Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Az ön biztonsága érdekében a...

"Az ön biztonsága érdekében a Samsung Health nem nyitható még rootolt telefonon", na de kérdem én! Miért írhatja ezt ki? . Ez esetleg valahogy megoldható? Vagy hogy ez a telefon teljesítményén ronthat?

Figyelt kérdés

Nem régiben vettem egy Samsung Galaxy S6-ot (használtan). Beállítottam mindent amit újratelepítésnél kell, gondoltam az első hogy kipróbálom a S Health alkalmazást, megnyitottam és azt írja ki amit a fenti mezőben leírtam...


Már több alkalmazással is néztem és semelyik nem írja hogy rootolva lenne



2018. jún. 8. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy korabban rootolva volt.
2018. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rootolt telefon sokkal hamarább kap el vírust, bacilust, lesz áldozat adathalászaton ( bankkártya etc).
2018. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:

@2: ez nem igaz. Egy rootolt telefonon a felhasználó sokkal szabadabban bánhat az engedélyekkel. Ha tudja mit csinálb jóval biztonságosabb, mint az alapbeállítások. Persze ha nem tudja, akkor semmi nem fogja megakadáyozni a rendszer elbarmolásában...


Amennyiben rootolt a készülék, azt be lehet zárni a SuperSU-val is.

Ha azonban nem szeretnéd elveszíteni a rendszergazdai hozzáférés előnyeit, akkor ott a jó öreg Makisk.

2018. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, Igen... néztem SuperSU-val de sajnos nem jelzi a rootot, érre tippelnék én is hogy már korábban rootolva volt, de valamilyen módon "leszedték" (nem tudom nem értek a rootoláshoz)..
2018. jún. 8. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ugrott a Knox.
2018. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az S Health akkor szokott ilyet írni, ha a Knox észlelte, hogy valaki mókolt a telefonnal.

Tedd át a telefont Odin módba, vagy szedj le egy Knox Checker alkalmazást, és ha a Knox garancia számlálónál nem 0x0-t, hanem 0x1-t látsz, akkor valószínű az előző tulaj próbálkozott a rootolással.

Ezt visszaállítani nem igazán lehet, az alábbi linken írnak néhány dolgot, amivel érdemes próbálkozni, mivel gondolom rootolni nem szeretnéd a telefont, az utolsó lehetőséget érdemes lenne megpróbálnod, vagyis a Health egy régebbi verzióját telepíteni, amiben nincs meg ez a korlátozás.


[link]

2018. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hello, nekem a Samsung Galaxy A51 készülékem volt rootolva, még magisk-al.

Nálam is ugyan ez a probléma volt, így újra flasheltem a stock rom-ot, de nem oldotta meg a problémát.

2023. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző vagyok, rájöttem hogy azért nem működött, mert a Samsung Health lecsekkolja a Knox Warranty Bit-et, hiába zártam vissza az OEM-et, az nem segít. Előző jól írja, be kell rootolni újból, és a ro.config.tima értékét átírni 0-ra, bár ez nem tudom hogy Android 13-on működik-e.
2023. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!