Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti megmernétek venni így a...

Ti megmernétek venni így a törlesztve levő Iphone X telefont?

Figyelt kérdés
Egy srác a mediamarktban vásárolt egy iphone x készüléket a múlthéten, 64 GB kapacitással, a lényeg viszont az, hogy 0 % os THM-re vette, és havonta törleszti. Elmondása szerint nem jött be neki az iOS, ezért visszavált androidra és most igaz kissé olcsóbban mint a többi, de el szeretné adni a telefonját. Arra gondoltam, hogy írunk egy olyan adásvételit, amiben kijelentjük, hogy letiltás vagy bármi probléma esetén visszafizeti nekem a vételárat az illető. Kinek vannak ebben tapasztalatai? Vagy ha most ő nem fizeti letiltják a telefont, ami már az enyém vagy kijön a behajtó? Vagy egy ilyen szerződés abszolút levéd?

2018. márc. 9. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem érdemes ilyesmibe beleugrani, semmi garancia arra, hogy befizeti a részleteket, akkor lesz egy drága papírnehezéked.
2018. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen sem.
2018. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Ez így nagyon megéri. Én rögvest megvenném.
2018. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Mit csinálsz ha nem fizeti? Lesz egy elég erős wc papirod.

Polgári peres úton beperelheted, de telefonod és pénzed az úgy sem lesz.

2018. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

egy biztos. letiltani nem fogják, mivel ez egy szolgálatói feketelista, mégis ki tiltaná le és mi alapján? nem megyek bele ebbe mélyebben, erről nincs szó egy boltból vett, független telefonnál.


ettől függetlenül jah, lefoglalhatják.

mivel áruhitel, így nyilván a bank tulajdona a telefon, először azt próbálja visszaszerezni.

ha most te írsz egy adás-vételit, akkor egyenes az út hozzád, és elviszik.

te pedig, ahogy előttem is írja, mehetsz a bíróságra és perelheted a srácot a pénzedért...amit majd vagy visszakapsz vagy nem...meg kitudja mennyi ideig húzódik.


másik eset, hogy kockáztatnál, és nem írtok semmilyen papírt.

ekkor, mivel nyilván nem te tartozol, hanem a srác, így telefon híjján másképp próbálják tőle behajtani...bár ilyenkor meg mondhatja azt, hogy ellopták tőle, és tehet akár feljelentést is ezügyben.

itthon ennek ugyan nem nagyon van bármiféle esélye, de egy 400ezres telefonnál, ami ráadásul nem is magánszemély tulajdonában van, lehet veszik a fáradtságot.

megtalálják, mivel bizonyítod, hogy te nem loptad, hanem megvásároltad a sráctól?

2018. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bp1985 ***** válasza:
24%
Saját részre nem veszek semmit hitelre, nemhogy egy idegen által hitelre vett dolgot, ráadásul még használt is.
2018. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nem szolgáltatónál vette, ezért nincs aki letiltsa a telefont. Így nyugodtan megveheted. Ő csak egy hitelintézettel áll szerződésben. Még csak nem is az MM-el. Az MM-el a hitelt nyújtú cég áll szerződésben.

Ha nem fizeti az az ő sara, őt fogják elővenni, rajta fogják behajtani. Ezzel neked semmi felelősséged nincs.

Az adásvételivel meg teljesen védve vagy.

Ott lesz rajta, hogy jogos tulajdonosa vagy a készüléknek. Csak legyen rajta az IMEI szám.

Ennyi. Nyugodtan megveheted.

2018. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik okos meg azt írta, hogy tőled lefoglalják a telefont, azt feljetsd el. Tőled semmit sem fognak lefoglalni. Ez nem egy olyan nagy érték, mint egy autó vagy ingatlan.
2018. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Az a gond, hogy amíg hitel van rajta, addig nem adhatja el. Így akármilyen adásvételit írtok az érvénytelen lesz.
2018. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Arról nem beszélve, hogy mennyire komolyan vehető az, aki egy iphone x mellett elkötelezi magát részletfizetéssel (mocskosul drága készülék), majd utólag rájön, hogy az ios nem az ő rendszere 😂.

Ez csak szerintem übernyomi?

Nekem több apple cuccom is van, nagyon szeretem és érdekelne az iphone x is, de még így sem vállalnék be egy x-et részletre.

(Hacsak nem ez lenne minden vágyam, és az egyik legnagyobb prioritás az életemben).

Szerintem a srác a viselkedésével egy igazi “szélkakas”, én nem szavaznék neki bizalmat.

2018. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!