Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árt a telefonom akkujának ha...

Árt a telefonom akkujának ha minden éjszakára töltőre rakom, függetlenül attól hogy hány százalékon áll?

Figyelt kérdés
Xiomi redmi note 4 telefon

2018. máj. 18. 18:09
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%

Más szakmai fórumokon is unalomig kitárgyaltuk már ezt a témát, ami neked újdonság.

Világosan jeleztem, hogy _____ha lesz kedvem____, de most nem fogok egy ilyen troll miatt még külön dolgozni az ügyön, aki szándékosan vagy ostobaságból, undorító módon forgatja ki mások szavait! Tudod kit szívass!


Mert valakinek a korlátozott a felfogóképessége, ezért inkább a másikat nézi hülyének.


Egyértelmű a diagnózis:

[link]

2018. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ki nézett hülyének? Te nézed a másikat annak, akit nem tudsz meggyőzni. Semmi olyat nem írtál, ami egyrészt új lenne, másrészt alkalmazható lenne. A linkben magadra ismertél vagy mi? Elég cinkes, ha ennyire jártas vagy a témában.

Tanulj meg olvasni kommenteket és értelmezd, akkor rájössz, hogy amit összehordasz itt, egy nagy baromság, és ezt nem a szakmai megnyilatkozásodra értem, hanem saját magadra, a stílusodra, mindvégig erről volt szó, csak nem tudod felfogni, csak röhögök rajta, nyugodtan leszállhatsz rólam.

Kifejtem, de lassan olvasd, hogy megértsd.


A másik meg, a kérdésre is legyen válasz, hogy egy li-ion akkut minden töltés öregít, tehát ezt nem lehet figyelembe venni ilyen módon, úgyis töltened kell és használnod, ennyi a lényeg, a többit elektronika, intelligens töltésvezérlés végzi, amibe nincs sok beleszólásod. Én azért sem foglalkozok ilyen kérdésekkel, mert egyrészt, ha elromlik az akku, akkor kicserélem, másrészt sok múlik azon, hogy milyen minőségű, ez meg sokszor még eléggé random, erről megint nincs tudomásod, főleg beépített akkuknál.

Gondot sok esetben a tárolás és a nem használat okoz, ilyenkor nem szabad max. töltésen tárolni, de erre is van egy u.n. tárolási töltési szint.

Modelleknél, pl. Li-Po akkuknál speciális töltőkben van erre is beállítási lehetőség, valamennyire meghosszabbítja az élettartamot.

Telefonnál éjszakai töltés teljesen felesleges és haszonban nem jársz jól, viszont másnap használod, ergo nem fog ennyitől hamar tönkremenni, de számolj azzal, hogy 1 évnél nem fog továbbtartani valószínűleg, de ez sem egyértelműen van így.

Mindezt már fentebb is leírtam, hogy ez az én tapasztalatom és a véleményem, senki sem beszélt szakmailag alátámasztott érvekkel, de hát mégis érdekes módon a telefonjaim kibírnak 2-3 évet egy akksival, az mp3 lejátszóm kibírt 6 évet egy akksival, a fényképezőgépemben 2 éve az akksi hibátlanul működik.

2018. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%

"Modelleknél, pl. Li-Po akkuknál speciális töltőkben van erre is beállítási lehetőség, valamennyire meghosszabbítja az élettartamot."


De minek ilyen beállítás? Hiszen másik hozzászólásodban önmagad cáfolod:


"Az hülyeség, hogy 100%-ra nem töltheted fel, nem öregíti jobban, mint ha 90-ig töltenéd"


Szerencsétlen troll...

2018. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hogy ne lenne igaz mindkettő.

Fórumokon ez megy éjjel-nappal, hogy csak 90%-ig szabad tölteni a telefont meg hasonlók, de 90% vagy 100% nem számít.

Itt meg nem is 90%-ról beszélünk, hanem 70-75%-ról, de ez csak egy lehetőség, nem kötelező használni, és ez nem telefonnál van. Viszont elképzelhető, hogy telefonra is vannak ilyen appok már.

