Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire változtatta meg az...

Mennyire változtatta meg az életeteket az okostelefon elterjedése?

Figyelt kérdés
Én manapság el sem tudnám képzelni a mindennapjaimat enélkül, fura pedig csak 3 éve van nekem és mégis mindennapjaim részévé valt a képek nézése, youtube, üzenetek megnézése ezen a készüléken. 16 éves vagyok csak, de normális kiskorom volt még barátokkal jártam ki, de mar nem tudnam elkepzelni a mindennapokat okostelefon nélkül. Ti eltudjátok, mennyire fontos része az életeteknek ez a készülék?

2018. máj. 25. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem foglalkoztatott a telefon, főleg, hogy mennyire van elterjedve :)
2018. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Látom a jó és rossz oldalát is.

Csak telefonálásra, e-mail-ek írására-olvasására használom.

Jó, hogy értesülök fontos levelekről. Jó, hogy értesülök pl. meteorológiai riasztásról és egyéb hírekről.

Rossz, mert elvonja a figyelmet a jelentől (különösen annak aki egész nap azzal foglalkozik), rossz, mert ha rezeg, elvonja már azáltal is a figyelmet hogy arra gondolok: "kitől jöhetett üzenet", "mi történhetett".

Rossz, mert munkaidőn kívül is lehetőségem van munkahelyi e-mail-eket olvasni (mondjuk ezen lehet változtatni).

Hihetetlenül sok tudása van és sok előnye de sajnos hátránya is. :-(

2018. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, kb. 3 éve van okos telefonom. És ahhoz képest, hogy mennyire rövid idő ez ahhoz képest, amíg nem volt, a hatása elég komoly. Előtte is neteztem persze, de az egy külön időtöltés volt: Leülsz a géphez (először asztali, utána laptop, bár most is van mindkettő), és számítógépezel. Sőt, mikor még nem volt otthon net, akkor internetkávézóba, vagy a könyvtárba jártunk netezni, sokszor előre elterveztem, mit akarok/kell majd megnéznem, el tudod ezt képzelni?😊

Ami nagy különbség, hogy amíg nem telefonon neteztem -legalábbis én- nem csináltam mást, mint most gyakran, pl. közben megy a tv, főzök vagy akármi, más volt, mint most, hogy bármikor ott a telefon a kezed ügyében. Nekem is sokszor úgy kell magamat fegyelmezni, hogy ha van 5 szabad percem, akkor ne a telefont vegyem automatikusan kézbe.

És még így sem mondanám magam függőnek, bár tény, hogy sokszor unaloműzésként telefonozok(pl.mikor egyedül vagyok), de ha nem nézek rá félnapig, akkor se zuhanok össze. Viszont kétségtelen, hogy a mindennapi élet részévé vált nagyon komolyan, és észnél kell lenni, hogy ne essen túlzásokba az ember. Nálunk pl.íratlan szabály, hogy ha bármit csinálunk közösen (családdal, vagy barátokkal valami program), otthon eszünk, vagy ha beülünk valahova, akkor nincs telefonozás.

Viszont ami pozitívum, hogy sokkal többet olvasok rajta (e-könyvek, ráadásul angolul, szóval a hanyatló nyelvtudásom most megint javulóban).

2018. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megkönnyitette az életem egyes részeit.


Korábban: walkmann később mp3 lejátszó a zsebben, telefonkártya vagy aprópénz az utcai telefonokhoz később "buta telefon", modem és kábeltv otthon.


Jelenleg: 1 "okos telefon" amit telefonálásra, zenehallgatásra és internet megosztásra használok.


Viszont azt nem tudnám elképzelni, hogy én egész nap egy maroknyi képernyőt bámuljak és nyomkodjak.

Itthon leteszem az asztalra és megosztom rajta a netet. Laptopról meg netezek. Útközben meg elinditok egy playlistet és végig szól a zene fülessel. Ha csörög felveszem, ha én akarok telefonálni akkor tárcsázok. Ennyi.


Az üzeneteken sem aggódok, hogy jajj most ki irt?

E-maileket is max heti egyszer nézem át azt is laptopról.

Ha sürgős akkor hivjon fel. Ha nem sürgős akkor ráér mig hazaérek. :D

2018. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez, hogy nyomsz egy Notebloc jegyzetet papírokról, ha akárhol, akármikor kellhet az információ, ami rajtuk van (táblázatok, rajzok, adathalmazok leginkább, meg mások jegyzetei), felbecsülhetetlen. Az, hogy excel táblák zsebben egészülnek ki meg javítódnak át, miközben már be is vannak szinkronizálva GDrivera, hatalmas dolog. Hogy tudsz pár képet lőni a kölykeidről, amikor a leg*bb formájukat hozzák (megfelő behelyettesítendő), tényleg király, meg ugyanez videóval. Meg hogy streamels akár hirtelen felindulásból youtubera. Kaja közben az ebédlőből halkítasz a pécén, ami nagy motyón dörgeti a youtubeot. :) Csomó ilyen van. Látszólag én is rá vagyok ragadva, de igazából a sokoldalúságát és a hordozhatóságát használom ki teljesen galád módon.
2018. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Eddig 2 okostelefonom volt, az elsőt 21 évesen vettem jelentősen megváltoztatta az életem. Nem kell minden apróságért bekapcsolni a számítógépet, főleg hogy van már itthon wifi router is évek óta tök király. Mobilnetet nem fizetek szinte már mindenhol van wifi bárhova megyek sokat változott a világ. A második okostelefonomat még a mai napig is használom de mar öreg, le akarom cserélni majd egy bivaly erős androidra. 25F
2018. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
App fejleszto vagyok. Gyulolom. Ha hazaerek lerakom, este 10 es reggel 7 kozott ne zavarj modba teszem. Ha elmegyek valahova zenet hallgatni jo de hogy egy 5,5"-os kijelzon csinaljak barmit is hosszabb ideig kizart, mikor cegnel 24, otthon 30"-on tudok mindent csinalni. Ja a terkep jo dolog. Az uzemido gaz. A 10 eves tukorreflexesem meg mindig sokkal jobb kepeket csinal. Felsokozep droid es iphone 6s tulaj vagyok.
2018. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38 vagyok, 2,5 éve használok okostelefont. Van, amit szeretek rajta, van, amit nem. Pl. utálom, hogy "babusgatni" kell, meg 1-2 naponta tölteni. Szeretem, mert bárhol netezhetek rajta, könnyebb az ügyintézés, menetrendeket meg tudom nézni, zenehallgatáshoz nem kell külön magammal vinni semmit stb. Összességében örülök neki, hogy van, de vannak napok, hogy az örületbe tud kergetni.
2018. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!