Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek van okostelefonotok?

Nektek van okostelefonotok?

Figyelt kérdés

Nekem nincs. Ki is röhögtek néhány napja, mert nekem még nyomógombos telefonom van. Na, és akkor mi van? Csak a buta embernek kell okostelefon..xD


Viccet félretéve, sajnálom, hogy ide jutott a világ. Részben egyetértek azzal, hogy haladni kell a korral, de lassan elvesznek a személyes kapcsolatok.

Egyszerűen a saját kollégámmal sem tudok egy jót beszélgetni, mert a kib...ott telefonját nyomkodja, húzogatja. Nem értem az embereket...ennyi...


2018. márc. 21. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem van, de nem nyomogatom állandóak, a gombos mobilok már kikoptak, már csak a nagyon egyszerűek vannak forgalomban, amik vannak a magasabb árkategóriában, azok nem érik meg az árukat.
2018. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Van, de csak tesztcélokra, a saját telefonomat 5 ezerért vettem jópár éve, tökéletesen megfelel. Érintőképernyős, mert én azt szeretem, de a páromnak gombos és még csak zenelejátszó sincs rajta, fel se tételeztük, amikor vettük, hogy ilyen is létezik, na mindegy.


Van egy tablet, ami hasznos, este kényelmes tud lenni az ágyban filmnézés vagy olvasás, de az nagyobb képernyőjű, mint egy telefon. A kicsi, magunkkal vitt telefon telefonálásra, nekem pedig inkább zenehallgatásra van és kész.


Amúgy végzettség alapján informatikusok vagyunk. De ez sem számít.

Én a Facebookon sem vagyok fent és nem is leszek. Nekem sem tetszik ez a világ. Az okostelefonok jók, nem arról van szó, fejlődjön a világ meg minden, akinek hasznos, használja, de hogy egyeseknek nem ember, akinek nincs...

2018. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek olyan telefonja van (ha van) amilyennek szükségét érzi és amilyenre telik neki.


Nekem van egy Samsung J5-2016 típus, amit egy éve vettem a Vodánál egy RED mellé. Én úgygondolkodom, hogy a szolgáltatás legyen komoly, ne a csilivili telefon.


Egy ideig én is ájfonoztam+dominó, de hamar rájöttem, hogy marhaság. Az Apple készüléke tavaly elérte a 4 éves kort, kellett volna akksi, aljzat, főkapcs csere, így már nem lett volna érdemes tölteni rá, plusz nagyon rossz csomagom volt a Tcomnál. Havi 3300, lebeszélhető, utána meg feltöltőssé válik. Plusz 500mega adat. Az semmi. Még navigálni mailezni is. Tehát gondoltam egyet és váltottam. Direkt nem akartam drága készüléket. A j5 is tudja a navi-mail-zene-face-böngészés funkciókat, tehát értelmetlen lenne drágább, komolyabb.


De!


Pl apámnak, testvéremnek (ő nem idős) nincs okostelefonjuk csak nyomógombos 'buta'. Mindegxikük asztali gépen netezik, a telefont csak hanghívásra használják. És jó nekik, az ő elvárásuk csak ennyi a mobillal.


Nekem meg nincs pl plazma/led tvm, illetve semmilyen. Mert nem használnám. A régi tévémet elajándékoztam.


Amúgy magam sokáig ellenálltam az okostelónak. Nekem ŕegen igazi értékálló telefonjaim voltak, szerettem a Nokia 8910i és a 8800 típusokat. Ezek kis ékszerek voltak, igazi minőségi benyomást keltve, nem is vágytam gyorsavuló okostelóra, sőt engem irritált a "dörzsölgetés" (érintőképernyő)


Akkor vettem okost, amikor a mail miatt kellett, hogy a melóhelyen ne lássák a nem rájuk tartozó üzletelésemet. Na ekkor vettem 2014 februárban egy iPhone 4S-t 1 évesen 70eért. Ezt használtam 2017 áprilisig.


De ma már nem hoz lázba a mobil telefon semmilyen szinten. Engem frusztrál, hogy gyorsan avul, örökké minden héten jön, érkezik az új az újabb legújabb legeslegújabb, hogy ezért kár sokat kiadni. Nekem addig kellett "drága" telefon, ameddig az több év után is kiválóságnak számított. Ma csak kidobott pénz.