Ez nem troll, hanem így van, ezzel most nem tudom mi bajod.

2018. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Pedig ezt tőled okosabbak már kimutatták, hogy 0,1 V is számít.

Pl. egy 4,2 V-os akkut 4,1 V-ig töltünk, az töltésmennyiségben kb. 90 %, viszont élettartamban már szignifikáns előnye jelentkezik.

De te erre mondtad, hogy hülyeség, mert neked ilyen a stílusod, hogy előbb szemétkedsz a másikkal, utána visszakapod ugyanazt és akkor még van bőr a képeden, a másik stílusát kifogásolni.

Arcátlanság netovábbja, de ilyenek vannak, ismerem jól ezt a típust, sajnos.

2018. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
Te neked mi bajod van? Senki nem kíváncsi a bunkó, idióta stílusodra. Nem is tudom ki bunkózott a másikkal rögtön az elején. Tanulj meg viselkedni inkább, utána gyere vissza, addig meg töltögessed az akkujaidat 4.1 V-ra, de vigyázz nehogy véletlenül 4.2 legyen, mert akkor világvége van.
2018. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
54%

"Én mondjuk feleslegesnek tartom az egész éjszakai töltést, szerintem este töltöd és mielőtt lefekszel lehúzod a töltőt, 1-2 óra elég."

"éjszakai töltés teljesen felesleges és haszonban nem jársz jól, viszont másnap használod, ergo nem fog ennyitől hamar tönkremenni, de számolj azzal, hogy 1 évnél nem fog továbbtartani valószínűleg, de ez sem egyértelműen van így."


Ostobaság ilyet tanácsolni, hiszen a töltés végén a töltőáram automatikusan nullára kapcsol, tehát teljesen mindegy, hogy lehúzza vagy sem. E ténykedésnek nincs hatása az élettartamra. Vagy ahogy te szoktad mondani: hülyeség. Úgysem fog egész éjszaka tölteni, csak amíg telítődik.


Hacsak nem azért tanácsolsz ilyeneket, mert az akkut öregíti a csúcsfeszültség. De azt viszont tagadod.

Összevissza beszélsz, láthatóan csak a trollkodás a cél, az akadékoskodás, oktalan szemétkedés. Persze, utána van képed a másikra vetíteni, nyilván magadból indulsz ki.

2018. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annyira jó vagy, olyan okos vagy, hát nem igaz, miért is nem hallgatunk rád, nem is értem. Legközelebb, ha gondom van, ígérem kérdezek tőled, hiszen szakmailag meg gyakorlatban olyan kiváló vagy, hihetetlen. Szép lithium-os álmokat!
2018. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Mindenfajta telefonomat éjszaka töltöm, amióta Li akku létezik, általában szűk 3 év után kezd komolyabban hanyatlásnak indulni az üzemidő. De én addig napi néhány másodpercet áldoztam a töltögetés kérdéskörére. Az a 70% a gyárak érdeke, hogy tovább tűrje a raktározást az akku, mert afölött lassú folyamatok indulnak be, és rendesen hamarabb túlmerül a nagyobb töltöttségről. Nekem erről tudni se kéne, időt nem pazarolnék rá. Volt két akkum telefonhoz, mint kiderült, annyira nagy létszükség nem volt, sokat is volt a régebbi, vészakkuként hasznosított a helyén a táskában. Viszonylag rongy állapota ellenére nem viselte meg egyáltalán, hogy fullra van töltve és nagyritkán használatban van ideig-óráig, majd fullra töltve visszamegy a süllyesztőbe. Jó bő kétórányi kijelzőidőt hozott ugyanúgy, vagy talán jobban, mintha pátyolgattam volna állandóan.
2018. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Egyetértek utolsóval. Ma már azért nem mennek tönkre hamar az akkuk, ha meg igen, akkor az a silány minőség miatt van, vagy a töltőáramkör hibája, nem attól hogy töltöd. Barátnőm Iphone 4S-t töltötte éjszaka mindig 2 naponta, 4 évig bírta az akku.
2018. szept. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!