Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell a Huawei-nek...

Miért kell a Huawei-nek letiltani a bootloader felnyitását?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában láttam egy hírt, mely szerint nem lehet több bootloader-nyitást végezni régebbi Huawei/Honor telefonokon július 24-től kezdve és ez az opció eleve nem lesz elérhető a 2018. május 25. után megjelent Huawei/Honor telefonokon. Ezáltal nem lehet root-olni az eszközöket és feltelepíteni rá custom ROM-okat (harmadik féltől származó operációs rendszereket), hogy még lehessen hosszabbítani a telefonok élettartamát, amikor már elavultak lesznek. Miért kellett ilyen módon "elapple-ösítenie" magát a Huawei-nek? Miért veszik el azt, amiért öröm birtokolni egy androidos telefont, a kernel szintű testreszabhatóságot? Miért?

2018. máj. 29. 08:09
 1/6 A kérdező kommentje:
2018. máj. 29. 08:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, hogy sok ilyen szervizes esetük volt, köztük az enyém is, de azért mi más is lehet a háttérben?
2018. máj. 29. 08:11
 3/6 A kérdező kommentje:
*meg
2018. máj. 29. 08:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárki, bármit rárakhatna, aztán ha nem működik, akad, lefagy akkor szidja a készüléket és rohangál garanciálisan a szervizbe.

Ezt egyszerűen egy bootloader zárással el lehet kerülni.

Amúgy ezt is ki lehet játszani, de ez már komolyabb ismereteket igényel.

2018. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezáltal nem lehet root-olni az eszközöket"

Lehet, csak nehezebben.

2018. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#2: Próbáltad már a KingRoot-ot Huawei eszközön? Mert én igen, és nem működik. Egyéb más one-click root megoldást is próbáltam, de egyik sem sikerült. Tehát csak a bootloader unlock az egyetlen út a root felé.
2018. máj. 30. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!