Semmi presztízs. A gördeszkás hülyegyerekektől a bolti eladóig mindenki csúcs Samsunggal vagy iPhone-nal, sok pénzbe kerül, de legalább drága, és nem lesz vele előbbre. Még prsztízsben sem.


Amúgy az okosteló nem rossz találmány, nem hiba, hogy van. Hiba, ha túlértékelik a szerepét és felborítja az egészséges prioritásokat.

2018. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki a kapcsolatokat félti, mégis azt látom, hogy akik találkozni, beszélgetni akarnak azok fognak is. Akik nem, azok meg találnak amúgy is más kifogást.


Én például kifejezetten sokat használom a telefont, anyámmal, öcsémmel napi szinten azon beszélünk egy óra hosszát vagy többet is. Haverokkal is egyszerűbb megbeszélni bármit, akár egy találkozót.


Plusz munkaeszközöm a telefon, naponta van, hogy 20-30 hívást bonyolítok, okostelefonon sokkal egyszerűbb kezelni az az 500+ névjegyet ami a vállalkozói, beszállítói körünkhöz tartozik.

2018. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha milliárdossá tennének, akkor sem kellene, mert a hüle hívókat a normális telefon sem változtatja normálissá...hol okos akkor e kütyü? :D


Meg az a sok frissítés meg batkodás hüleségekkel, lefagyás, 1-3 naponta tölteni az akkut...ez minden csak nem okos...


Maszturbáljon rajta, akinek nincs esze;)

A gombosnak előnye, hogy nem egy kényes tamagocsi lényegében:D

2018. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

"Maszturbáljon rajta, akinek nincs esze;) "


Valahol mindig viccesen hangzanak az ilyen dolgok olyan embertől aki egy noname oldalon osztja az észt :D

2018. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Az okostelefont nem az különbözteti meg a „butától”, hogy érintőképernyője van. Bizonyos értelemben a 3510-es Nokia is okostelefon volt, hiszen képes volt futtatni olyan külső alkalmazásokat, amiket később töltöttél fel, és plusz képességekkel ruházta fel.


A személyes kapcsolatoknak meg semmi köze az eszközökhöz. Aki antiszociális volt, az is marad akkor is, ha van ilyen eszköze, akkor is, ha nincsen. Ha meg nem az, akkor nem fogja kielégíteni a virtuális tér, max meggyorsítja és kitágítja a kommunikációs lehetőségeit. Ember függő, hogy az erre szakosodott alkalmazásokat mennyire "hangosítja fel" valaki. Ismerek olyat, akinek állandóan kattog-villog a vacka, és ismerek olyat is, akinek meg nem.


Tech cégnél dolgozom, nálunk (nyilván) mindenkinek ez van, mégis tudunk beszélgetni munkaidőben, de azon túl is.

2018. márc. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van. Sőt, a család összes tagjának van.


A személyes kapcsolatokat nem az okostelefon teszi tönkre, hanem az ember. Amikor valaki beszélgetni akar, de a másik csak a telefonját nyomogatja, az jelentheti azt is, hogy unalmas számára a beszélgetés, és inkább a telefonjával "játszik". Sokan mondják, hogy a facebook meg "insta"... eltávolítja egymástól az embereket. Ez hülyeség. A napi bejegyzéseiből az emberről sokkal többet lehet megtudni, mintha heti 1 alkalommal találkoznának és fél órát beszélgetnének.... Előnye, hogy amikor találkoznak személyesen is, képben vannak a másikról, könnyebb a társalgás...


(Azt hozzáteszem,hogy én pont azért rühellem a facebookot, mert sok fél-ismerősöm csak a reggelijét mutatja, ésazt, hogy hol vette a hamburgerét...De szerencsére vannak normális ismerősök is rajta, azokkal egyéb úton, módon is kommunikálok :-) )


A kollégáddal milyen a munkakapcsolatod? Mennyire vagy jóban vele? Lehet, hogy így akar ingorálni, de az is lehet, hogy éppen egy számára unalmas témáról akarsz beszélni vele... sok lehetőség van.


Tudom, hogy csak viccnek szántad (xD), de azért a " Csak a buta embernek kell okostelefon" szöveggel eléggé lenéztél másokat.... Ha ezt így, fennhangon hangoztatod mindenhol, akkor nem is csodálom, ha mások megsértődnek, és nem kommunikálnak veled. Már megbocsáss az őszinteségemért.

2018. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 6/


Pötyögi a bagoly a verébnek esetet ugye:DDD

2018. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!