt a biztosítéktáblából és köss be egy szivargyújtó aljzatot.
2018. márc. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez egy elég fiatal bmw, amibe gyárilag nem kértek szivargyújtó aljzatot, mert valószínű nem dohányzott az első tulaj és nem szeretnék behúzatni kábelt, sem átalakítani a belső látványt, elég esztétikus lenne, ha az usb-re rádugnék valami kütyüt, ami 1A-ből konvertál 2 A-t. (vagy invertál)És mindez benn maradna a kesztyűtartóba, ahol az USB port is van. Ha egyáltalán létezik ilyen átalakító. Az oké, hogy ha beszereltetnék egy szivargyújtó aljzatot, akkor megoldódna a kérdés, de az nem esztétikus. Mivel az USB portban ott az áram, ezért arra gondoltam, felteszem a kérdést, hátha van olyan műszaki zseni, akinek van ötlete. Kömüves módszer magamtól is eszembe jutott, de az nem esztétikus.
2018. márc. 2. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!