Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek, hogy az akkumuláto...

Mit tegyek, hogy az akkumulátor nem merüljön ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hónapja rendeltem egy Xiaomi Redmi 4X

készüléket.

Az első 2 hónapban tökéletesen működött, komolyabb igénybevétel mellett 3-4, készenléti állapotban 11-12 napig is bírta. Mióta MIUI8-ról 9-re frissített viszont drasztikusan lecsökkentek ezek a számok. Készenléti állapotban (Wi-Fi, Bluetooth, GPS kikapcsolva, akkumulátorkímélő mód bekapcsolva) 2 óra alatt 40-50% eltűnik, de hova??? A kijelző fényereje is le van húzva, jó formán az időt nézem rajta és úgy is repülnek a százalékok lefelé, pedig a termék kiválasztásakor pont az erős akkumulátor (4100 mAH) volt az egyik fő szempont. Már a gyári adatok visszaállítása is megtörtént, de semmi... Én a MIUI9-re gyanakszom, de szívesen várok minden egyéb ötletet?!



2018. máj. 11. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudni. A legjobb az volna, hogyha teljes Wipe-ot csinálnál, azaz törölnéd az egész rendszert is a mobilodról, majd gépről ráflashelnéd.

VAGY.

Ha nem root-olt a mobil, akkor ez alapján eljárni:

[link]

majd itt megnézni, hogy mégis mi ba**tatja az akkut.

2018. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi és ez nem jár garancia vesztéssel?

Esetleg nem tudnám vhogy MIUI8-ra visszaállítani?

2018. máj. 11. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem jár garivesztéssel, pont ez a lényege, hogy root nélkül is megoldható szimpla adb-n keresztül.
2018. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy lövésem nincs ehhez az egészhez... Nagy kérés lenne, hogy le írd nekem lépésről lépésre, mit is kell tennem? Az az angol link nekem teljesen homály sajnos
2018. máj. 11. 14:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyéb tippek, esetleg valaki ki tudná fejteni ezt a formázás dolgot, hogy hogyan kell?
2018. máj. 13. 12:43
 6/9 anonim válasza:
Próbáld meg a szolgáltatódat is fixre állítani. Ha állandóan keresgéli, akkor pont így szokott szívatni.
2018. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm szépen a válaszokat! Leformáztam sikeresen a telefont, illetve a hálózatnál 4G-ről, 2G-re állítottam, ugyanis olvastam, hogy ezen is jelentősen meglátszik az akku fogyasztása. Mindezek után úgy tűnik, helyre jött, ma már több, mint 10 napja megy egy töltéssel és még van rajta 37%. (most tesztelem, csak hívásokra és az idő nézegetésére használom, hogy bírja e úgy mint az elején...)
2018. máj. 27. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem használsz mobilnetet, akkor a 2G megfelelő.
2018. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem használok, szóval így van, teljesen felesleges számomra.
2018. máj. 27. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!