Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tanulhatom meg normális...

Hogyan tanulhatom meg normálisan használni ezeket az új telefonokat?

Figyelt kérdés

Nos, nem egy barlangban laktam eddig, 43 éves vagyok, 2000 óta van mobiltelefonom. Hétköznapi életet élek, családom van, két autóm, a mellékelt ábrán látható, hogy netezem, beszélek angolul, értek németül stb. De nem tudom megszokni az okostelefont. Eddig csak hagyományos telefonjaim voltak, különféle okok miatt csak most vettem egy ilyen kapargatós - simogatós telót (Huawei akármi), de kikészülök tőle.


Eleve alig bírtam beüzemelni. Nincs hozzá használati utasítás, ami volt, annyit írtak benne, hogy töltsem le valahonnan azt. Oké, de hogyan, ha alig tudom bekapcsolni? Érdekes, a közelmúltban vettem új autót, ahhoz van egy vastag könyv és minden érthetően le van írva, pedig annak is vannak olyan funkciói, amelyek a Wartburg idejében sci - fi kategória voltak.


Kamionsofőr vagyok, éveken át hozzászoktam (kresz huszárok ne figyeljenek), hogy egy kézzel vakon sms - t írok menet közben, oda se nézek úgy, csak a végén egy pillantás, aztán küldés. Ezzel a szarral ez felejtős.


Akkor az előbb hív a húgom, ott virít a neve, mellette egy zöld telefon szimbólum. Megérintem - semmi. Nyomkodom - semmi. Kaparászom - semmi. Nem bírom felvenni a rohadt hívást!


Eleve nagy a kezem ezekhez az apró jelekhez. Aztán olyan vékony mint egy szelet Albert keksz, ha ezt leejtem, ráülök, ennek reszeltek.


Az a millió ikon, a négyötödét azt sem tudom micsoda, két napja csak kotlok rajta, de már - már azon vagyok, hogy visszateszem a kártyát a régi ütésálló Caterpillar - ba. Mi a reteknek ilyen bonyolult menü? .aszki, csak telefonálni akarok! Csak azért vettem egyébként, mert ezzel tudok netezni külföldön, akármilyen maradi vagyok, haladnom kell a korral.


Szóval fiatalok, hogy a francba lehet ezzel együtt élni? Teljesen el vagyok keseredve, bocsánat a panaszáradatért, az ember megveszi, örül neki, aztán nem tudja használni.



2018. jún. 3. 14:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egy kis update. Fejlődöm, de nagyon nehéz. Nem tudok sms - t írni, csak nagyon nehezen, kicsik ezek a betűk, nagy sz ujjam. Vezetés közben felejtős, életveszély.


Pedig nekem - tudom, az ilyenekmiattartittazország mint én - fontos lenne az egykezesv vakon írás.


Nagy visszalépés ez a telegon, nagyon nehéz az alapfunkciokat hasznalni, kinszenvedes ezt is leirni.


Csak a net miatt tartom meg, telefonnak majdnem használhatatlan.

2018. jún. 16. 22:00
 12/15 anonim ***** válasza:
Kösz a visszajelzést. Nem kell az apró betűkkel bajlódnod. Az Androidnál a billentyűzetet is ki lehet cserélni pl. nagy számbillentyűkre (alatta betűkkel). Jobb esetben be is van építve ilyen opció a billentyűzet beállításainál. (Szinte) mindent meg lehet oldani. Ha valami nem tetszik, ne arra gondolj, hogy ez milyen vacak, hanem hogy talán lehet máshogy, egyszerűbben is. Pl a gyakran hívott ismerősöket ki lehet tenni egy főképernyőre, hogy egyetlen érintéssel fel lehessen hívni őket. Vagy akár hangvezérléssel. Ezer lehetőség van. Nézz körül bátran, nagyon nem ronthatod el.
2018. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is viszonylag későn, 35 évesen (nem egész 3 éve) kezdtem el okostelefont használni, sőt sokáig úgy voltam, hogy nekem nem is kell. Nem vagyok egy informatikai zseni, úgyhogy nehezen szoktam hozzá a használatukhoz. Ma már ott tartok, hogy a mostani telefonomnak még a rendszerébe is belenyúltam, mert gyorsan merült. Senkinek a segítségét nem kértem, netes videók és leírások alapján csináltam meg. Neked is menni fog, amit még nem tudsz, kérdezd meg itt vagy fórumokon (pl. Mobilaréna fórum) és ott segítenek. Érdemes az adott típusú telefon fórumát felkeresni, mert minden telefon más, miután a gyártók többsége a saját operációs rendszerét teszi fel a telefonra, más lehet a probléma megoldása. Egyes telefonoknál pl. nehezebb valamit beállítani, míg másoknál könnyebb. Én is pl. az előző telómmal csak szenvedtem, a mostaninál pedig még a rendszerbe is bele tudtam nyúlni és még jobb is lett. Kérdezz bátran, nem szégyen az!
2018. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocs, ha valami olyat is írtam, amit már előttem is ìrtak, nem olvastam végig a hozzászólásokat!
2018. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14.


Semmi gond, köszi a biztatast.

2018. jún. 17. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!