Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet Excelben megoldani...

Hogy lehet Excelben megoldani azt, hogy egy cellába megadott feltétel beírása után a program egy táblázatból listázzon ki eredményeket több másik cellába? (Részletek lenn. )

Figyelt kérdés

Vegyünk egy példát! Van egy táblázatom, amelynek több oszlopa is van, az "A" oszlopban a szerző, "B" oszlopban a műcím található.


Gárdonyi Géza Az egri csillagok

Gárdonyi Géza A láthatatlan ember

Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig

Móra Ferenc Kincskereső kisködmön

Gárdonyi Géza A báró lelke

stb.



Egy x cellába egy olyan képletet szeretnék beírni, ami hivatkozik egy másik, y cellára. A végcél pedig az, hogy ha beírom egy szerző nevét az y cellába, akkor listázza ki nekem a műveit. (Tehát a cél egyfajta automatizmus beépítése is ezáltal.)

S itt akadtam el, mert ha beírnám Gárdonyi nevét az y cellába, akkor a legjobb esetben is (mindenféle INDEX-HOL.VAN meg HA függvények felhasználásával) csupán egy eredményt kapnék. Hogyan kaphatom meg az összes adott író által írt mű listáját?

Ez már pivot-os dolog lenne?



2018. ápr. 26. 07:30
 1/4 Shaddark ***** válasza:
Biztosan meg lehet excellel is oldani, - de ez tipikus adatbázis kezelő feladat, én accesben gondolkodnék inkább mert az pont erre van.
2018. ápr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%

Pivot táblával tudom elképzelni, ha a Szűrőbe a Szerző mezőt húzod be, a címeket pedig a Sorcímkékhez.

Vagy ha min. 2010-es Excelt használsz, akkor a szűrő helyett lehet Szeletelő is, és akkor egyszerűbben a gombokról lehet választani

2018. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia Orsi!


Ez a "Szűrőbe a Szerző mező, Sorcímkékbe a címek" dolog működött!


Köszönöm!

2018. ápr. 27. 00:15
 4/4 Farkas999 ***** válasza:
Pivot nélkül egy sima szűrővel is megoldhatod. Akkor még a nevet sem kell begépelni, csak kiválasztani a szerzőt a lenyíló lehetőségekből
2019. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!