Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokat olvastam róla, de...

Sokat olvastam róla, de szerintetek melyik jobb, IPS vagy szuper amoled és miért?

Figyelt kérdés

#képernyő #telefon #szuper amoled
2018. aug. 5. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az IPS.

Sokat használom navigációra és az amoled hajlamos a beégésre.

2018. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

AMOLED.

Nyílván szubjektív, de nekem tetszenek az élénk, már-már kirobbanó színei. A másik dolog, hogy egy egy IPS panel SOHA nem lesz olyan kontrasztos (és ezt főleg sötétban, tartalomfogyasztás közben lehet észrevenni) mint egy OLED panel, amelyen minden pixel egy önálló LED, azaz saját fénye van, ami épp "fekete" az pedig egyáltalán nem bocsát ki fényt.

Cserébe az IPS-sel nagyobb maximális (fehér) fényerőt lehet elérni (de fejlődik az OLED is, csak idő kérdése, hogy beérje).


Más kérdés, hogy drága az előállítása, meg nagyobb a hibalehetőség (a régebbi darabok valóban hajlamosak voltak beégésre, ez ma már nem jellemző), de aki szeret filmezni, videót nézni a mobilján, annak csak ajánlani tudom. Az igazi különbség akkor jön ki, amikor OLED-ről váltasz IPS-re, és egy szinte tökéletesen kalibrált IPS is olyan "élettelen" az OLED kijelző mellett.. Persze van aki ezt egyenesen utálja.

2018. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Trevor. ***** válasza:

Régebben még az IPS-re esküdtem (és néhány dologban még mindig jobb, pl. olcsóbb, nem ég be), de amióta volt dolgom amoleddel, egyből megszerettem. A fekete tényleg fekete, élénkebbek a színek, kevesebbet fogyaszt, van always on display stb.


De ezt érdemes személyesen kipróbálnod, sokszor az amoled gyárilag túlszaturált (bár általában lehet állítani a színhőmérsékleten) és emiatt természetellenesnek hathatnak a színek.

2018. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!