Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gondolkodom új Ipad vásárlásán...

Szalvika kérdése:

Gondolkodom új Ipad vásárlásán, mert a mostani gépem (Toshiba Netbook) nagyon lassú, főleg netezéskor. Jókat olvastam róla. Ti mit gondoltok? Mi az, amiben több/jobb, ill. amiben kevesebb egy "laptop"-nál? Van olyan alkalmazás, ami nem megy rajta?

Figyelt kérdés
Skype? Facebook? Gmail? Online szótárak? Office-Word? Windows 7-hez vagyok "szokva".

2012. nov. 18. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekem eddig az Ipad volt a legjobb vásárom. Nagyon jó, teljesen mobil, az akksija rengeteget bír. Repülőn csak előkapom és már megy is a film rajta, nem kell bootolásra várni, nem kell felhajtogatni, állandóan be van kapcsolva.

Az office worldön kívül minden van rá a listádból, de az office is kkészül, ezek mellett több ezer app az appstoreban.

Ha megveszed tuti nem fogod megbánni :)

2012. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó hogy említetted a bootolást, azzal és a kikapcsolással töltök el a legtöbb időt a mostani laptopomon.... :(
2012. nov. 18. 20:41
 3/19 anonim ***** válasza:

Nna itt ezzel nincs gond :) Az iPadet nem kell kikapcsolni csak lezárod és kész.

Ha valamiért ki is kapcsolod, a bekapcs így is csak néhány másodpercet vesz igénybe.

2012. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik.
2012. nov. 18. 23:49
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
ojan nehéz várni 25 mp-t h bebootoljon a laptop? Nameg felhajtani nehéz;)
2012. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 peti4000 ***** válasza:
0%

Nem vennék Apple-t, sem Ipad-ot sem más cuccot, nem adok pár évet és az egész cég lehúzza a rolót, legalábbis itt európában biztos!

Rövidesen rájönnek az emberek, hogy semmivel nem tud többet mint más gyártók, sőt az Asus jelenleg sokkal jobb cuccokat gyárt, hasonló kategóriában pl Transformer Prime! Ennek ellenére jóval többe kerül mert rá van nyomva a filmekben látott megharapott alma...

Nem hiszem el, hogy az emberek még mindig bedőlnek ennek...

Ne vedd sértésnek de hihetetlen amit művelnek, azzal etetik a népet, hogy a legnagyobb felbontású tablet bla bla bla... ahelyett, hogy a lényegre koncentrálnának...

46"-os TV-m van és full HD, az életbe nem fogja ember megmondani egy 10 colos tableten, hogy az nagyobb mint full HD felbontásban van vagy sem... Egyszerűen nem látszik emberi szemmel a különbség, persze leírva jól mutat...

Ezeken túl borzalmasan túl van árazva az Apple!!!

Nem mondom, hogy nem jó minőség, de könyörgöm, ha valami háromszor annyiba kerül mint a másik de semmivel sem tud többet akkor az legyen is marhajó!!!


Hogy egy kicsit segítsek is lényegi döntésben, ha nagyon windows 7-hez vagy szokva kicsit macerás lesz átállni szerintem. Könnyű megszokni mint minden operációs rendszert, de más. Ja, plusz nincs USB rajta!!!

De ezt sem hírdetik nagy betűkkel nyilvánvaló okok miatt!!!

Tudsz ugyan konvertert venni hozzá de pl zenéknél ugyanúgy rá vagy kényszerítve az ITunes használatára...


Ne haragudj, hogy ilyen kemény hangnemben fogalmaztam meg a véleményem, de próbálom az embereket felvilágosítani, hogy nem mindig a cég által szponzorált "bemutató" teszteket kell figyelembe venni.


Olvass utána sok fórumon, több tesztet nézz meg, összehasonlítókat is!


Az ipad árának töredékéért is találsz gyors laptopot amin win7 fut, és akárki akármit mond azt soha nem fogja kiváltani egy tablet operációs rendszere, legalábbis amég nem fut rajta windows! Erre ott van a Microsoft Surface, bár az még nagyon drága... Viszont az legalább okkal drága...

2012. nov. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Multigod97 ***** válasza:
Mi az hogy "okkal"? Egy lebutított windows, amelyik nem tud mást mint bármelyik tablet OS? vagy a 32GB, ami igazából 16?
2012. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%

Nehéz átállni win 7 ről ipadra? Hehe. Ugyan nem ipad hanem iphone, de amikor a nagymamám kezébe adtam és azt mondtam hogy hívja fel édesanyámat úgy hogy előtte még mobil sem volt a kezébe, segítség nélkül sikerült neki.

Valóban nehéz.

2012. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Miben több többet nyújtani egy Apple termék mint a többi?


Gyorsaság, stabilitás és terméktámogatás. De ezekben nagyon kimagaslóan. Az tetszik bennük hogy tulajdonképpen nincsenek ezek a beakadások és lefagyások mint az összes többi gyártónál. Egyszerűen nem is léteznek. Nagyjából olyan mintha a gép már előre tudná hogy te mit akarsz csinálni annyira gyors. Valamint ha benne vagy a főmenüben akkor maximum 3 tapizással mindent elérsz amit akarsz az egész készüléken.


A felsoroltak közül mindent tudsz használni, kivéve az Office-et, de elvileg már készülőben van iOS-re is. Viszont iPad-ra létezik iWork csomag. Van benne egy szövegszerkesztő, egy táblázatkezelő és egy prezentációkészítő. Véleményem szerint jobb is mint az Office, gyönyörű és látványos sablonokkal van tele az egész.


Ezt a tesztet amit az előző válaszoló írt én is megcsináltam csak anyukámmal. (egy hagyományos nyomógombos sem tud használni) azzal a különbséggel hogy beraktam mellé egy SGS2-őt. Az iPhone-on már rég képeket nézegetett, az SGS2-őn pedig azt se tudta hogy kell továbblépni a főképernyőn.



Illetve az hogy az Apple becsődöl. Miért is?

Az utolsó negyedévben USA-ban több Apple laptopot adtak el mind Windowsosat. A tabletek fogalmának több mint a 60%-t az iPad teszi ki (és ez folyamatosan növekszik), az iPhone 5-ből az első hétvége alatt 5 millió fogyott, az iPad miniből 2 óra alatt elfogyott az összes előrendelhető iPad. Mindezek mellet nem tudnak lépést tartani a kereslettel mert annyian veszik hogy mindenből folyamatos készlethiány van.


Ha meg a részvények miatt mondod azt sem értem. Nemrégiben a Google-nak is a közelmúltban nem egész 3 nap alatt 100-at zuhantak a részvényei (ez durvább zuhanás mint az Apple-nél). Be fog csődölni? Nem hinném. A Google-nél fogalmam sincs hogy mi váltotta ki ezt a részvényzuhanást, az Apple-nél nagyrészt az hogy elég durván elcseszték a térképeket. Na most egy cég kétlem hogy azért menne csődbe mert hibás térképeket adott ki. :D

2012. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 peti4000 ***** válasza:

Pont az ilyen suta emberek miatt van ott az Apple, ahol.

Nagyon ügyesen használja ki, hogy könnyű az embereket elvakítani jelentéktelen de annál ügyesebben összerakott reklámokkal :)

Adjátok csak a rakás pénzt a filmben feltűnő almácskákra, és közben higyjétek csak, hogy azért választotta a rendező mert annyira jó, nem azért mert egy tonna dollárt kapott érte... :)

2012. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!