Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone-ra van program ami egy...

IPhone-ra van program ami egy megadott %nál nem enged tobább tölteni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném 100%ig tölteni az akksit, max 80-85re, de ezt alvás közben nem igen tudom nézni, ha pont akkor tudom csak tölteni.

2018. aug. 2. 01:12
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert mi a baj azzal, ha 100%-ig töltöd?
2018. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csempéző vizipisztoy ***** válasza:
Szia! Igen, terjed ez a baromság hogy nem szabad teljesen feltölteni és teljesen lemeríteni sem az akksit. Ez butaság! Van benne védelem ami ezeket pont kiküszöböli.
2018. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Teljesen összekeverik a tárolási töltéssel. Ez jó egy olyan li akkunál, amit nem használsz, csak áll. De a telefonban folyamatos az energiaàramlàs, ott mindegy, hogy 100 vagy 85%-ra töltöd. És itt jön a kérdező kérdésének jogossága. Ez terjed, de amúgy is ezt kivitelezni az életben lehetetlen. Ha meg valóban így kellene tölteni, akkor a vezérlőáramkör sem engedné 30% alá, 85% főlé engedni a töltést.

Nem kell trükközni, agyalni ezen, így is sokat foglalkozunk ezekkel a smart eszközökkel, használni kell és kész ennyi.

2018. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elektromos autókat pont emiatt kell néha teljesen lemeríteni és feltölteni, hogy az akku elektronikája kalibrálni tudja magát. Ha sokszor csak 80-85-re töltöd, akkor az elektronika is megbolondul benne. Itt elmagyarázzák: https://www.youtube.com/watch?v=oGyEpCv1nuU
2018. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kieg: a Teslában ugyanolyan akku van, mint a mobilodban, csak több ezer. [link]
2018. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen azzal tisztában vagyok, hogy megbolondul tőle az elektronika, azért is csinálok havonta egy teljes lemerítés-feltöltést.


Azt is tudom, hogy túltölteni nem lehet, de az sem lehet hülyeség, hogy fullra rakva és full üresen sem érzi magát jól.

Nem véletlenül van az, hogy akku kímélő módban 80%-nál kiírja, hogy sikeresen feltöltve.


Emellett régebbi androidos telefonomon is használtam egy programot, amelyikkel ezt monitoroztam.

2 akksi volt benne, a másodikat már végigmonitoroztam és sokkal tovább tartotta a kapacitását.

2018. aug. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!